Proč mají hetero ženy lesbické fantazie

Oddejte se snění...
Text: Tereza Čaladi 23. října 2022

Foto: Getty Images

Zdálo se vám o vaší známé, což vás probudilo s myšlenkou na to, jak uskutečníte svůj coming out? Se svoláváním rodiny ještě chvilku počkejte, možná je za tím něco úplně jiného. Občas je složité porozumět některým myšlenkovým pochodům. Jen si vzpomeňte na ty nesmyslné sny, v nichž celou noc hledáte dýni, snažíte se rozsvítit, nebo čistíte vanu. Významy těchto nočních dobrodružství se hledají těžko… a stejné je to i se sexuálními fantaziemi. Ne vždycky vypovídají o něčem zásadním, co se děje ve vaší mysli. Pokud jste tedy hetero, ale přesto si představujete sex se ženou, nemusí to značit změnu vaší orientace. Existuje daleko více významů:

1: Jenom vás to vzrušuje

Mnoho žen sní o jiných ženách jednoduše proto, že je ta představa dostane do nálady. Neznamená to, že jste na holky, a už vůbec ne, že nemáte rádi kluky. Možná to ani nechcete zkusit v reálném životě. Just dreaming...

2: Toužíte po přítomnosti více žen ve svém životě

Pokud se sex se ženou promítá do vašich nočních snů, může být vysvětlení poměrně prosté. Ve vašem životě chybí dívčí element v podobě kamarádky, po které podvědomě toužíte.

3: Možná nejste 100% hetero

S první lesbickou fantazií vás logicky napadne, že nejste tak úplně hetero. Pokud tomu tak je, poznáte to. Vaše představy se budou točit nejen kolem sexu, ale také okolo vztahů se ženami. A jistou roli zde bude hrát i romantika.

4: Vaše sexuální orientace je fluidní

Vaše sexuální preference se mění. V jednu chvíli vašeho života se vám mohou líbit především muži. Ale v jiném okamžiku vás mohou začít více přitahovat ženy. Pokud je pro vás lesbická fantazie něco nového, může právě tohle být ten důvod.

5: Už vás nebaví genderové role

Většina sexuálních představ je přímočará hra na genderové role. Pokud jim nefandíte, lesbická fantazie je odstraňuje a umožňuje vaší mysli představit si sex neutrálním způsobem.

6: Obdivujete jiné ženy

Let’s be real, ženy jsou úžasné. Jsou krásné, silné a elegantní. A to je někdy těžké u mužů najít. A jen myšlenka na veškeré tyto vlastnosti může vést k vzrušení.

7: Jste zkrátka jen zvědaví

Možná vás prostě jen zajímá, jaké to je být se ženou. Chcete to vyzkoušet, experimentovat… Lesbické fantazie má spousta hetero žen a rozhodně to není tak crazy, jak si možná myslíte. Často se také sní o skupinovém sexu či trojce, být ovládán či ovládat někoho jiného, sexu na veřejnosti, záměně partnerů... Takže si jednoduše užívejte, co vás baví a vzrušuje!

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné