Červnový horoskop od 16.6. do 30.6. pro všechna znamení

Hvězdy, hvězdy, co jste si pro nás připravily do konce měsíce?
Text: STEPHANIE N. CAMPOS 16. června 2023

Foto: Archiv HMI

Hned zpočátku druhé půlky měsíce se Jupiter, planeta času, karmy, výzev a odhodlání, dostane do retrográdní fáze. Ideální příležitost zamyslet se nad svými závazky, ale také tím, kde vězí naše hranice (nebojte se je změnit!). Ve stejný den, tedy 17. června, nastane nov v Blížencích, který odstartuje změny v komunikaci a donutí nás víc využít tvůrčí stránku. 21. června je letní slunovat a přichází odbobí Raka. Nálada bude nostalgičtější, důležitý se pro nás stane pocit bezpečí a čas strávený s rodinou a přáteli. Ke konci měsíce budeme mít dostatek energie i motivace, 30. června se ale planeta duchovna, romantiky a tvořivosti Neptun stane retrográdní a donutí nás víc přemýšlet nad budoucností. 

~ Beran (21. 3. - 20. 4.) ~

Nov v Blížencích značí nový začátek v tom, jak přemýšlíte. Zkuste si psát deník, někdy se totiž věci mohou ztratit v překladu. Následující den budete vyčerpaní a může docházet k nedorozuměním, nenechte se tím ale semlít a vydržte.

Až přijde letní slunovrat (21. června), budete chtít trávit víc času doma a o samotě. Pokud se vám zdají živé sny, věnujte jim pozornost. 26. června vaši ospalou náladu nabourá Mars ve Lvu, který se střetne s divokým Uranem v Býku. Budete mít poměrně dost energie i na tak otravné věci, jako je nastavování si nových finančních rozpočtů. V tomto období budete mít také nostalgickou náladu (může za ni Merkur, planeta komunikace, který vstoupí do znamení Raka) – prohlédněte si fotky nebo si pusťte svůj oblíbený pořad. Na konci měsíce budete připraveni zpřetrhat vazby nebo určité vzorce chování, které vás už nějakou dobu tíží.

~ Býk (21. 4. - 21. 5.) ~

Nov ve znamení Blíženců, který nastane 17. června nasměruje vaši pozornost k penězům – najdete nové způsoby, jak zvýšit svou finanční stabilitu. Že by nový projekt nebo práce?

Díky letnímu slunovratu (21. června) budete mít společenskou a energickou náladu. Období Raka je skvělou příležitostí naučit se něco nového. Užívejte si pozitivní náladu, kterou může trošku nabourat Mars ve Lvu, který se na obloze střetne s Uranem v Býku 26. června. Lidé ve vašem okolí budou podráždění, stejně jako vy. Ke konci měsíce očekávejte nějaké novinky a rychlejší tempo, budete na roztrhání. 30. června naslouchejte své intuici!

~ Blíženci (22. 5. - 21. 6.) ~

Nov v Blížencích, který nastane 17. června, bude vaším osobním vesmírným restartem. Využijte tento čas ke stanovení nových cílů, experimentujte se svým stylem a najděte své nové já. Pár dní se budete cítit velmi dobře ohledně toho, jak vypadáte. Váš šarm a půvab bude působit i na ostatní – v osobním i pracovním životě.

Letní slunovrat vás donutí přemýšlet nad financemi. Období Raka vám pak z vesmíru sešle novou práci nebo projekt, můžete také zvažovat investice, díky kterým rozmnožíte svůj majetek. Využijte příznivé astrologické podnebí a začněte pracovat na něčem důležitém, co by mohlo změnit vaši budoucnost. Ke konci měsíce mohou přijít konfrontace, proto než něco řeknete, raději si to prvně promyslete.

~ Rak (22. 6. - 22. 7.) ~

Díky Novu v Blížencích budete víc odpočívat a trávit čas o samotě. Můžete se víc ponořit do hloubi svého nitra, ale také je to skvělá příležitost zamyslet se nad svými zlozvyky a chováním.

Letní slunovrat, který nastane 21. června, vás vybízí k tomu, abyste se přenesli do centra dění. A no jo, vlastně! Vždyť máte narozeniny!! Buďte s přáteli i rodinou a užijte si svůj čas! A až se vzpamatujete z oslav, vezměte všechnu energii, co vám zbyla, a vložte ji do nastavení si nových cílů. Ke konci měsíce bude ve vzduchu viset vznětlivost, proto s ostatními jednejte s maximální opatrností. Očekávejte také důležitou zprávu nebo informaci. Buďte připraveni na průlomové události.

~ Lev (23. 7. - 22. 8.) ~

Nov v Blížencích, který nastane 17. června, vás vyzve, abyste osvěžili přátelské vztahy, ve kterých může být nějaký skrytý problém, ale také, ať se zamyslíte nad svými nadějemi a sny do budoucna. Sdělte vesmíru svá přání!

21. června bude letní slunovrat, což vás trochu zpomalí. A období Raka vaši potřebu víc odpočívat ještě podpoří. Nemějte výčitky svědomí, že chcete trávit víc času doma a ve svém vnitřním světě. Místo toho se nalaďte na svou intuici. Ke konci měsíce může nastat drama, a to kvůli Marsu ve Lvu, který se střetne s Uranem v Býku. Vaše ego nejspíš utrpí ránu, může také dojít ke konfliktu s autoritami, na druhou stranu ale očekávejte posun v kariéře nebo osobním životě. Zbavte se svých zlozvyků a najděte novou cestu.

~ Panna (23. 8. - 22. 9.) ~

Když 17. června nastane Nov ve znamení Blíženců, pro vás to značí obrat v práci a tom, jak vás vnímá okolí. Možná právě měníte zaměstnání, nastupujete na novou pozici nebo se po hlavě pouštíte do nového projektu… Ať už je to cokoliv, nová kapitola začíná a vy cítíte velkou inspiraci.

Letní slunovrat (21. června) vám připomene, jak moc jsou pro vás důležití přátelé. Období Raka je velmi společenské, což vám v tomhle ohledu může hodně pomoci. Hvězdy také předpovídají, že možná najdete přátele nové, anebo se připojíte k nové skupině, třeba na cvičení nebo kurzech keramiky. Ke konci měsíce budete vnímat jisté napětí - frustrace se začnou nořit na povrch, potlačovaný hněv vybublá, rozhovory mohou nabrat šokující směr… Myslete na to a v jednání s ostatními buďte opatrnější.

~ Váhy (23. 9. - 23. 10.) ~

17. června vás Nov ve znamení Blíženců popostrčí k akci – vycestujte někam, kam jste už dlouho chtěli, a nezáleží na tom, jestli to bude na druhý konec světa, nebo za babi na chatu. Můžete tam přemýšlet o hlubších životních otázkách, odpočívat a snít.

S letním slunovratem 21. června skončí vaše hloubavá nálada a vy se přesunete ke kariéře. Budete citlivější a zranitelnější, ale možná je to způsobeno tím, že vám v období Raka věnují ostatní větší pozornost. Konec měsíce bude trochu dramatický. Pohádáte s někým blízkým a mohou být odhalena některá překvapivá tajemství. Moc věci nerozpitvávejte, a raději se soustřeďte na svou budoucnost.

~ Štír (24. 10. - 22. 11.) ~

Nov ve znamení Blíženců, který nastane 17. června, se ponese na vlně vztahů, financí a nových začátků. Přerušte vazby z minulostí, které ve vás vyvolávají negativní emoce a zaměřte se na plánování rozpočtu. Zadaní Štíři by si měli dát 18. června pozor na své neřesti a touhu po útěku – zavládne romantická, vášnivá energie, která je jako stvořená k nevěře.

Letní slunovrat (21. června) bude jeden velký optimismus. Budete připraveni vytěžit ze života maximum a zažít něco nového a velkolepého. Investujte svou energii do vzdělávání, sdílejte znalosti a cestujte. Ke konci měsíce budete zranitelní a může docházet ke špatné komunikaci s ostatními. Připravte se na jeden velký nečekaný odchod – ať už v práci nebo v osobním životě – bude to ale něco, do čeho vynakládáte obrovské úsilí a ambice.

~ Střelec (23. 11. - 21. 12.) ~

Nov ve znamení Blíženců přinese 17. června do vašich vztahů novou energii. V milostném životě položíte nové základy, v práci vás může čekat nová smlouva nebo příležitost ke spolupráci. Snažte se zůstat nohama na zemi.

Letní slunovrat vás 21. června donutí promluvit si s partnerem o společných financích. V emocionální oblasti se zaměřte na svou psychiku. Je to skvělá příležitost osvobodit se od obav a úzkostí, které vás už nějakou dobu svazují. V práci se vám bude dařit, obzvlášť, pokud se živíte psaním, komunikací s veřejností nebo tvorbě podcastů. Ke konci měsíce se připravte na vášnivé, nečekané debaty, výbušnou energii a pocit, že potřebujete vypadnout ze zajetých kolejí.

~ Kozoroh (22. 12. - 20. 1.) ~

17. června vám Nov ve znamení Blíženců sešle nové začátky. Váš každodenní život se trochu změní. Možná se ujmete nového projektu, rozšíříte svou zodpovědnost za další věci anebo změníte priority. Zrovna hladce to ale nepůjde, mohou se objevit zmatky a nedorozumění. Neberte si osobně, pokud ostatní na poslední chvíli vycouvají nebo změní plány.

Letní slunovrat, který začíná 21. června, přenese vaši pozornost ke vztahům obecně. Pokud jste zadaní, pečujte o sebe navzájem trochu víc než doposud, nebo si promluvte o společné budoucnosti. Single Kozorozi by mohli narazit na někoho, kdo má potenciál být víc než jen přítel. Ke konci měsíce se může vyplout na povrch frustrace, kterou jste si doteď nechávali pro sebe. Očekávejte také zlom v osobním životě.

~ Vodnář (21. 1. - 20. 2.) ~

Nov ve znamení Blíženců začne 17. června psát novou kapitolu. Začnete jinak vnímat vášeň a tvořivost – možná objevíte nový koníček, víc se ponoříte do sexuálních otázek, nebo budete konečně připraveni rozšířit rodinu (ať už o dvounohého nebo čtyřnohého člena).  

Letní slunovrat, který nastane 21. června, ve vás vzbudí potřebu provést zásadní změny ve vaší denní rutině. Vrátíte se k něčemu, co jste kdysi opustili. Čekají vás také vzrušující diskuze, které naznačí nový směr. Ke konci měsíce si dejte pozor na hněv, ať už je na vaší straně nebo sálá z ostatních. Bojovná energie vydrží až do začátku července, zkuste ji přeměnit v něco pozitivního a investujte tuto dynamiku třeba do své práce.

~ Ryby (21. 2. - 20. 3.) ~

17. června nás čeká astronomická událost – Nov ve znamení Blíženců, který se ve vašem případě ponese na vlně bydlení, vztahů s rodinou a minulosti. Možná se budete stěhovat, nebo si pořídíte pár krásných dekorativních věcí, abyste se doma cítili příjemně.  

Letní slunovrat, který nastane 21. června, přinese tolik potřebnou zábavu. Několik týdnů teď budete oslavovat a užívat si života! Romantické vztahy a tvůrčí projekty budou vzkvétat, budete produktivní a dosáhnete velkých věcí. Ke konci měsíce můžete začít cítit rostoucí napětí, a to kvůli Marsu ve Lvu, který se střetne s Uranem v Býku. Nenechte, aby vás negativní energie ovlivnila až moc!

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné