Lucky girl syndrome

#testovánozavás redaktorkou Silvií Haupt Kozoňovou...
Text: Silvia Haupt Kozoňová 2. března 2023

Foto: Getty Images

Nové trendy outsourcují jako opravdoví mileniálové: tedy z Instagramu. Hned poté, co už pár dnů dobývají celý TikTok. Všichni, a na věkové skupině nezáleží, jsme tak trochu obsesivně namotaní na všechny ty „nové věci“. Nová sezona, nové trendy, nové drby, nové flirty, nové hity (díky, Miley!)… A tak pořád dokola. Pokud máte sociální sítě, určitě jste se v poslední době setkali s novým pojmem „lucky girl syndrom“, čili se syndromem šťastné dívky.

Ještě v lednu s tímto termínem přišla influencerka Laura Galebe, která si řekla, že díky pozitivnímu naladění dostane všechno, co si bude přát… A miliony lidí se k ní přidaly. Na TikToku má k dnešnímu dni hashtag #luckygirlsyndrome přes 366,7 milionu views. Pozitivní myšlení není žádnou novinkou, a už vůbec není na škodu. Protože jsme v celosvětovém měřítku asi nejvíce spirituální generací, trend „šťastné dívky“ se začal šířit sociálními médii téměř bezhlavě. Kdo letos nemanifestuje, jako by nebyl.

Hlavně se dobře naladit

To, že pozitivní myšlení, anebo chcete-li vibrace, má skutečný dopad na náš život či výběr partnera, mám vyzkoušené na vlastní kůži. Přestože se můj pokus s názvem „Randění v roce 2022“ může zdát z empirického hlediska málo přesvědčivý, výsledky mluví za vše. Alespoň pro mě.

Zajeté vzorce

První minulý půlrok jsem po rozchodu narážela jen na týpky, které spojovaly dvě věci – žádná budoucnost a špatný sex. Pokud se v Praze ocitl někdo, kdo byl ve svém životě doslova ztracený, pomalu neměl na nájem a za velice průměrný večer mi akorát tak nabídl situationship, rozhodně jsem ho tenkrát potkala.

Změna na všech frontách

Přesně po šesti měsících se ale něco stalo – že by „lucky girl syndrom“? Nejdřív jsem randila s hudebním producentem z USA, pak architektem, po něm milionářem, na nový rok se známým influencerem… Rozdíl? Můj mindset. S lepší náladou (rozumějte s vyšší vibrací) přišly i o dost lepší matche, hlubší konverzace, letenky na výlety, (snad) dlouhodobá přátelství – a ano, uhodli jste správně… také lepší sex (ahoj mami, vím, že ráda čteš mé články, ale já ti říkala, aby sis toto Cosmo raději nekupovala).

Udělejte to pro sebe!

Lucky girl syndrom nebo manifestování se někomu může zdát jako blbost z TikToku – pozitivní myšlení, očekávání dobrého a radost ze života ale není… To si musím připomínat i já – pořád dokola. Po zimní hibernaci, ještě předtím, než se venkovní příroda probudí a vy s ní, vyzkoušejte spolu se mnou „lucky single girl mindset“. Pokud vás už nic jiného nenamotivuje, myslete na jednu základní metriku: Happy you = dobrý sex. Testováno za vás.

SILVIA HAUPT KOZOŇOVÁ

@silviavdhaupt

Autorka pikantních sloupků miluje Ben & Jerry’s zmrzlinu, s fascinací nesnáší Emily in Paris a věří, že vztahová dramata patří jenom do filmu.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné