Červencový horoskop od 17.7. do 31.7. pro všechna znamení

Půlka měsíce za námi, co nás čeká v té druhé? *Klik*
Text: STEPHANIE N. CAMPOS a Kristýna Schafferová 17. července 2023

Foto: Archiv HMI

~ Beran (21. 3. - 20. 4.) ~

17. července startuje 18měsíční období plné osudových začátků a konců – a to proto, že se severní uzel dostane poprvé od roku 2006 do vašeho znamení! Soustřeďte se na sebe, své vlastní touhy a potřeby těch, co jsou vám nejblíž, zejména pokud jste zadaní.  

22. července začne Venuše, planeta lásky, harmonie a financí svou retrográdní fázi. V následujících týdnech se mohou zjevit vaši ex, je to ale také skvělá doba pro zamyšlení se nad tím, které vztahy pro vás mají cenu a které je naopak načase opustit. Zadaní Býci ucítí potřebu znovu ve vztahu zažehnout romantickou jiskru.  

Kromě toho vás v následujících dnech ovlivní energie Lva – budete kreativní a vášniví. Váš šarm a magnetismus to potáhnou přesčas a přinesou vám štěstí i to, po čem tolik toužíte. Ke konci měsíce očekávejte něco velkého – může jít o vyznání lásky nebo získání podpory pro některý z vašich projektů. 27. července díky Merkuru ve Lvu a Venuši ve Lvu nastává skvělý den pro rande nebo pro první krok. Následující den vstoupí Merkur do znamení Panny, a váš kalendář začne praskat ve švech. Zefektivněte své zvyky. Je snadné propadnout workoholismu, proto dodržujte hranice, které si nastavíte.

~ Býk (21. 4. - 21. 5.) ~

17. července vstoupí severní uzel do znamení Berana a jižní uzel do znamení Vah, čímž se posouvají uzly osudu, které jsou zodpovědné za osudové začátky a konce v našich životech. V příštích 18 měsících zažijete dramatické změny. Využijte této doby a vytvořte si udržitelnou rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem, opusťte zlozvyky i nevhodné vzorce, která vám spíš škodí, než prospívají.    

20. července budou z vesmíru proudit protichůdné energie – na jedné straně se Slunce v Raku spojí s Neptunem v Rybách, což bude přát rozhovorům, navazování kontaktů nebo realizaci vašich plánů a snů. Zároveň se Mars v Panně bude nacházet naproti Saturnu v Rybách, a to není zrovna dobrá pozice pro romantické vztahy a tvůrčí plány.  

Když se Venuše přesune 22. července do retrográdní fáze, mohou se ve vašem životě znovu objevit bývalí přátelé, členové rodiny nebo spolubydlící, které jste už dlouho neviděli. Jakmile nastane období Lva (23. července) budete o společenští – pozvěte si domů přátele nebo se vrhněte do příprav oslav ve vaší rodině.  

Ke konci měsíce zasáhne váš horoskop praktická Panna, která vám pomůže soustředit se na všchny projekty, na kterých zrovna pracujete. Pokud jste nezadaní, je to také skvělý čas na hledání někoho zajímavého. Užijte si to!

~ Blíženci (22. 5. - 21. 6.) ~

17. července vstoupí severní uzel do znamení Berana a jižní uzel do znamení Vah, což povede následujících 18 měsíců k osudovým začátkům a koncům. Můžete zažít dramatické změny mezi přáteli, ve vašich plánech týkajících se blízké budoucnosti, v kreativitě i vztahu k dětem. Přehodnotíte také svůj vztah k financím. Vaše intuice je aktivní, věnujte jí pozornost!    

20. července bude zajímavým dnem díky různým energiím proudícím z vesmíru. Na jedné straně Slunce v Raku a Neptun v Rybách pošťouchnou vaši kreativitu, což může vést k posunu v práci. Zároveň Mars v Panně a Saturn v Rybách přinesou frustrující a zklamanou náladu. Nevěšte ale hlavu, místo toho tuto negativní energii využijte a zaměřte se na konkrétní úkol. Jen nezapomeňte na to, že se mohou vynořit nabubřelá ega a odmítnutí.  

22. července začne Venuše svou retrográdní fázi a přihraje vám do života lidi z minulosti. Můžete narazit na někoho ze školy, nebo vyřešíte dávno rozhořené nejasnosti mezi přáteli či rodinou. Učení půjde pomalu a vaše pozornost se začne trochu tříštit. Nespěchejte na sebe a zůstaňte otevření a flexibilní.  

Ke konci měsíce přijdou překvapivé zprávy či pochopení, že některé věci, které děláte, jsou spíš destruktivní. Období Lva vám ale také přihraje zajímavou smlouvu nebo upřímný rozhovor s milovanou osobou. Pokud pocítíte větší chuť trávit čas doma, klidně si to dopřejte – pomůže vám to dobít tolik potřebnou energii.

~ Rak (22. 6. - 22. 7.) ~

17. července se mění uzly osudu: Severní vstupuje do znamení Berana a jižní do znamení Vah, což odstartuje 18měsíční jízdou plnou změn. Čekají vás osudové začátky a konce v kariéře, rodinných vztazích, životním prostředí a vztahu k minulosti. Mluvíme tady o vysokých nárocích! Vaše kariéra může v roce 2025 vypadat úplně jinak – lépe!    

20. červenci zavládne protichůdná energie. Na jedné straně Slunce v Raku a Neptun v Rybách přejí plnohodnotným rozhovorům, díky kterým se dozvíte o zajímavých příležitostech, na straně druhé ale Mars v Panně a Saturn v Rybách způsobí, že diskuze poplynou pomaleji, než byste chtěli.  

Když se Venuše, planeta lásky a financí, dostane 22. července do retrográdní fáze, budete během následujících týdnů přehodnocovat rozpočet i způsob, jakým vyděláváte peníze. Vaše finance i priority projdou radikální změnou.  

Ke konci měsíce dostanete nečekaný dárek, ale protože harmonie vládne světem, uskutečníte také větší nákup. Možná budete pozvání na akci, kvůli které si trochu zautrácíte… Do začátku srpna se ale vaše finanční rozvaha hezky vyrovná a zavládne v ní klid a mír. Že byste konečně dostali přidáno nebo vám do klína spadla nová práce? Na to si budete muset ještě chvilku počkat.

~ Lev (23. 7. - 22. 8.) ~

17. července přijdou velké změny – severní uzel totiž vstoupí do znamení Berana a jižní do znamení Vah, čímž započne 18měsíční fáze osudových konců a začátků, zejména v oblasti komunikace, cestování, učení, duchovna a vašeho pohledu na svět.  

20. července přijde zajímavý kontrast dvou různých energií: Slunce v Raku a Neptun v Rybách vás napojí na vaši intuici a umožní vám smířit se s minulostí. Současně ale Mars v Panně a Saturn v Rybách způsobí rozkol na poli financí. Nenechte se strhnout myšlenkami na nedostatek a  nepropadejte panice, že z vaší neutěšené situace není cesty ven… Řešení přijde včas!    

Hlavní vesmírná událost se odehraje 22. července, kdy Venuše vstoupí do retrográdní fáze a přitáhne s sebou lidi z minulosti. Budou stát za to, abyste na ně vynaložili svou energii, anebo je s nimi lepší zpřetrhat všechny vazby? Než se rozhodnete, nejprve si to promyslete. A pokud zrovna váháte, zda jít do nového účesu nebo tetování, ještě vydržte, než se Venuše ze své retrográdní fáze vymaní.    

Ke konci měsíce přijdou překvapivé zprávy týkající se vaší kariéry a reputace. Možná překvapíte ostatní, ale čert to vem, vy jste připraveni být odvážní! Kolem 27. července bude virální energie – dejte o sobě světu vědět!

~ Panna (23. 8. - 22. 9.) ~

Severní uzel vstoupí 17. července do znamení Berana a jižní uzel do znamení Vah, čímž začne 18měsíční období osudových začátků a konců, zejména co se týče financí, společných zdrojů, vnímání smrtelnosti a pocitu bezpečí. Až do 20. července bude vaše intuice na vrcholu, tak se jí nechte vést.  

20. července pak hvězdy přinesou rozporuplnou energii. Slunce v Raku a Neptun v Rybách vytvoří skvělou atmosféru pro tvůrčí práci. Zároveň Mars v Panně a Saturn v Rybách vyvinou tlak na některé vztahy, které jsou pro vás důležité. Můžete mít pocit, že jste se ocitli ve slepé uličce. Věřte ale, že časem dosáhnete porozumění, jen si ho nesnažte vynutit.  

Venuše, která se 22. července dostane do retrográdní fáze, vás vyzve, abyste se zamysleli nad tím, jak odpočíváte a nad svým vnitřním světem. Právě teď se jednoduše ztratíte ve svých skrytých touhách a také se mohou vynořit lidé z minulosti. A pozor – vyloučený není ani tajný ctitel!  

Do konce měsíce se budete cítit trochu unavení a pustit se do něčeho akčnějšího vám sebere hodně sil. A i když je období Lva plné pulzující energie, vy budete spíš relaxovat. A opět se ozve vaše intuice, která se vás snaží připravit na období Panny. To vám přinese důležité zprávy a nasměruje vás k osobním cílům.

~ Váhy (23. 9. - 23. 10.) ~

17. července vstoupí severní uzel do znamení Berana a jižní do znamení Vah, a tím začne 18měsíční fáze osudových změn ve vašem životě, a to především v blízkých vztazích, spolupracích a setkávání s lidmi. Hned zpočátku to můžete pocítit v práci – buď jste právě nastoupili do nového zaměstnání, anebo velmi brzy přeberete další zodpovědnost. Důležité je, že si vaši nadřízení všimnou, jak moc dobří jste v tom, co děláte.   

20. července nastane vesmírný kontrast – střetnou se dvě různé energie, které vám trochu zamotají hlavu. Slunce v Raku a Neptun v Rybách vytvoří produktivní atmosféru a pomůžou vám ke kreativnímu řešení problémů. Mars v Panně a Saturn v Rybách oproti tomu nastolí nepříjemnou a napjatou atmosféru. Budete se cítit frustrovaní a v tenzi. Nebojte se ostatním ukázat, kde máte hranice!    

Když se 22. července dostane Venuše do retrográdní fáze, objeví se vaši staří známí. Možná budete nuceni přehodnotit své naděje a sny do budoucna. Jsou vaše hodnoty v souladu s lidmi, se kterými se stýkáte? Na konci tohoto tranzitu se budete cítit jistější a vaše přátelství budou pevnější (i když se s jedním nebo dvěmi budete muset rozloučit).  

Ke konci měsíce se vám pootevřou dveře a vy nahlédnete do své budoucnosti (která se rýsuje velmi dobře!). Užijte si hezkou atmosféru na maximum, vyražte třeba na rande nebo si naplánujte příjemný večer s rodinou. A hlavně – odpočívejte taky trochu!

~ Štír (24. 10. - 22. 11.) ~

17. července se odehrají dvě krásné astronomické události – úplněk v Raku a přesun severního a jižního uzlu (první do znamení Berana, druhý do znamení Vah). Je to skvělý čas pro plánování cesty, sdílení nápadů s ostatními skrze psaní nebo podcast či pro studium.  

20. července protnou oblohu dvě různé energie. Slunce v Raku a Neptun v Rybách přinesou kreativní inspiraci a nekonečné možnosti. Budete plně připraveni vyzkoušet něco nového, možná najdete zajímavého koníčka. Na druhou stranu ale Mars v Panně a Saturn v Rybách vyvolají napětí mezi vámi a vašimi přáteli. Pokud na něčem zrovna pracujete, můžete mít pocit, že to snad nikdy nedokončíte. Ale nebojte, řešení přijde v čas, jen to nechte plynout a vyčkejte.  

22. července se do retrográdní fáze dostane Venuše, planeta lásky, harmonie a financí, a vnese do vaší kariéry trochu nového větru přímo z vesmíru. Zamyslete se, jestli vás to, co děláte naplňuje a přináší vám radost. Probíhající projekty se možná trošku zdrží, ale věřte, že toto zpomalení povede k většímu porozumění. Vyloučeno není ani to, že narazíte na své bývalé kolegy.  

Ke konci měsíce nastane v práci nečekaný zlom. Někoho svým jednáním možná překvapíte, ale to nevadí – být odvážný se vyplatí! 27. července vám budou všechny síly nakloněny. Pokud něco chcete, je to skvělá příležitost si o to konečně říct!

~ Střelec (23. 11. - 21. 12.) ~

17. července vstoupí severní uzel do znamení Berana a jižní uzel do znamení Vah, díky čemuž začne 18měsíční fáze osudových událostí, zejména ve vašem vztahu k radostem, nadějím, budoucnosti a kreativitě. Právě teď můžete udělat velký skok směrem vpřed!  

20. července bude skutečně zvláštní den – Slunce v Raku a Neptun v Rybách vytvoří idylickou atmosféru plnou přijetí, ozdravení a odevzdání. Avšak Mars a Saturn vnesou do vašeho života frustraci a hádky. Lidé budou vznětliví… Nesnažte se zatím hledat kompromisy, nechte to ležet a vyřešte co potřebujete až během následujícího týdne.  

22. července se do retrográdní fáze dostane Venuše, která zpomalí vaše plány. Nebojte se to, na čem zrovna pracujete, přehodnotit. Netlačte na pilu, v pravý čas se objeví nová a mnohem lepší cesta! Ke konci měsíce budete mít hloubavou náladu, vaše vztahy protne porozumění a velmi brzy se objeví zajímavé novinky.

~ Kozoroh (22. 12. - 20. 1.) ~

17. července vstoupí severní uzel do znamení Berana a jižní uzel do znamení Vah a vás díky tomu čeká celých 18 měsíců plných osudových začátků a konců. Změny se budou týkat jak vaší životní situace, tak vztahů s rodinou, pocitu bezpečí a kariéry. Po sérii těchto změn můžete žít na dramaticky novém místě anebo pracovat v totálně jiném oboru.    

20. července sešlou hvězdy na zemi zvláštní atmosféru. Na jedné straně vytvoří Slunce v Raku a Neptun v Rybách kreativní a pro spolupráci plodnou atmosféru. Jenže do hry vstoupí Mars v Panně a Saturn v Rybách, jež začnou rozdmýchávat napětí a frustraci. Snadno podlehnete nutkání se hádat, zvlášť s těmi, se kterými plánujete budoucnost (ať už v osobním nebo pracovním životě). Myslete ale na to, že jde o dočasnou náladu a to, co teď řeknete, už nemůžete vzít zpět. Nesnažte se vynutit si řešení. Buďte trpěliví.  

22. července nastane retrográdní fáze Venuše, planety lásky, harmonie a financí. Ač nerada, zapříčiní rozkol mezi vámi a partnerem, se kterým se můžete začít dohadovat ohledně společných zdrojů. Některé platby mohou mít zpoždění a pravděpodobně se objeví někdo z vaší minulosti.  

Ke konci měsíce dojde k odhalení nějakého tajemství. Ve vzduchu bude viset sexuální napětí – využijte toho a zkuste se svou láskou něco nového!

~ Vodnář (21. 1. - 20. 2.) ~

17. července vstoupí severní uzel do znamení Berana a jižní uzel do znamení Vah, čímž započne 18měsíční fáze osudových začátků a konců, zejména v komunikaci, perspektivě, způsobu myšlení, cestování a studiích. Přehodnoťte svou každodenní rutinu a zvyky. Teď je skvělá příležitost nastavit si je tak, aby fungovaly zase o trochu lépe.  

20. července bude vládnout zvláštní energie. Slunce v Raku a Neptun v Rybách přinesou inspirativní a uzemněnou atmosféru, oproti tomu Mars v Panně a Saturn v Rybách sešlou do vašeho života frustraci ohledně financí a očekávání týkající se ostatních. Můžete zažít zklamání a touhu se izolovat. Nesnažte se věci vyhrotit a za každou cenu najít řešení – ono to nakonec vykrystalizuje samo.  

22. července začne retrográdní fáze Venuše a požádá vás, abyste se zamysleli nad vaším životem a jednotlivými souvislostmi. Také se objeví lidé, kteří byli dříve vaší součástí, ale dlouho jste o nich už neslyšeli. Pokud plánujete uzavřít smlouvu nebo začít nový pracovní projekt, očekávejte zpoždění a nedorozumění.  

Ke konci měsíce přijdou překvapivé zprávy týkající se vás osobně nebo někoho, na kom vám velmi záleží. Možná se budete stěhovat, nebo dojde ke změnám dynamiky mezi vámi a partnerem. Kromě toho přijdou nové, zajímavé příležitosti!

~ Ryby (21. 2. - 20. 3.) ~

17. července vstoupí severní uzel do znamení Berana a jižní uzel do znamení Vah, čímž začne 18měsíční fáze osudových začátků a konců, zejména co se týká pocitu bezpečí, pohodlí, společných zdrojů, příjmů a majetku. Vaše finance se vzrušujícím způsobem promění! Úplněk v Raku ten samý den zažehne jiskru ve vašem milostném životě! Bavte se a následujte své srdce!

20. července nastane zvláštní energie. Slunce v Raku a Neptun v Rybách se ponesou na vlně kreativní, vášnivé energie, která je jako stvořená pro romantický večer. Oproti tomu Mars v Panně a Saturn v Rybách vyvolají napětí mezi vámi a vaší drahou polovičkou. Snažte se držet žárlivost a posedlost na uzdě.  

22. července se Venuše, planeta lásky a harmonie, dostane do retrográdní fáze a zaostří pozornost na váš denní režim a zdraví. Mohou se objevit lidé, o kterých jste už dlouho neslyšeli – zejména bývalí kolegové. Pokud na něčem pracujete, očekávejte zpoždění. Výjimkou nebude ani pocit přepracování. Nastavte si odpočinkový režim, vždyť je ještě léto!  

Konec měsíce už bude harmoničtější. Snadno urovnáte jakékoliv nedorozumění, které se objeví a osvojíte si nové návyky, co vám v budoucnosti pomohou zvládat věci lépe. Vašemu nejlepšímu příteli nebo milenci se stane něco důležitého a vy budete nucení být ještě větší oporou. Pokud jste na volné noze, mějte oči otevřené – nové kontakty jsou na obzoru!

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné