Talk To Me Dirty! Jak na sebe mluvit při sexu, aby to nebyl trapas?

Dirty talk může být mocným nástrojem k posílení sexuálního potěšení a intimity... Nebo taky všechno zkazit...
Text: Jan Houška 9. května 2023

Foto: Getty Images/Jan Houška

Začít v posteli s dirty talkem je něco, jako když jdete poprvé běhat. Buď se do toho hned zamilujete a do těla se vám vyplaví endorfiny anebo se vrátíte traumatizovaní s pocitem, že nenávidíte celý svět. (Pojďme si zahrát, že jsme nevlastní sourozenci...Cože?)

Ano, dirty talk může zahrnovat širokou škálu explicitních výrazů, včetně nadávek, sexuálních narážek a explicitních popisů sexuálních aktů nebo fantazií. Tak jako u všech praktik v sexu, je důležité k dirty talku přistupovat opatrně a s respektem. Vběhnout do postele a začít svému partnerovi všemožně nadávat není zkrátka cesta. Mohl by pak totiž místo pocitu vzrušení, cítit spíš pocit studu a nalézt v sobě trauma z dětství, kdy na něj křičel trenér na fotbale. (Ano, každý muž má v životě nějakého trenéra, který na něj křičel a nese si to s sebou do teď).

Klíčový je zkrátka souhlas a partneři by si měli stanovit jasné hranice a pravidla, než se do oplzlých řečiček pustí. Kromě toho je důležité otevřeně a upřímně komunikovat o tom, jaký jazyk je pro vás příjemný a žádoucí a jaký ne. Chceš to sprostě? Chceš to oplzle? Mám na tebe štěkat? Mám k tomu pustit Franka Oceana a rozbrečet se? Ptejte se a definujte...


A jak teda s dirty talkem začít, aby to nebylo trapný? Začněte pomalu a zvolna. Nemusíte hned začínat s nejvulgárnějšími výrazy, které jste v 15 slyšeli v Prcičkách. Místo toho začněte s něčím jemnějším a sledujte, jak váš partner reaguje.

Všímejte si reakcí svého partnera. Pokud se zdá, že je mu to nepříjemné nebo nereaguje pozitivně, netlačte na něj. Ne každý má rád mluvení v posteli a je důležité respektovat hranice. Vhodné je začít s pozitivním podporováním. Povzbuzujte a chvalte partnera a říkejte mu, jak moc se vám líbí jeho doteky nebo to, co vám zrovna dělá. (Pokud se vám to tedy opravdu líbí, že...)

A hlavně! Používejte styl jazyka, který je pro vás přirozený. Nemějte pocit, že musíte být vulgární a mluvit u toho jak dlaždič jen proto, že si myslíte, že se to od vás očekává. Používejte dirty, který je autentický a odpovídá vaší osobnosti.


Jan Houška

@yanhoechka

Editor Cosmopolitan.cz miluje skandinávskou kinematografii, americkou literaturu, italskou gastronomii a cestování vlakem po českých lucích a hájích.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné