You asked, we‘re answering: Jak vypadat draze s nižším budgetem

Ne každý si může dovolit extra luxusní fashion kousky, které ostatním vyrazí dech. Cosmo vám poradí, jak působit draze i těsně před výplatou.
Kristýna Schafferová 9. října 2022

Getty Images

Klíčem k úspěchu není našetřit si na pár drahých triček s velkými logy, aby všichni viděli, že na to máte. Cesta k drahému stylu je mnohem sofistikovanější a nemusí vás zruinovat. V první řadě zapracujte na svém sebevědomí. Protože pokud si svým outfitem nebudete jisti především vy sami, neuvěří mu ani ostatní. Done? Pak přejděme k dalším tipům, které vám pomůžou.

#Tip 1: Pořiďte si pár kvalitních kousků

Materiály, jako je kašmír, hedvábí nebo čistá bavlna, jsou sice trochu dražší, investice do nich se vám ale vyplatí. Pokud o ně budete dobře pečovat, vydrží navěky. Stačí jen několik základních kousků, např. svetr a halenka, které pak zakomponujete do levnějšího outfitu. Less is more.

#Tip 2: Noste věci šité na míru

Každý dobře oblékaný člověk vám potvrdí, že věci šité na míru změní váš přístup k módě. Skvěle padnoucí džíny, sako nebo maxi šaty vytvoří přesně ten dojem, o který usilujete (a to i ve vaší vlastní hlavě). Ano, zaplatit si vlastního krejčího nebo švadlenu vyžaduje nějakou tu korunu navíc, ale i zde platí, že jde o investici do budoucna. Pokud nosíte konfekci, která ne vždy dobře padne, můžete si oblečení nechat upravit.

#Tip 3: Než vyrazíte z domu, přizvěte žehličku

Než ráno odejdete z domu, vyžehlete oblečení, které si chcete vzít na sebe. Bez ohledu na cenovku nevypadá žádný outfit dobře, pokud je pomačkaný, přeložený či zmuchlaný. Že bylo vaše prádlo hezky uložené ve skříni, nebo viselo na věšáko-rotopedu? Bohužel, látka se nechtěně krabatí vždy a všude. Místo žehličky, s jejíž manipulací by vám během ranního shonu mohly bouchnout nervy, si zkuste pořídit parní napařovač. Práce s ním je rychlá, výsledky prvotřídní a překvapivě nestojí tolik. V žádné domácnosti by také neměl chybět odžmolkovač a váleček na textil.

#Tip 4: Vsaďte na jednobarevný outfit

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak dodat outfitu šmrnc, je jednobarevnost. Topy i kalhoty ve stejném odstínu vypadají nenuceně, sladěně a velmi draze. Nebojte se pohrát si s různými texturami, díky kterým dodáte modelu větší rozměr. Pod oblečením by se také nemělo rýsovat vaše spodní prádlo, proto vsaďte na hladké bezešvé podprsenky a kalhotky.

#Tip 5: Přidejte sako

Sako je skvělý a univerzální tip, jak pozvednout i ten nejprostší ouftit. Vypadá dobře k mikině s kapucí, džínům a teniskám, ale také k černým hedvábným šatům, které si plánujete vzít na večerní rande.

#Tip 6: Soustřeďte se na doplňky

Dobrou kabelkou nikdy nic nezkazíte. A nemusí jít zrovna o novou Vuittonku, kvalitní modely seženete mnohem levněji i v second handu. Kromě kabelky můžete svou pozornost zaměřit i na elegantní klobouk, sluneční brýle nebo šperky.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné