Když je váš životní styl „Ritz, nebo nic“

*channels his/her/their inner Adina Mandlová*
Text: Martin Váša 25. května 2023

Foto: Getty Images/Jan Houška

Budapešťský Ritz-Carlton uvedl kapsulovou kolekci, která vznikla ve spolupráci s hot lokálním módním brandem Celeni. Ta se okamžitě stala suvenýrem non plus ultra, co vám bude stylově připomínat popíjení kolagenového koktejlu Vanessa v místním Kaffee Wien, anebo třeba self-care v hotelovém spa, kde si kousky můžete prohlédnout naživo.

Nám mikina, kšiltovka a oversized plátěnka připomínají především looky na paparazzi snímcích princezny Diany z 90. let, které jsou skvělým zdrojem inspirace k tomu, jak kolekci nosit a dopřát tak svým každodenním outifitům dotek luxusu.  

Eszter Cselényi, zakladatelka a kreativní ředitelka značky, při tvorbě kladla důraz také na kvalitu i udržitelnost. Ale víte co? Více už vám prozradí sama!

Koho jste měla na mysli, když jste kousky navrhovala?  

Nejdůležitější pro mě byla jednoduchost, která mi v módě připadá cool. Vidím ji třeba v tom, že máte odvahu si obléct mikinu s perlami nebo černým sakem. Právě jako Lady Di. Také jsem ale myslela na ty, kteří si budou chtít odvézt domů kousek svého zážitku, milou vzpomínku na Budapešť a Ritz.  

Za čím chodíte do budapešťského Ritzu vy?  

Miluju jejich nedělní brunch! Taky hotel doporučuju jako skvělé místo našim nevěstám, už jsme tam letos jednu svatbu měli. Ráda a hodně cestuju a pokaždé, když navštívím Ritz, připadá mi, jako bych někam na chvíli odjela, vytrhne mě to z každodenního života. Ten pocit můžu doporučit všem.  

Ubytovala byste se v něm na způsob staycation?  

Moje praprababička si každé léto zaplatila pár týdnů v luxusním hotelu v Budapešti, na Markétině ostrově, a já si díky tomu s touhle myšlenkou ráda pohrávám. Takže ano, ubytovala! (směje se)   Stojí za to zmínit, že nejde jen o nějaký merch, ale kvalitní, udržitelné kousky.

Povíte nám o tomhle aspektu kolekce víc?  

Každý produkt je vyrobený z udržitelné bavlny, u které jsem si osobně ověřila, že má certifikát o původu – o tom, kdo a v jakých podmínkách ji vyrobil. Udržitelnost pro mě není jen o materiálu, ale celém procesu tvorby. I za výšivkami a potisky tak například stojí malé rodinné firmy z Maďarska.

Podařilo se vám najít harmonii mezi sportovním a elegantním stylem. Jak si kolekci představujete v každodenním životě?  

Chtěla jsem totiž přijít s kousky, které může nosit kdokoliv a kdykoliv, nehledě na osobní styl nebo sezonu. Barevnou paletu jsem zvolila neutrální, střih nadčasový, aby se daly kombinovat s cool oblečením a doplňky a stále byly šik. Naprosto si umím představit, jak v nich jdete do samoobsluhy a máte je přitom na sobě s černými letními šaty a elegantními pantofly, ale také jak v nich jdete do spa, anebo vyrážíte na prodloužený víkend, oblečení ve stylu smart casual. Co se snažím říct a na co kladu důraz, je to, že se dají kombinovat s číkoliv. Myslím, že budou milovanými sběratelskými kousky celé roky!

Martin Váša

@martinvasa

Spisovatel se syndromem podvodníka, latentní florista, extrovertní introvert, milovník kávy a časných rán.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné