Květnový horoskop od 3.5. do 15.5. pro všechna znamení

Tak copak si pro nás hvězdy připravily na prvních květnových čtrnáct dní?
Text: Kristýna Schafferová 3. května 2023

Foto: Archiv HMI

Do nového měsíce vstupujeme trochu rozpačitě – až do půlky května bude Merkur stále ve své retrográdní fázi, což může způsobit chaos a neshody. Vezměte si čas, abyste některé skutečnosti zpracovali. 5. května nás čeká úplněk ve Štíru a zároveň polostínové zatmění Měsíce, což urychlí věci, kterým jste se vyhýbali a také se může stát, že se vynoří vaše minulost. 7. května vstoupí Venuše do znamení Raka a vnese do vašich vztahů pečující, citlivý a nostalgický nádech. Až tedy budete cítit potřebu bezpečí a harmonie, víte proč. Kolem 9. května se na obloze setká Slunce s Uranem, což způsobí průlomy, překvapení a velké zprávy. 14. května si konečně vydechnete – končí retrográdní fáze Merkuru, komunikace i pracovní projekty se navrací do svých starých kolejí a vy můžete zase začít plánovat bez obav, že vám do vašich nápadů hodí vesmír pomyslné vidle.

~ Beran (21. 3. - 20. 4.) ~

I když se vám v poslední době moc nedaří, zlomový okamžik přijde brzy – už 5. května. Zatmění Měsíce je spojováno s osudovými událostmi či s ukončováním nechtěného. Tentokrát vás může potkat řešení týkající se peněz, dědictví nebo zúčtování s minulostí. Dopřeje si čas, odpočívejte a nebraňte se svým emocím.

Když Venuše vstoupí do Raka, váš milostný život se najednou ponese na mírumilovné vlně. Pocítíte potřebu hnízdit a nebudete váhat utratit za zkrášlování domova větší částky. Pokud jste teprve na začátku vztahu, nastal teď ten nejlepší čas seznámit se s rodiči toho druhého. Slunce s Uranem k vám 9. května sešlou zprávy ohledně vaší finanční situace. Možná budete řešit povýšení, nebo se vám objeví nová příležitost, jak snadno přijít k penězům.

~ Býk (21. 4. - 21. 5.) ~

Využijte květen na maximum, milí Býci, protože s červnem a nástupem Blíženců budete muset pracovat dvakrát tolik. Když oblohu 5. května rozzáří úplněk ve Štíru a zároveň polostínové zatmění Měsíce, dojde k otřesům ve vašich vztazích. Očekávejte osudové konce nebo začátky. O to víc se zaměřte na všechny, koho ve svém životě máte a kdo je pro vás nepostradatelný.

7. května pak vstoupí Venuše do znamení Raka, což vám přinese vzrušující zprávy. Konstelace hvězd a planet bude nakloněna uzavírání nových smluv, a to i navzdory retrográdního Merkuru. Pokud dlouho plánujete napsat knížku nebo si vyzkoušet moderovat akci, do toho, zadaří se vám! Když se 9. května setká Slunce v Býku s Uranem v Býku, nebojte se být odvážní a riskujte – změňte třeba účes, nebo šokujte ostatní nějakou novinkou. S koncem retrográdního Merkuru 15. května pocítíte příval sebevědomí. Nedorozumění a nepochopení budou pryč a vy si konečně oddechnete.

~ Blíženci (22. 5. - 21. 6.) ~

Už začínáte připravovat svou B-Day párty? Než se pustíte do oslav, musíte ještě nějak přežít období Býka. Prvně vás čeká 5. května úplněk a polostínové zatmění Měsíce, což bývá osudové – a my všichni víme, jak některé věci dokážete osudově brát, že Blíženci? Tentokrát se to ale bude týkat vaší každodenní rutiny, zdraví, pracovního prostředí a (zlo)zvyků. Zkuste toho využít a zbavit se starých návyků, které vám otravují život. Nebo dejte šanci něčemu novému, co ho zlepší.

S přesunem Venuše do znamení Raka 7. května osloví především vaši peněženku. Vesmír k vám seslal dobré zprávy, že by povýšení nebo přidání peněz? Když se Slunce s Uranem (oba v Býku) setkají na stejném místě na obloze, může u vás na Zemi nastat průlom. Berte to jako příležitost zpřetrhat vazby se starými přesvědčeními nebo vzpomínkami, co vám nepřináší radost. 14. května, zrovna když končí retrográdní fáze Merkuru, naslouchejte své intuici ohledně vaší budoucnosti. A že bude hlasitá.

~ Rak (22. 6. - 22. 7.) ~

Vaši pozornost strhne úplněk a polostínové zatmění Měsíce směrem k tvůrčím projektům, romantice, touhám, dětem a hrám. Pokud dlouho pracujete na nějakém projektu, zdá se, že se konečně blíží jeho konec. A zlomových bodů bude mnohem víc – pokud máte děti, čeká je důležitý milník, pokud randíte, čeká milník vás, a to v podobě nového vztahu nebo ukončení nefunkční známosti.

7. května bude váš den, Venuše totiž vstoupí do vašeho znamení. Přijdou dobré zprávy a výjimečná pozornost od někoho, od koho byste ji nečekali. Máte přichystanou dokonalou půdu k tomu, abyste si mohli říct o to, co skutečně chcete, tak toho využijte! Bude se vám dařit nejen ve vztahové rovině, ale i po pracovní stránce. Slunce ve znamení Býka pak 9. května při setkání s Uranem v Býku přinese vzrušující zprávy. Možná se setkáte s někým vlivným nebo najdete nové přátele. S koncem retrográdní fáze Merkuru 14. května budete konečně vědět, co máte dělat.

~ Lev (23. 7. - 22. 8.) ~

Je to tady Lvi! Připravte se na velké změny! 5. května ve vás polostínové zatmění a úplněk Měsíce vynesou na povrch jistou rozpolcenost. Jak skloubit pracovní a soukromý život? Kde má jedno hranice a kde začínají mantinely toho druhého? Změny se mohou týkat také někoho z členů rodiny nebo vaší životní situace. Ať už to bude cokoliv, bude to velké! Vyšší hladina stresu si vyžádá odpočinek, poslouchejte své tělo a dopřejte mu ho.

Když 7. května vstoupí Venuše do znamení Raka, budete potřebovat být sami. Ať už budete snít, meditovat nebo jen obyčejně relaxovat u Netflixu, nevyčítejte si to. I přesto, že zdánlivě nic neděláte, vaše intuice jede na plné obrátky stejně jako vaše představivost, což vás může dovést k novým nápadům. 9. května dvojité kombo v Býku, Slunce a Uran, způsobí průlom ve vaší kariéře nebo náhlé uznání. Ostatní si všimnou, co všechno děláte. S koncem retrográdní fáze Merkuru 14. května se budete cítit jistí tam, kde jste a pocítíte vlnu hrdosti na své úspěchy. Zaslouženě!

~ Panna (23. 8. - 22. 9.) ~

Tvrdá práce se vám konečně začne vyplácet. Polostínové zatmění a úplněk Měsíce přinese 5. května dramatické, intenzivní a důležité zprávy. Rozhovory dosáhnou bodu zvratu, dozvíte se novinky ohledně vašich sourozenců nebo někoho z širší rodiny, případně dokončíte kurz nebo se naučíte něco nového.

Když 7. května vstoupí Venuše, planeta lásky a harmonie, do znamení Raka, pocítíte touhu vyrazit si ven. Sklenička s přáteli v baru vám dodá chybějící energii. A navíc – nezadaní během mohou narazit na ~někoho zajímavého~. 9. května vás spojení Slunce a Uranu vytáhne ven, za hranice baru na rohu. Co takhle výlet do přírody? Očekávejte také překvapivý rozhovor. A protože těch překvapení může být víc, raději si na dnešek nic neplánujte. 14. května končí retrográdní fáze Merkuru a vy jste připraveni jít dál, s novým pohledem na věc.

~ Váhy (23. 9. - 23. 10.) ~

Úplněk ve Štíru a polostínové zatmění Měsíce osvítí 5. května vaši finanční situaci. V souvislosti s vaším majetkem se mohou odehrávat ony pro zatmění příznačné osudové konce a události. Není vyloučené, že se objeví dluhy nebo že vás čeká nečekaný větší finanční výdaj. A mohou se udát i změny v práci nebo způsob, jakým vyděláváte peníze.

Když Venuše vstoupí 7. května do znamení Raka, nastane pozitivní obrat ve vašem životě. Získáte uznání, možná přijde i povýšení. Slunce a Uran vnesou 9. května světlo do nějakého tajemství, nebo vám umožní vymanit se ze spárů minulosti. Vaše intuice bude na vrcholu, věnujte proto pozornost symbolům a znamením. 14. května končí retrográdní fáze Merkuru, což pro vás znamená vyřešení všech finančních zádrhelů.

~ Štír (24. 10. - 22. 11.) ~

Měsíc začne polostínovým zatměním Měsíce a úplňkem ve vašem znamení, což se naposledy stalo 16. května 2022 – vzpomínáte si, co jste v té době řešili, Štíři? Není vyloučené, že se podobná témata a trable objeví i letos. Protože jde o čas ukončování, naskytne se vám příležitost vymanit se z něčeho, v čem už nechcete být. Zbavte se svých starých já a začněte nanovo. Budete se cítit připraveni učinit velké osobní oznámení, podělit se o úspěch nebo změnit svůj životní styl.

Se vstupem Venuše do znamení Raka 7. května pocítíte chuť cestovat. Nezadaní by si měli vyrazit na rande někam daleko od domova (jen prosím, buďte opatrní!). 9. květen pro vás bude kvůli protnutí Slunce a Uranu náročným dnem, protože dojde k narušení partnerských vztahů. Pokud ten váš nemá pevné základy, hrozí jeho vyvrácení. Druhou možností pak je, že společně vystoupíte ze zajetých kolejí a zkusíte něco totálně nového (lepší varianta, že?). Přijít mohou také nečekané nabídky na spolupráce nebo tajní ctitelé. 14. května s koncem retrográdní fáze Merkuru se všechny vztahové strasti s vašimi současnými i ex partnery vyřeší.

~ Střelec (23. 11. - 21. 12.) ~

Zatmění Měsíce ve Štíru, které nastane 5. května, předznamenává ukončení, uvolnění a uzavření a ukáže vám vaše neblahé zvyky, kterými si ubližujete. Dojde k odhalení skrytých tajemství nebo k možnosti zpřetrhat vazby s minulými verzemi sebe sama.

Když 7. května vstoupí Venuše do znamení Raka, vaše pozornost se obrátí k nevyřčeným přáním. Vztahy se prohloubí, a to díky hlubokým rozhovorům, tak se jim přestaňte bránit (profitovat z toho budete především vy). Co se financí týče, přijměte nabízenou pomocnou ruku. Pokud pracujete na volné noze, nebojte se dát všem jasně najevo, kdo jste, co děláte a proč potřebují zrovna vás.  Setkání Slunce a Uranu (oba v Býku) 9. května vnese do vašeho života něco nového – skvělá příležitost zbavit se zlozvyků a žít trochu zdravěji. Když 14. května skončí retrográdní fáze Merkuru, drobné neshody i nedorozumění se vyjasní.

~ Kozoroh (22. 12. - 20. 1.) ~

Zdá se, že vás čeká pracovní měsíc, ale co si budeme povídat, vám to vůbec nevadí. Polostínové zatmění Měsíce ve Štíru vás donutí se zamyslet nad přátelstvím a pocitem sounáležitosti. S kým chcete trávit svůj volný čas a myslíte si, že si vás ostatní skutečně cení? Protože půjde o období ukončování, uzavřete některou z důležitých kapitol svého života – buď odejdete ze zaměstnání, nebo zpřetrháte vazby s někým z vašeho okolí.

Když 7. května vstoupí Venuše do znamení Raka, ucítíte příval romantiky. Harmonie se prolne vašimi vztahy a nastane skvělá doba pro spolupráci s ostatními – ať už v rovině obchodu nebo zábavy. Vyloučeno není uzavření výhodné smlouvy. Anebo se svým partnerem posunete vztah o level dál. Nezadané čeká seznámení s potenciálním milencem. Slunce a Uran, oba ve znamení Býka, se 9. května setkají na stejném místě na obloze, což pro vás bude mít podobu tvůrčího průlomu, a pozor, nemluvíme jen o práci, ale také o sexuálním životě (už jste koupili ten bičík, o kterém tak dlouho přemýšlíte?). Zkoušejte nové, vystupte ze své komfortní zóny, ale hlavně se dobře bavte! S koncem retrográdní fáze Merkuru 14. května objevíte svůj dávno zapomenutý koníček, který znovu oprášíte.

~ Vodnář (21. 1. - 20. 2.) ~

V období Býka budete dohánět resty, abyste se s příchodem Blíženců mohli už jen bavit (vždyť taky co v červnu pohledávat v kanceláři?!). Zatmění měsíce 5. května vás donutí zamyslet se nad kariérou, nad tím, jakou máte pověst i jaké úspěchy máte za sebou.

O pár dnů později, konkrétně 7. května, vstoupí Venuše do znamení Raka a ukáže vám všechnu krásu světa. Objevíte ji v maličkostech, na kterých vám začne záležet. Vyrazte si na wellness víkend, nebo si pořiďte novou kosmetiku, po které už tak dlouho pokukujete. 9. května se na obloze setkají Slunce s Uranem, a sešlou vám náhlou zprávu o členovi rodiny, případně průlom týkající se vaší minulosti. Opustí vás toxické myšlenky, přesvědčení i vzorce. 14. května končí retrográdní fáze Merkuru, a vy se konečně pohnete z místa.

~ Ryby (21. 2. - 20. 3.) ~

Jestli vám něco začátkem měsíce prospěje, pak zpomalení. Soustřeďte se na sebe a svůj domov a přivítejte květen zatměním Měsíce a úplňkem ve Štíru, které se odehraje 5. května a přinese vám důležité informace. Čekají vás hluboké rozhovory, které něco ukončí a něco nového začnou. Když 7. května vstoupí Venuše do znamení Raka, zaměříte se na své niterné potřeby a touhy. Zn.: romantika visí ve vzduchu! Což nezadaným trošku zavaří, protože si uvědomí, že mají naplánováno víc schůzek, než kolik jich dokážou stihnout. Páry zase ucítí potřebu vnést do svého vztahu trochu vzrušení. Bude to období plné inspirace a her. Jakmile se 9. května protne Slunce s Uranem, přijde nečekaná informace. Přestože neradi drbete, budete mít nutkání prozradit něčí tajemství.  14. května konečně končí retrográdní fáze Merkuru, a komunikace se tak konečně usnadní.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné