I can buy myself flowers aneb Solo date na Valentýna, a to i pro zadané!

Nemáte s kým trávit Valentýna a zároveň nechcete celý den proležet u Netflixu? Vezměte sami sebe na rande. Navíc... sebeláska je právě v kurzu!
Text: Linda Svobodová 11. února 2023

Foto: Getty Images

Svatý Valentýn, den zamilovaných, já radši První máj, nebo ať už tomu říkáte jakkoliv, je tady. Mnoho lidí tento svátek bere jako den, kdy se může glorifikovat láska. Pro druhé je pouze „americkým komerčním svátkem”, kdy si jejich drahé polovičky přejí pugét růží a večer zakončený drahou večeří v nóbl restauraci. A právě kvůli tomuto stále trvajícímu stigmatu, že ženy potřebují na Valentýna své lásce vysát celý zůstatek na účtu, se od něho mohou někteří distancovat a neslavit jej.

Pokud je tohle přesně váš případ, nebo jste zkrátka a jednoduše single, ale přesto si chcete Den svatého Valentýna užít, nezoufejte. Protože jak říká v novém hitu Flowers zpěvačka Miley Cyrus:

I can buy myself flowers
Write my name in the sand
Talk to myself for hours
Say things you don't understand
I can take myself dancing
And I can hold my own hand
Yeah, I can love me better than you can..

Posledních pár let se rozvrh pytel se sebeláskou, a to je jenom dobře! Kdo by nás měl totiž více milovat, než my? A jak říká Miley - kytky si můžete koupit klidně sami a nečekat, zda si na vás váš milý vzpomene, zatancovat si můžete i bez vyzvání a na rande? Na to se můžete vzít taky!

Dear, you can go on a solo date  

Solo date může znít děsivě a oprávněně se vám do něj nemusí chtít. Pokud totiž nejste introvert, který si naopak čas o samotě užívá, vidina celého dne bez přítomnosti jiného člověka pro vás může být zprvu trochu zvláštní. Pakliže se však pro solo rande rozhodnete, a vybočíte tak ze své komfortní zóny, zajisté si to budete chtít zopakovat, a to ne jen na Valentýna.

A jak tedy solo date zrealizovat, aby z toho nakonec vyšel den, na který budete s radostí vzpomínat? Pakliže budete mít více času, můžete stihnout hned několik aktivit. Ale ani pár hodin po práci není problém, když je využijete na maximum! Inspirujte se samotnou Miley!

I can buy myself flowers

Kdo z vás neměl nikdy nutkání koupit si hezkou květinu, ale nakonec se na to vykašlal? Buď proto, že nebyl čas či peníze nebo jednoduše z přesvědčení, že kytky nám mají být dávány. Dopřejte si letos o Valentýnu laskavost navíc a kupte si kytici řezaných tulipánů na přivolání jara (už aby tu bylo!) či pouze jednu růžičku jen tak pro radost. 

Write my name in the… letter?  

I přesto, že tradice Valentýnek u nás není nijak zakořeněná a spíše ji známe z amerických romantických filmů, něco na ní je. Dostat zamilované psaníčko potěší snad každého, i toho nejzarytějšího odpůrce romantiky. Proč si tedy nenapsat jedno pro sebe? Kreativitě se meze nekladou - může jít o básničku, dopis nebo pouhou stranu v deníku. Because self love is powerfull!

Talk to myself for hours  

Nemusíte k sobě mluvit nahlas, ani se pozorovat v zrcadle a předčítat si pozitivní afirmace. Stačí, když budete trávit čas sami se sebou, ať už na výstavě či v divadle. Nebo si zajděte do kina, muzea nebo na kafe někam, kde je vám hezky. 

I can take myself dancing  

Kdy jindy vyjít z komfortní zóny a zkusit něco nového, než právě na solo rande? Odhoďte zábrany a vyzkoušejte koníček, po kterém už dlouho pokukujete. Může to být cokoliv: Zúčastněte se třeba taneční lekce, hodiny pilates či jiné sportovní aktivity, kreativního workshopu nebo edukativní přednášky.

I can hold my own hand shopping bag?  

Nebo můžete vyrazit za dobrodružstvím a prozkoumat nová místa. Jistě, hodně bude záležet na počasí, protože podle něj se bude pravděpodobně odvíjet i váš program. Pakliže bude hezky, udělejte si procházku v lese, na náplavce či za nějakou památkou, kterou jste ještě nikdy nenavštívili. A že vás nebude mít kdo držet za ruku? I to se dá vyřešit! Jednoduše ji nahraďte kelímkem s dobrým drinkem, nákupní taškou (samozřejmě i s něčím hezkým uvnitř) či kytičkou, kterou jste si koupili.

Takže let's go, solo date čeká!

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné