Dobrý den, mileniálové mají stále více sexu než GenZ

Vypadá to, že generace, o které se často tvrdí, že se soustředí akorát na práci, si stále umí pořádně užívat. Podle studie má 91 procent mileniálů ve vztahu sex alespoň jednou týdně, zatímco pouze 78 procent příslušníků generace Z ve vztahu to dělá stejně často. Má to ale háček...
Text: Veronica Lopez a Jan Houška 11. července 2023

Foto: Getty Images/Jan Houška

Dobrá zpráva pro mileniály, kteří se obávají, že jejich sexuální život není srovnatelný s životem mladých: Podle studie eharmony Gen Z Deep Dive má 91 procent mileniálů ve vztahu sex alespoň jednou týdně, zatímco pouze 78 procent příslušníků generace Z ve vztahu to dělá stejně často. A přestože neexistuje žádné oficiální "správné" množství sexu v jakémkoli typu vztahu (cokoli vyhovuje vám a vašemu partnerovi či partnerce, je "správné", tečka!), je hezké (a možná trochu překvapivé?!) vědět, že mileniálové dávají ve svých vztazích přednost sexuální intimitě. Že by skinny jeans byly opravdu tak moc sexy?

Generace Z samozřejmě není tak pozadu, pokud jde o sexy things. Společnost eharmony zjistila, že 46 procent z nich letos vyzkoušelo při sexu více než šest sexuálních poloh, zatímco u mileniálů je to 40 procent - takže pokud hledáte znamení, že byste měli opustit misionáře a vyzkoušet něco nového, tohle je to znamení. Kromě toho, zatímco 45 procent nezadaných z generace Z chodí s více než jednou osobou najednou (úžasné - diverzifikujte svůj seznamovací fond!), je u nich také větší pravděpodobnost nechráněného sexu - 26 procent z generace Z přiznalo, že vynechalo antikoncepci, oproti 16 procentům mileniálů (to není úžasné - používejte kondom, všichni!).

"Generace Z má tendenci být sexuálně svobodnější než mileniálové, kteří k randění přistupují 'pomalu' a cítí se sebevědomě, když zkoumají svou sexualitu s menšími hranicemi a omezeními," řekla Laurel House, odbornice na vztahy v eharmonii. To neznamená, že nezadaní z generace Z jsou vždy down to fuck. 25 procent příslušníků generace Z hledá před sexem s partnerem citové pouto (ve srovnání s 23 procenty mileniálů), 19 procent hledá sexuální chemii (ve srovnání s 24 procenty mileniálů) a 18 procent hledá pocit fyzického bezpečí.

Na jedné věci se však shodneme? 65 procent nezadaných (všech generací) na to chce vlítnout hned na prvním rande, takže to berte jako povolení vyhodit pravidlo tří schůzek z okna a udělat to, co je doopravdy chcete.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné