Nejlepší street style trendy z kodaňského fashion weeku

Od minimalistického tzv. skandi stylu přes výrazné květinové vzory a psychedelické potisky.
Text: Redakce a Kateřina Vášová 18. srpna 2023

Foto: Zalando

Druhý srpnový týden se módní editoři, designéři, tvůrci a nákupčí z celého světa sešli v dánské metropoli, aby se společně ponořili do všeho, co nabídl týden módy v hlavním městě Dánska, známý jako Copenhagen Fashion Week SS24 (CFW).


Od minimalistického tzv. skandi stylu přes výrazné květinové vzory a psychedelické potisky až po různorodé hosty. Streetstyle na CFW by si zasloužil své vlastní přehlídkové molo. Podívejte se na šest nejlepších trendů od Zalanda, které nešly v kodaňských ulicích přehlédnout.

Pick Your Pink

Může to být i zásluhou megafilmu Barbie, ale růžová horečka pokračuje i v ulicích Kodaně. Kromě svítivé růžové vidíme ale i odstíny fuchsie, oblíbené monochromatické modely anebo jen lehké doplňky. Jedno je jasné, tento trend zaplavil celý svět a zatím se pryč nechystá.

Vzory po celém oblečení

Vzory po celém oblečení včetně jednobarevných vzorů, jako je blur-print (rozostřený potisk) byly během tohoto týdne v Kodani nepřehlédnutelné. Dále pak psychedelické vzory, typické pro styl Kendall Jenner. A moderní grafické vzory od návrhářů, jakými jsou Y-Project a Roksanda získaly tento týden dostatek pozornosti.

Nadýchané květiny a volány

Květiny a volánky, jsou dalším silným trendem, který bude pokračovat i do zimní sezóny. Od jemných potisků až k 3D květinám inspirovaných značkou Loewe, které nám představila v kolekci SS23. Je to univerzální styl, který může být jemný, ale zároveň s ním můžete vytvořit statement.

Barva másla

U této barvy bylo vědecky prokázáno, že okamžitě zlepšuje náladu. Pozor, másložlutá barva je nová béžová. Předvádí tichý luxus, a nejen proto odstín dominoval na přehlídkách SS23 Rejiny Pyo, Givenchy a Bottegy Venety. Ať už se jedná o celý jednobarevný outfit nebo výraznou kabelku, jemné odstíny pastelově žluté si zamilovala většina návštěvníků Copenhagen Fashion Weeku.

Oblek

Elegantní a minimalistické střihy jsou silným estetickým prvkem. Ať už jde o klasický oversized look nebo o oblek se sukní, který představili Acne studios s Emmou D’Arcy na Zlatých Globech.

Sportovní styl – vítězná série

Pokračující nadšení fanoušků z ženského fotbalového mistrovství světa znamenalo, že trend spojující fotbal a módu zažije ještě další vzestup i po skončení Mistrovství světa FIFA. Tohoto vzhledu lze dosáhnout pouhým párem adidas Samba a fotbalovým dresem, který zastrčíte do džínové sukně nebo kalhot. A fotbal není jediným světem, ve kterém se sport a móda střetávají - od gorpcore po tenisové oblečení - vše sportovní je trendy. Kolekce Paoliny Russo, představená na CFW, ukázala prodyšné a praktické sportovní oblečení, lycrové díly a sportovní grafiky.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné