Trojka jako dárek? Řekneme vám, proč to není dobrý nápad

Nejlepší dárek, nebo největší trapas vašeho milostného života? S trojkou buďte opatrní.
Text: Tereza Zajíčková 7. ledna 2023

Foto: Getty Images

Pokud trávíte hodně času čtením o sexu, přemýšlením o sexu nebo samotným praktikováním sexu, určitě jste si toho už také všimli. Do popředí debat (nejen na internetu) se stále častěji dostává téma „trojky jako dárku“ – velkolepého sexuálního zážitku, jímž byste obšťastnili svého partnera. A to ideálně při nějaké zvláštní příležitosti, jako jsou narozeniny nebo Valentýn. Existuje snad lepší dárek než sex, jaký jste doteď neměli? Zkusíme se nad tím trochu zamyslet.

Zážitek jen pro „oslavence“

Bez ohledu na to, kolik sprostých řečí jste o tom vedli nebo kolik „filmů“ máte společně nakoukáno, nemusí být trojka šťastnou volbou pro váš vztah. A zvlášť ne, když se jí rozhodnete zabalit do blyštivého papíru s velkou mašlí navrchu. Že přinese překvapení? To určitě ano, ale! Zarámování trojky jako dárku z ní udělá něco, co se soustřeďuje pouze na potřeby a touhy obdarovaného. Jednoduše řečeno: vaše preference půjdou stranou, protože to přece děláte kvůli partnerovi, ne kvůli sobě. A o tom by skupinový sex vážně být neměl.

„Lidé nejsou věci. Nemůžeme si je kupovat, půjčovat ani darovat.“

Lidé nejsou hračky

Rozhodli jste se darovat pouze sexuální zážitek, to je fakt. Může to ale vyznít i tak, jako byste za dárek pro svou polovičku považovali posledního účastníka vaší postelové party. Trošku zvrácené, viďte? Lidé přece nejsou věci, nemůžeme si je kupovat (i když si občas někdo myslí, že ano), půjčovat ani darovat. Trojka by měla potěšit všechny účastníky stejnou mírou a ani jednoho neponižovat do role sexuální hračky.

Fantazie vs. realita

Představy a skutečnost, to jsou dvě naprosto odlišné věci. Možná jste o trojce společně vtipkovali, to ale ještě neznamená, že váš partner po tomto zážitku opravdu touží. Některé fantazie by zkrátka měly zůstat jen ve vašich představách, protože jakmile ty nežádoucí přivedete do reálného světa, může to být skutečný trapas. Občas je bezpečnější (a mnohem efektivnější) překvapit svou lásku žhavým prádlem, novou pomůckou nebo zinscenování nevinné erotické scénky.

Jak to udělat správně?

V první řadě: nedávejte trojku jako dárek. Tím nechceme říct, abyste se této zkušenosti vyhýbali úplně. Některým párům může skupinový sex obohatit vztah, důležité ale je nejednat pod tlakem a společně se na všem domluvit. A právě komunikace je to nejdůležitější. Musíte si totiž nastavit hranice (co je vám příjemné a co opravdu dělat nechcete), složení vaší „party“ (žena a dva muži nebo dva muži a žena?) a především vhodné místo i čas. Také se zamyslete nad tím, koho do své postele přizvete. Občas je totiž lepší najmout si profesionální společnici než prosit svou nejlepší kamarádku.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné