5 jazyků lásky: O čem jsou dárky?

Láska je důležitou součástí našeho života a stejně důležité je ji i umět vyjadřovat. Způsob, jakým vyjadřujeme a přijímáme lásku, se u každého člověka liší. Obdarovávání je jedním z jazyků lásky. Pojďme si ho přiblížit..
Text: Jan Houška 4. dubna 2023

Foto: Getty Images

Dáváním dárků můžete vašemu partnerovi dát najevo svou náklonnost. Doktor Gary Chapman, který myšlenku jazyků lásky zpopularizoval, tvrdí, že jazyků existuje pět: afirmace, kvalitní čas, projevování služeb, fyzický dotek a obdarovávání. Podle doktora Chapmana má každý člověk hlavní jazyk lásky, který upřednostňují před ostatním.

Je důležité porozumět jazyku lásky svého partnera, aby se cítil milovaný a opečovávaný. Jedním z nejoblíbenějších způsobů vyjádření lásky jsou právě dárky.

Je pravda, že dárky jsou často spojovány s materialismem. Dárky v jazyce lásky však nejsou o hodnotě nebo materialistické povaze daru. Jde o myšlenku, která za dárkem stojí, a o to, jak je v souladu s jazykem lásky vašeho partnera. Pokud je například jazykem lásky vašeho partnera afirmace, může být upřímný dopis nebo báseň významnější než drahý dárek.

Dárky v jazyce lásky vyžadují hlubší porozumění a promyšlenost než obecné dárky. Nejde jen o to koupit něco, co váš partner chce, ale koupit něco, co s ním doopravdy souzní a ocení to.

Závěrem lze říci, že dárky v jazyce lásky jsou účinným způsobem vyjádření lásky a budování silného a zdravého vztahu. Porozumění jazyku lásky vašeho partnera je prvním krokem k tomu, abyste mu mohli vyjádřit lásku způsobem, který s ním bude souznít. Nejde o hodnotu nebo materialistickou povahu dárku. Vždy jde o myšlenku, která za dárkem stojí.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné