Váš valentýnský horoskop je tady!

Láska je ~ve hvězdách~
Text: NARAYANA MONTÚFAR a Kristýna Schafferová 14. února 2023

Foto: Archiv HMI

Možná už jste si vystáli frontu před květinářstvím, nebo právě odcházíte z obchodu se sexy prádélkém v tašce (nebo aspoň čokoládou, že jo)... Letos na Valentýna se, zdá se, hvězdy spikly ve váš prospěch. Konkrétně dvě nejpozitivnější planety na obloze, Venuše a Jupiter, vnesou spolu s dalšími vesmírnými objekty do vašeho života hravé a veselé vibrace. 

Venuše, planeta lásky, svůdnosti a potěšení, se právě teď nachází ve znamení Ryb, což je její nejmilejší místo na celé obloze, a už jen to je pozitivním znamením. A co víc! Setkává se také s Neptunem, planetou snů a romantiky, což se na Valentýna nestalo od roku 2010! Když se Venuše a Neptun spojí, v lidech se začne probouzet jejich romantická a soucitná stránka. Po spojení a blízkosti, dobrých vztazích a lásce toužíme víc než obvykle. 

Jupiter, planeta štěstí a hojnosti, je v současné chvíli v ohnivém Beranu a hlásí se k Marsu, planetě sexu. Jupiterovu velkorysou touhu po životě podporuje Luna ve Střelci, který podněcuje pocit štěstí, optimismu a sexuální přitažlivosti. Hot! 

Z astrologického hlediska je tento den ideální k tomu, abychom otevřeli svá srdce a vyjádřili se. Ale pamatujte: co dnes řeknete, bude zapamatováno. Slunce totiž putuje vedle Saturnu, což do všech slov, slibů a činů vnáší dlouhodobou energii.


A jak vypadá váš valentýnský horoskop?

~ Beran (21. 3. - 20. 4.) ~

Cítíte se nespoutaní a divocí. Pokud se chcete, milí Berani, seznámit s někým novým, uděláte nejlépe, když vyrazíte ven - třeba na koncert nebo akci. Pokud jste zadaní, raději zůstaňte doma. Mezi vámi a vaším miláčkem to jiskří tak, že by to některé mohlo pohoršit. 

~ Býk (21. 4. - 21. 5.) ~

Ale ale, tady si někdo na Valentýna vytáhl žolíka! Dnes vám bude přát štěstí na všech frontách: nezadaní se seznámí s ideálním protějškem, zadaní si užijí romantické chvilky někde venku, ať už při návštěvě galerie nebo kina. Čeká vás atmosféra jako ve staré hollywoodské romanci. Oblečte se podle toho! 

~ Blíženci (22. 5. - 21. 6.) ~

Bez ohledu na to, jestli jste zadaní nebo ne, se večer budete nejlépe cítit venku. Hvězdy se totiž rozhodly, že dnes je den, kdy se budete moct vytáhnout. Ať už zamíříte tancovat do klubu, popíjet do baru, nebo si půjdete vychutnat večeři do restaurace, všude si užijete senzační valentýnské rande. A pokud životem právě proplouváte sami, přizvěte toho hot kolegu z práce, díky bouřlivému Jupiteru bude vaše charisma zářit. 

~ Rak (22. 6. - 22. 7.) ~

Zdá se, že se letos řídíte heslem "Tvrdá práce, o to větší zábava". Pokud je váš pracovní i osobní život plný akčnosti, na oslavy doma asi nebudete mít zrovna náladu. Singles ať vyrazí s partou přátel na anti-valentýnský mejdan, zadaní by měli věnovat víc pozornosti své drahé polovičce. Hvězdy vám navíc našeptávají, že dnes je dobrá příležitost dát tomu druhému dlouhodobý slib. Aha!

~ Lev (23. 7. - 22. 8.) ~

Venuše a Jupiter žehnají vašim vztahům a žádají vás, abyste důvěřovali síle lásky. Pokud hledáte novou známost, zkuste se vypravit na úplně nové místo, abyste potkali někoho mimo vaši sociální bublinu. Neuvěříte, jak moc vás to obohatí. Pokud svou životní lásku už máte a sedí právě vedle vás, promyslete si, jestli není čas posunout váš vztah zase trošku dál. 

~ Panna (23. 8. - 22. 9.) ~

Pro vás se, milované Panny, stává během Valentýna domov tam, kde je vaše srdce. Luna vás vyzývá, abyste zůstali hezky v teple a vychutnali s partnerem dobrou večeři, kterou si spolu uvaříte (žádná donáška, prosím pěkně!). Pokud jste single, využijte hřejivé atmosféry a pozvěte si domů pár přátel na filmový večer. Koneckonců, Valentýn není jen oslavou lásky, ale také přátelství. 

~ Váhy (23. 9. - 23. 10.) ~

Našpicujte uši, Váhy. Díky Luně, která aktivuje vaši komunikaci, se dnes stane hodně věcí. Pokud svou lásku už máte, prožijete noc plnou blízkosti, slibů, hlubokých rozhovorů a žhavých okamžiků. Nezadaní se mohou těšit na jedno nečekané překvapení v podobě vyznání blízkého kolegy nebo přítele. 

~ Štír (24. 10. - 22. 11.) ~

I vy se dnes budete řadit mezi šťastlivce. Luna v opozici s Marsem, vaším planetárním vládcem, vytvoří pěkně žhavé napětí, které uvolníte jen na jednom místě... V ložnici! Pokud jste nezadaní, ale rádi byste to změnili, využijte dneška k seznámení. Váš sex-appeal září na hony daleko. Jen pozor, ať v záplavě všech těch sesbíraných telefonních číslech neztratíte to nejdůležitější. 

~ Střelec (23. 11. - 21. 12.) ~

Jak to tak vypadá, Střelci se dnes nedostanou za práh domu. Planeta potěšení Venuše obšťastní každý kout a inspiruje vás k uspořádání večeře při svíčkách. Nebo můžete pozvat pár přátel a odpočinout si během poslouchání hudby nebo u dobrého filmu. 

~ Kozoroh (22. 12. - 20. 1.) ~

Otevřete své srdce, Kozorozi. Máte tendenci být pořád vážní, letos vás ale Venuše vyzývá, abyste se projevili a byli milí. Pustě se do toho a řekněte svému partnerovi, jak moc ho milujete. Buď slovem, písní nebo milostným dopisem. Pokud hledáte lásku, využijte letošní jiskřivé energie a osvěžte svůj profil na seznamce, pokud ji nemáte tak si ho založte. 

~ Vodnář (21. 1. - 20. 2.) ~

Obklopuje vás energie velkých závazků. Slunce se tajuplně naklání k vážnému Saturnu ve vašem znamení, což značí, že se z vašeho drahocenného přátelství může stát něco víc. Pokud už s někým nějakou dobu chodíte, využijte romantických vibrací a posuňte váš vztah na další úroveň. Vše dopadne tak, jak si v hloubi srdce přejete. Gratulujeme! 

~ Ryby (21. 2. - 20. 3.) ~

Letošní V-Day budete mít neskutečné štěstí, Ryby! Vše půjde hladce, jako po másle. Setkání Venuše s Neptunem přinese obří romantickou náladu. Pokud jste nezadaní, vyrazte ven, každý druhý na vás bude moct oči nechat. Zadaní nechť využití sladké energie a pozvou svého miláčka na romantickou večeři (bonusové body, pokud bude u krbu). 

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné