Lekce stylu podle Any Taylor-Joy: Bona fide fashionista

Dámy a pánové, představujeme vám nejelegantnejšího módního chameleona Hollywoodu.
Text: Oli Egler 21. listopadu 2022

Foto: Getty Images

Je možné, aby rodačka z bohémsky uvolněné Floridy ztělesňovala eleganci, křehkost a sofistikovanost tak, jak je to vlastní jen britským aristokratkám? Styl šestadvacetileté herečky je unikátní jak na plátně, tak i mimo něj – stačí si vzpomenout na její nejlepší looky z červeného koberce i fantastické retro kostýmy ze seriálu Queen's Gambit, který přispěl k jejímu kariérnímu průlomu coby nové #itgirl Hollywoodu.

Elegantní retro v podobě klasického preppy stylu – strohé twinsety, midi áčkové sukně s upnutým pasem či nezapomenutelné minimalistické malé černé – pro ni bylo doslova stvořeno. Ten samý rok následně vyšel i film Emma, kde se Taylor-Joy proměnila v anglickou růži, o jejímž vznešeném původu nemohlo být sebemenších pochyb. Tento status si obhájila i během premiéry filmu – tehdy si totiž oblékla krystaly zdobenou vintage róbu Boba Mackie s empire linií pasu, kterou obohatila o masivní krystalový náhrdelník evokující vibe My Fair Lady s Audrey Hepburn v hlavní roli. Není proto divu, že se ihned stala globální velvyslankyní módního domu Dior, který ji o rok později oblékl do barbiecore saténové haute couture róby na Benátský filmový festival a do champagne šatů se žlutým přehozem à la vlečka na Emmy's, které ji ihned pasovaly na královnu večera.

Taylor se však stále ukazuje jako jeden z nejzajímavějších módních chameleonů – je schopna osvojit si jakoukoliv estetiku, a mluví plynně jak jazykem sexy minimalismu, tak i extravagantním eklektismem. Stačí si vzpomenout na její fialový outfit od Alexandera McQueena, jež spojila s animal printem na rukavicích a baretu, nebo sytě modré latexové šaty s asymetrickou sukní od stejného designéra. Koncem letošního roku dostal navíc její styl gotickou jiskru, když se objevila v černých petticoat šatech v Burano krajce z nejnovější kolekce Dior Haute Couture na premiéře svého filmu Menu. Tuto novou kapitolu své stylové evoluce následně během The Tonight Show Jimmyho Fallona utvrdila setem se zlatým korzetovým topem pocházejícím z domu Schiaparelli. Pokaždé jiná, pokaždé dokonalá! Který look je váš nejoblíbenější?

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné