Antivalentýnská první pomoc

Máte z Valentýna stejný pocit, jako když polykáte hořkou pilulku? Nejste v tom sami!
Text: Silva Haupt Kozoňová 2. února 2023

Foto: Getty Images

Valentýn vidím jako den, kdy si muž vašeho života náhle uvědomí, že jste ta pravá. Znáte to z amerických komedií a sitcomů: Sotva v kalendáři zahlédne 14. 2., popadne veškerou odvahu, gigantického plyšáka nebo rovnou prstýnek a jde (či ještě lépe běží!) na věc… Kdo právě vycítil špetku ironie, neplete se. Když dostanu od Pana Božského valentýnskou kytici, sice řvu dojetím jak Deppovy fanynky ve Varech – nicméně, faktem zůstává, že únor patří v retailu k nejslabším měsícům, takže by se svátek zamilovaných klidně mohl přejmenovat na svátek podpory HDP.

Čtrnáctý únor také může být skvělým dnem na rozvod – minimálně, když žijete v Česku. Přesně na Valentýna totiž jeden můj známý advokát pomáhá sezdaným párům rozejít se legální cestou. Kamarádka jeho služby využila a nemůže si je vynachválit. To víte, projevů lásky existuje mnoho. A rozvod zdarma může být jedním z nich.

Místo Valentýna rozvod

Můj oblíbený skotský komik Daniel Sloss dokonce na téma rozchodů vytvořil Jigsaw, devadesátiminutový stand up, který vám „pomůže“ uvědomit si, že nastal čas dát si sbohem. Od roku 2018, kdy měla jeho show premiéru, se Daniel hrdě hlásí k zapříčinění více než 120 000 kopaček. Až se tedy budete na Valentýna rozhodovat, co si pustit v rámci „Netflix and chill“, jeho pořad radši vynechte. Nebo ne. Třeba aspoň ušetříte za párovou terapii, protože vám hned dojde, že to nikdy nebylo ono!

Chcete raději nalít do žil trochu optimismu? Mark Groves, kouč a týpek s nejkrásnějšími zuby na světě, kterého přes účet @createthelove sleduje už milion lidí, je mým majákem naděje, že i muži zrají a dokážou si do hloubky uvědomit své city. Navíc se svojí partnerkou jasně dokazuje, že se i po rozchodu můžete dát znovu dohromady! Hlavně ale nabízí online program, jak se vyléčit ze zlomeného srdce, což ocení všichni, kdo na Valentýna dostanou košem. (Nejste sami a ani nevíte, jak s vámi soucítím!)

Obdarovat můžete i sami sebe!

Mrzí vás, že letos dostanete čokoládu nanejvýš od mamky? Nadělte si k Valentýnu tu nejlepší self help knížku, jakou jsem kdy četla: You are a Badass od Jen Sincero. Netýká se sice vztahů, ale rozhodně vám udělá lépe než extra porce kalorií a jednorázovka s podivínem z Tinderu.

Btw, pokud vás Tinder už unavuje, optejte se svých single kámošů, jestli by vám neposlali pozvánku do privátní seznamovací apky Raya. V mém okolí teď nesmírně frčí – a kdo ví, možná vaše „láska přes internet“ čeká na Valentýna právě tam.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné