Už jste slyšeli o „nipplegasmu“?

Podprsenky dolů, je tu bradavkový orgasmus!
Text: Tereza Zajíčková 31. května 2023

Foto: Getty Images/Jan Houška

Už nějaký ten pátek víme, že k ženskému vyvrcholení vedou různé cesty. Freud, který téměř před sto lety prohlásil, že ženy mají buď klitoridální, nebo vaginální orgasmus, by se dnes asi trochu divil. Podle moderních poznatků lze vrcholu dosáhnout i bez jakékoli stimulace pohlavních orgánů – třeba jen drážděním bradavek.

Ne, to není vtípek ze Sexu ve městě ani zbloudilá urban legenda. Takzvaný bradavkový orgasmus je skutečný. Přestože tak pravděpodobně většina žen ještě nevyvrcholila, obliba laskání prsou není ničím novým. Vždyť jde o erotogenní zónu, tak čemu se vlastně divíme?  

Bradavkovým orgasmem se nezabývají jen náruživé milovnice, ale i vědci. Ve studii z roku 2011 pomocí funkční magnetické rezonance zkoumali, které oblasti mozku se aktivují, když se masturbující ženy dotýkají různých částí svého těla. A co zjistili? Že samostimulace bradavek aktivuje genitální senzorickou oblast mozku. Podle neurovědců tak tento výzkum naznačuje, že dráždění bradavek může zintenzivnit nebo usnadnit dosažení orgasmu.   Jasně, není orgasmus jako orgasmus. Každá žena je jiná, a proto může každá zažít naprosto odlišné vyvrcholení: co se týče délky, intenzity i hloubky. Některým stačí pár sekund stimulace klitorisu, jiné potřebují aspoň půl hodiny předehry a dalších pár minut penetrace, aby se mohly oddat pohlcujícímu mravenčení.     

Ale zpátky k bradavkám a otázce, jak dosáhnout nipplegasmu. Dobrým ukazatelem je, pokud vás hrátky s vlastními prsy baví a jsou vám příjemné. Pak už záleží jen na tom, v jakém kontaktu jste se svým tělem. Je to dost podobné jako u klitoridálního nebo vaginálního orgasmu: musíte zkrátka zjistit, co vás vzrušuje a pak cvičit, cvičit a zase cvičit.

Pokud vám můžeme dát cennou radu, tady je: nespěchejte. Dosáhnout bradavkového orgasmu je smyslný zážitek, který však potřebuje dostatečný prostor (žádné uspěchané mačkání bradavek na záchodě při obědové pauze!). Připravte si sexy scénu se svíčkami, hudbou nebo čímkoli jiným, co vám pomůže dostat se do správné nálady. Pak už se jen soustřeďte na svůj dech a to, jak se cítíte při každém doteku. Pokud máte v šuplíku pro případ nouze schovaný lubrikant, můžete ho použít, aby byly bradavky příjemně kluzké. Jakmile si zvyknete na jemné tření, můžete přitvrdit a přejít ke kroucení nebo speciálním pomůckám, jako jsou třeba svorky.

A když zjistíte, že vám nipplegasmus není souzený? Nevadí, i tak si můžete s bradavkami užít spoustu zábavy. Nejen při masturbaci, ale i v rámci předehry je laskání bradavek skvělým zážitkem, po kterém může následovat dokonalý sex.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné