BFF podle astrologie. Která znamení jsou jako spřízněné duše?

Hvězdy si občas rády hrají na dohazovačky, a to nejen v lásce. Která znamení zvěrokruhu mají největší potenciál stát při sobě na život a na smrt?
Text: Kristýna Schafferová 24. října 2022

Foto: Getty images

Když v noci potřebujete v temném lese zakopat tělo, komu zavoláte? Jasně, že nejlepší kámošce! Na nic se nezeptá a ještě přiveze lopatu a láhev vína. Možná jste se s tou vaší potkaly už na základce, nebo jste se seznámily teprve před měsícem na hodině jógy… Na tom vlastně nezáleží. Důležité je, že jste se našly a uděláte pro sebe cokoliv. Napadlo vás ale, že za šťastná shledání může do jisté míry astrologie? Každé znamení je totiž obdařeno určitými povahovými rysy, které se vzájemně přitahují (nebo naopak). A tak jsou to právě hvězdy, které určují, s kým si budete rozumět. Jak si se svými BFF stojíte vy?

~ Beran (21. 3. - 20. 4.) ~

Jste dynamičtí, impulzivní, zvědaví a přímí. Proto si budete nejvíc rozumět s:

Blížencem – s tímto vzdušným znamení jste si neskutečně podobní. Blíženci jsou, stejně jako vy, pro každou špatnost, rádi se baví, objevují nové věci a jsou akční.

Střelcem – radost vás dva poslouchat! Jste doslova na stejné vlně a vládne mezi vámi absolutní harmonie. Střelci chápou vaši svobodomyslnost, nezávislost a cit pro dobrodružství a rádi se k vám ve všem připojí.

~ Býk (21. 4. - 21. 5.) ~

Jste známí pro svou tvrdohlavost, houževnatost, spolehlivost, věrnost a smyslnost. Proto nikoho nepřekvapí, že jste jedna ruka právě s:

Rakem – s tímto vodním znamením nemusíte nic předstírat. Společné chvíle nejraději trávíte v teplácích, s dobrým jídlem a sledováním seriálů na Netflixu. Že sdílíte jedno heslo je snad všem nad slunce (nebo spíš hvězdy?) jasné.

Pannou – vaše znamení mají společnou cílevědomost a přemýšlivost, což může někdy vést k drobné výměně názorů. Vás to ale baví. Protože s kým jiným byste si skvěle popovídali o tak rozdílných tématech, jako jsou finance a zahradničení, než právě s Pannou?

~ Blíženci (22. 5. - 21. 6.) ~

Jste otevření, pohotoví, zvídaví, hbití, šarmantní a velmi přizpůsobiví. Dokážete se naladit téměř na jakékoliv znamení, nejlépe se ale cítíte ve společnosti:

Berana – když se potkáte, je to vážně jízda! Obě tato znamení chtějí ze života vytěžit maximum a není nic, co by je mohlo zastavit. Pokud hledáte parťáka na road trip s batohem na zádech, někoho, kdo to s vámi v baru potáhne až do rána, nebo spřízněnou duši na dlouhou dovolenou na Bali, Beran stojí v první řadě a začíná balit.

Lva – toto ohnivé znamení je optimistické, zábavné a společenské. A přesně takové lidi Blíženci milují. Pokud plánujete založit business v event průmyslu a přemýšlíte nad společníkem, zkuste zavolat Lvovi. Mohlo by to skvěle fungovat.

~ Rak (22. 6. - 22. 7.) ~

Máte skvělou intuici, jste citliví, laskaví, soucitní a oplýváte trochu praštěným smyslem pro humor. Potřebujete proto k sobě někoho specifického, třeba:

Býka – oba máte sklony upřednostnit domácí pohodu před nezřízeným večírkem. Svíčky, dobré jídlo, láhev vína a drby, které se protáhnou až do rána… To je vaše.

Ryby – mezi vaše společné rysy patří empatie a intuitivnost. Chováte se k sobě s úctou a respektem a společný čas nikdy nešidíte. Pro váš nehraný zájem vás zbožňuje i Rakova rodina.

~ Lev (23. 7. - 22. 8.) ~

Jste rádi ve středu pozornosti, milujete drama a luxus, jste ctižádostiví, loajální a za každou cenu chráníte své blízké. Proto k sobě potřebujete někoho společenského a kdo má styl. Třeba:

Blížence – jakmile jste se shledali, hned to klaplo. Ani jeden z vás si nenechá ujít žádnou akci, ať už je to večírek, nový film v kině nebo vernisáž. A protože málokdo dokáže udržet tak náročné tempo, trávíte většinu času spolu.

Váhu – cit pro detail z vás dvou dělá výjimečně dobré hostitele. A protože obě tato znamení zbožňují hezké věci, pravděpodobně vás ostatní zastihnou na společných nákupech.

~ Panna (23. 8. - 22. 9.) ~

Do vínku vám byla dána obětavost, citlivost, analytické myšlení a smysl pro detail. Tomu nejlépe rozumí:

Býk – vy dva jste stejně pragmatičtí, rádi pomáháte druhým a baví vás tabulky a pořádek. Namísto tlachání u kafe vyrážíte dobrovolničit, večírek vyměníte za piknik v parku, hodiny v obchoďáku nahrazujete dlouhou procházkou. Jak se říká: tady je vše v pořádku.

Kozoroh – oba víte, že bez práce nejsou koláče. V budování kariéry se navzájem velmi podporujete a neváháte si v naplnění ambiciózních cílů pomoct.

~ Váhy (23. 9. - 23. 10.) ~

Milujete umění, jste skvělí hostitelé a také romantické duše. V tom všem vás nejvíc podpoří:

Lev – Oba máte rádi lidi a lidi mají rádi vás, a to pro vaši věčně dobrou náladu a snaze vyhýbat se konfliktům. Jako duo na všechny působíte optimisticky a mile, což se může i hodit.

Vodnář – Jedině Vodnář dokáže pochopit vaši potřebu neustále si vytvářet nové přátele. Sám má kolem sebe spoustu lidí, kteří s ním rádi tráví čas.

~ Štír (24. 10. - 22. 11.) ~

Jste cílevědomí, poněkud uzavření a oddaní tomu, čemu věříte. Potřebujete k sobě silnou osobnost, třeba:

Kozoroha – toto znamení je stejně odhodlané dosáhnout svých cílů, jako vy. Pokud s někým chcete kout pikle o tom, jak ovládnout svět, tak jedině s Kozorohem.

Ryby – duchovní a umělecké aktivity jsou vám oběma blízké. Společný čas tak většinou promeditujete. A když zatoužíte po nějaké akci, vyrazíte do divadla nebo na balet.

~ Střelec (23. 11. - 21. 12.) ~

Rádi vtipkujete a vaším splněným snem by bylo procestovat svět. Dobře se cítíte v tandemu s někým, kdo neví, co je nuda. Jako třeba s:

Beranem – I Beranovi koluje v žilách dobrodružná povaha. Přátelství s ním dodá vašemu životu nový rozměr – zn. spolu a někde hodně daleko.

Vodnářem – Spojuje vás svobodomyslnost a individualita. Přestože si v některých věcech vůbec nerozumíte, vše dokážete překonat. A s grácií!

~ Kozoroh (22. 12. - 20. 1.) ~

Kariéra pro vás znamená hodně, naštěstí se mezi vaše dominantní vlastnosti řadí cílevědomost a pragmatičnost. Proto vám bude dobře ve společnosti:

Panny – I ona je velmi pracovitá a ve své snaze neustane, dokud nedosáhne všech vytyčených cílů. Vaše společné večery se nesou ve znamení pracovních zkušeností a tipů na novinky ve vzdělávání. Vždy jste tu jeden pro druhého.

Štíra – Toto vodní znamení s vámi půjde na světa kraj. Stačí se před ním jen zmínit, že chcete něčeho dosáhnout a Štír vás bude neustále popostrkovat. Povýšení v práci? Vylézt na nejvyšší horu? Se Štírem v zádech bez problému.

~ Vodnář (21. 1. - 20. 2.) ~

Hledíte do budoucnosti, nechybí vám motivace, vítáte změny a jste vynalézaví. Rádi boříte stereotypy, někdy ale můžete na ostatní působit svérázně nebo výstředně. Tím, kdo to ale vždycky pochopí, jsou:

Váhy – Vzdušné znamení, které bude vaším přítelem na život a na smrt. Pasujete k sobě jako dva dílky skládačky – zatímco Váha má nápady, vy je dokážete dotáhnout do konce.

Střelec – Se Střelcem sdílíte touhu cestovat a nadšení pomáhat. Oba chcete být ve smysluplném spojení s ostatními, což vás předurčuje k charitativní činnosti a poznávání nových míst.

~ Ryby (21. 2. - 20. 3.) ~

Jste soucitní, umělecky založení a trochu romantici, kteří se nestydí za svou přecitlivělost. Potřebujete k sobě duši, se kterou se emocionálně propojíte, třeba:

Raka – Toto vodní znamení je podobně jako vy přitahováno duchovními a emocionálně uspokojivými aktivitami. Rádi si spolu vyrazíte do lázní, nebo se navečeříte v rodinné restauraci, o které málokdo ví.

Štíra – Protože je Štír velmi emočně založený, přesně ví, kdy potřebujete prostor a kdy vám má naopak nastavit rameno. O víkendech spolu vyrážíte na kosmetiku nebo třeba do divadla, zkrátka máte rádi klidné relaxační činnosti.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné