Co zažít v únoru, tedy kromě valentýnského rande?

Protože v únoru můžeme dělat mnohem víc, než jen darovat přáníčka a vyhlížet jaro!
Text: Kristýna Schafferová 4. února 2023

Foto: Corsage (2022, Aerofilms)

Druhý měsíc v roce bývá tak trochu za trest. Až vám nekonečná zima, marné vyhlížení jara, kýčovitá přáníčka a čokolády ve tvaru srdce začnou lézt krkem, zaměřte svou pozornost jiným směrem. Přinášíme vám hned několik tipů, co v únoru zažít a ještě si to užít!

Zamilujte se v kině 

Když ne do svého doprovodu, pak do některého z filmů... Vaše láska může znovu propuknout při sledování nesmrtelného Titanicu, který při příležitosti 25. po-premiérových narozenin uvedou kina Cinestar ve 4K a 3D (od 9.2.). Režisér Šestého smyslu M. Night Shyamalan nám pak naservíruje děsivou podívanou s Rubertem Grintem v hlavní roli Knock at the Cabin (sbohem, Rone Weasley!). A zapomenout nesmíme ani na A Man Called Otto (Muž jménem Otto) s Tomem Hanksem v hlavní roli. 

Co dál? Jasně Channing Tatum a Salma Hayek ve snímku Magic Mike´s Last Dance (Bez kalhot: Poslední tanec, 9.2.), a marvelovka Ant-Man a Wasp: Quantumania (16.2.). Pod taktovkou Aerofilms se pak můžeme těšit na očekávaný film Corsage (Korzet, od 9.2.) s Vicky Krieps v roli císařovny Sisi (pokud by vás zajímalo, co by tak Sisi dnes podnikala ve Vídni, přečtěte si březnový Cosmopolitan). A Brendan Fraser se představí v životní roli ve filmu The Whale (Velryba, 23.2.), která mu dost možná vynese Oscara.

Zamilujte se do kultury

Oblékněte si své nejhezčí šaty, zajděte ke kadeřníkovi a pak namísto do romantické restaurace na schůzku ve dvou zamiřte do Obecního domu na koncert pianistky Keiko Matsui (7.2.). Nadšenci do hobitů se pak mohou místo do Středozemě vydat na dva koncerty filmové hudby Lord of the Rings & the Hobbit (2.2. a 3.2.), které přináší to nejlepší, co skutečný a fiktivní svět mohou nabídnout. 

Zamilujte se v klubu

Že vás zajímá trochu jiná akce než koncertní haly? Here we go... Už zítra vystoupí v MeetFactory punk rocková americká kapela L.S. Dunes (5.2.), odvázat se ale můžete také v klubu Roxy na párty pod vedením berlínského rodáka Maxe Kobosila (11.2.) a jeho neotřelou techno přehlídkou. O něco klidnější zážitek nabídne folk-popový zpěvák George Ezra, který vystoupí v pražské Tipsport Areně (21.2.). Holešovická Tipsport Arena bude zase hostit kapelu Bring Me The Horizon (7.2.).

Přestože je únor nejkratším měsícem v roce, stihne toho nabídnout opravdu spoustu. Mezi další top zážitky se určitě vyplatí zmínit koncert MHD: Meizyy + Berlin + další (25.2.) v pražském Underdogs’ Ballroom, vystoupí např. Meizyy, Berlin, Kup Kodein a Danz Hun. Pozadu nezůstává ani Lucerna Music Bar, kde se můžete těšit na pop punkovou kapelu All Time Low (27.2.).

Zamilujte se na výstavě či projekci

Chcete načerpat novou energii a změnit úhel pohledu? Pak si nesmíte nechat ujít výstavu nejznámějšího graffiti umělce na světě Banksyho, který přijede do Prahy, konkrétně do Kostela sv. Michaela archanděla, představit svou exhibici v novém kabátě The World of Banksy: The Immersive Experience (28.2.). Každé pondělí, a to až do května, se pak v LGBT+ Komunitním centru konají promítačky queer filmů (vstupné dobrovolné). 27.2. to bude snímek Všechno, všude, najednou

Zamilujte se doma

A pak je tu samozřejmě ještě Netflix a Disney, které ani v únoru neplánují zahálet. Netflix uvede čtvrtou řadu seriálu You (9.2.) a novou rom-com Your place or Mine (U tebe nebo u mě?) s Reese Whiterspoon a Ashtonem Kutcherem. Disney+ si do programu zařadí marvelovskou novinku Wakanda Forever, nové epizody životopisného seriálu Wu-Tang: An American Saga a nový seriál Fleishman Is in Trouble (Fleishman v průšvihu, od 22.2.), kde exceluje Jesse Eisenberg, Claire Danes Lizzy Caplan a Adam Brody. 

Zamilujte se do Cosmopolitanu

Malý tip na závěr: Věděli jste, že je únorové číslo Cosmopolitanu už v prodeji? A najdete v něm hodně věcí, do kterých se zamilovat - třeba do coverstar, kterou je  ikona stylu i krásy Zendaya, celé řady dalších inspirativních osobností, módních a beauty kombinací a vychytávek...

A pokud už vám všechna ta láska přerůstá přes hlavu, bude vás bavit článek s názvem Proč má Valentýn small d*ck energy (*mrk*) 

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné