8 fun facts o znameních zvěrokruhu, která mají něco do sebe

Hvězdy bývají tajemné, ale někdy mluví hezky na rovinu. Přečtěte si nejzajímavější fakta, která se vztahují ke znamením zvěrokruhu. Najdete se v nich?
Kristýna Schafferová 15. října 2022

Cosmopolitan

#1: Mezi americkými prezidenty převažují 2 znamení

Zdá se, že Štíři a Vodnáři mají nakročeno k vůdčí kariéře. Pět amerických prezidentů, včetně Joea Bidena, se narodilo ve Štírovi – asi by nás to nemělo překvapovat, toto znamení je houževnaté a přitahuje ho moc. Čtyři prezidenti pak do vínku získali znamení Vodnáře a s tím i tvrdohlavost, nebojácnost a upřímnost. Nejméně světových lídrů pak najdete mezi Berany a Pannami.

#2: Lvi bývají dříči a nejhůř řídí

Průzkum provedený v roce 2013 mezi 10 000 britskými ženami ukázal, že Lvice chodí dvakrát častěji do posilovny, než ostatní znamení. Nejspíš to má něco společného s jejich sebevědomím, pozitivním naladěním a nadšením pro věc. Co se týče řidičských schopností, analýza dat australské služby Go Get pro sdílení automobilů ukázala, že v dopravních přestupcích vedou Lvi nad ostatními. Busted!

#3: Váhy jsou předurčeny k bohatství

Pokud jste se narodili ve znamení Vah, máte velkou pravděpodobnost, že se z vás stanou miliardáři. Alespoň tomu napovídá astrologická analýza seznamu nejbohatších lidí planety, který sestavuje časopis Forbes – své místo si v něm našlo 27 miliardářů narozených právě v tomto perfekcionalistickém a organizovaném znamení.

#4: S těmito 2 znameními raději nechoďte do tmavé uličky

Při bližším zkoumání seznamu amerických sériových vrahů vyčnívají dvě znamení nad ostatními: Ryby a Blíženci. Ryby bývají samotářské, Blíženci zase oplývají velkým šarmem – což jsou dvě vlastnosti, které se u sériových vrahů běžně vyskytují. Upss…

#5: Býci jsou citliví na dotek

Astrologové se domnívají, že jsou Býci citlivější na dotek. Pokud jste se tedy narodili mezi 20. dubnem a 20. květnem a jste lechtiví, teď už víte proč.

#6: Málem existovalo 13 znamení

Kdyby se Babyloňané nerozhodli, že dvanáctka je hezčí a úhlednější číslo než třináctka, mohli jste se narodit ve znamení Ofiucha, latinské verzi řeckého léčitele Asklépiose. Z horoskopu bylo toto 13 znamení, které vyobrazovalo muže držícího hada, vyškrtnuto před 3000 lety.

#7: Ach ti Kozorozi…

je jich málo a ještě zahýbají Ačkoli jsou znamení zvěrokruhu rovnoměrně rozložená v celém roce, najdete mezi nimi nejméně Kozorohů. Jejich sezóna trvá od 22. prosince do 19. ledna, což je období, kdy se méně rodí, zato více počíná. A jako by Kozorozi tušili, jak jsou vzácní, nestydí se podvádět. Alespoň to dokazují Kozorohy založené účty na seznamce Ashley Madison, která je jako stvořená pro nevěru.

#8: Tomuto znamení raději nesvěřujte své finance

Německý amatérský astrolog Gunter Sachs ve své knize The Astrology File tvrdí, že pokud byli Blíženci zatčeni, většinou to bylo za padělání a podvody. Až si tedy příště sjednáte schůzku s finančním poradcem, nejprve z něho vytáhněte, kdy se narodil.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné