Cheers my lovely zodiac sign! Jaký drink je pro vás jako stvořený?

Tak schválně, uhodnete, které znamení zbožňuje Cosmopolitan?
Text: Kristýna Schafferová 22. října 2022

Foto: Getty Images

Sedíte v restauraci, konsternovaně zíráte do nápojového lístku a nevíte, jaký drink si vybrat? Nedočkavé podupávání servírky situaci nijak neulehčí, proto jsme se rozhodli vzít toto břímě na sebe a přichystali jsme několik tipů na ideální alkoholického nápoje hodící se pro každé znamení. Teď už jen stačí obvolat všechny kamarádky a zarezervovat si místo ve vašem oblíbeném baru. It‘s gonna be epic night!

~ Beran (21. 3. - 20. 4.) ~ Bloody Mary

Pikantní Bloody Mary dokonale odráží energický temperament Berana. Tomuto znamení vládne „rudá“ planeta Mars, která ho zároveň postrkuje k činům. Pokud jste se tedy narodili mezi 21. březnem a 20. dubnem, jste nejen akční, ale také nezávislí, což skvěle souvisí s původem Bloody Mary. Podle legendy byl koktejl poprvé umíchán v roce 1921 v Paříži jako symbol odboje Rusů a amerických barmanů proti prohibici. Protože ale často nejdete pro hádku daleko zacházejte s alkoholem opatrně, ať si zbytečně nekazíte večer.

~ Býk (21. 4. - 21. 5.) ~ Margarita

Jestli něco Býkům jde, pak všechno hodit za hlavu a užít si lenošení na pláži nebo u bazénu. Jediné, co vám k tomu může chybět, je v uších chill song od Israele Kamakawiwo‘ole a v ruce margarita. Tento jemný, sladký koktejl perfektně souzní s vaší uvolněnou a dobrosrdečnou osobností. Zkuste si tradiční základ s limetkovou šťávou ozvláštnit jahodami, broskvemi nebo melounem.

~ Blíženci (22. 5. - 21. 6.) ~ Vinný střik

Stejně jako Blíženci jsou i vinné střiky lehké a šumivě zábavné. Tento oblíbený drink vznikl díky snaze snížit v italském víně obsah alkoholu a Blížence hodně připomíná – nikdy není příliš těžký ani intenzivní, a to v dobrém slova smyslu. Jestli vám už klasika nic moc neříká, můžete si ji přizpůsobit podle vlastní chuti – víno nařeďte ochucenou minerálkou, nebo do střiku přidejte čerstvou mátu či citronovou kůru.

~ Rak (22. 6. - 22. 7.) ~ Piňa Colada

Jako Rak milujete svůj domov a rádi v něm vítáte i ostatní. Vaše chuťové buňky proto ocení ananas, který je symbolem pohostinnosti a přátelství. Jeden z příběhů, který o tomto exotickém ovoci panuje, vypráví, že když se námořníci vraceli domů z dlouhé plavby, opekli před domem právě ananas. Podle vůně tak ostatní věděli, že jsou ve zdraví a v pořádku zpátky doma. Zároveň byla i pozvánkou, aby se zastavili, najedli se a vyslechli si dobrodružné příběhy. Přestože je opečený ananas fajn, Piňa Colada je ještě lepší.

~ Lev (23. 7. - 22. 8.) ~ Mint Julep

Lvi jsou pověstní svou láskou k luxusu, mají rádi drama, bujaré večírky a touží být středem pozornosti. Koktejl, který perfektně odpovídá jejich nátuře, nese název Mint Julep a objevil se i v příběhu o Velkém Gatsbym z pera spisovatele F. Scotta Fitzgeralda. Kolují o něm různé zkazky, třeba ta o Hemingwayi, který jím prý hodil o zeď jedné pařížské hospody, protože kvalitou neodpovídal jeho vysokým nárokům. Mint Julep nejen, že má zajímavou historii, ale také skvěle chutná (najdete v něm mátu a whisky nebo bourbon. Takže samé dobré věci).

~ Panna (23. 8. - 22. 9.) ~ Cosmopolitan

Pokud jste se narodili ve znamení Panny, pak jste nejen puntičkářští, ale také dbáte o své zdraví. To, co potřebujete během party night je Cosmopolitan. Brusinková šťáva obsahuje flavonoidy, které pomáhají předcházet srdečním onemocněním, limetková šťáva vám navíc dodá pořádnou dávku vitamínu C. No a řekněte sami, nezní představa západu slunce u vody, besties a Cosmopolitanu (tekutého i tištěného) skvěle?

~ Váhy (23. 9. - 23. 10.) ~ Gin s tonikem

Elegance a styl, to mají Váhy a Gin s tonikem společné. Tento na první pohled obyčejný drink vznikl v 16. století jako nápoj gentlemanů a dodnes z něj sálá jistá rafinovanost a sofistikovanost. Můžete si ho dát s citronem, okurkou nebo snítkou levandule, což je zajímavá změna. Ano, víme, že jako Váhy neradi zkoušíte něco nového, někdy je ale potřeba vybočit ze zajetých kolejí.

~ Štír (24. 10. - 22. 11.) ~ Hurricane

Ze všech znamení zvěrokruhu je Štír považován za nejvášnivější a nejintenzivnější. Pokud jste se narodili mezi 24.10. a 22.11., hodí se k vám něco speciálního. Například koktejl Hurricane, který kombinuje bílý a tmavý rum s ovocnými šťávami z pomeranče a třeba mučenky. Drink ocení i vaše tajemná povaha. Povídá se, že tento nápoj vznikl díky legendárnímu baru Pat O‘Brien v New Orleans, kde slovo „hurricane“ fungovalo v době prohibice jako kód, abyste byli vpuštěni dovnitř. A rum zde samozřejmě tekl proudem.

~ Střelec (23. 11. - 21. 12.) ~ Sangria

Stejně jako vaše svobodomyslná povaha Střelce je i Sangria otevřená experimentování, rozšiřování obzorů a uvolněné zábavě. Připravuje se z červeného vína a pomerančového džusu, přičemž v ní samozřejmě nechybí ovoce všeho druhu – broskve, hrušky, třešně, ananas, bobule… Můžete do ní přidat ale cokoliv, na co máte zrovna chuť. Třeba svůj oblíbený likér, sodovku nebo zázvorové pivo. Trefa do černého!

~ Kozoroh (22. 12. - 20. 1.) ~ Martini

Jako Kozoroh mluvíte na rovinu, máte silnou osobnost a nenecháte si nic líbit. A Martini je vám v tomhle hodně podobné. Tato nestárnoucí klasika přímo vybízí k tomu, abyste ji upíjeli ve večerních šatech a v té nejlepší společnosti. Vyzkoušeli jste už jahodové Martini? Pokud ne, možná uzrál ten správný čas.

~ Vodnář (21. 1. - 20. 2.) ~ Frozen Daiquiri

Přestože jste jako Vodnář přátelští, někdy na ostatní můžete působit poněkud chladně a odměřeně. Neradi projevujete emoce a volíte přímočarost. Frozen Daiquiri vám tak bude nejen slušet, ale hlavně chutnat. Alkohol v něm zjemňuje ovoce včetně limetkové šťávy, která vás navíc příjemně osvěží.

~ Ryby (21. 2. - 20. 3.) ~ Mojito

Oblíbený kubánský drink Mojito se tradičně připravuje z bílého rumu, limetkové šťávy, sodovky, cukru a čerstvé máty. Je lehký, sladký a osvěžující, což jsou vlastnosti nápadně podobné Rybám. Že jste mu doteď nepřišli na chuť? Zkuste do něho přidat trochu jablečné šťávy, mango, ananas nebo krvavý pomeranč a uvidíte, že změníte názor. Při pití varianty, kterou si namícháte na míru, se budete cítit, jako… Ryba v Mojitu?

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné