7 tipů, jak poznat, že je ten druhý zralý na společnou budoucnost

Uzrál čas na šťastně až do smrti, nebo je načase jít o dům dál?
Text: Kateřina Matoušková 8. ledna 2023

Foto: Getty Images

Jste připraveni udělat zásadní krok ve vašem vztahu, ale nejste si tak úplně jistí, zda to cítí stejně i váš partner? Než se rozhodnete posunout dál, zjistěte, jaké signály visí ve vzduchu. Zatímco některé bývají nejasné, jiné rozklíčujete hned. Sepsali jsme pro vás hned 7 tipů, díky nimž poznáte, že je partner na společnou budoucnost skutečně připravený. 

1. Plány a rozhovory o budoucnosti  

Jedním z ukazatelů toho, že to s vámi partner bere opravdu vážně, je společné vykreslování budoucnosti. Baví se s vámi často o svých plánech a automaticky vás do nich zahrnuje? Utrousí sem tam poznámku o tom, jak se těší, až spolu budete trávit letní dovolenou nebo až společně vyrazíte na svatbu jeho nejlepšího kamaráda? Vše je na dobré cestě!

2. Znáte jeho nejlepší kamarády i rodinu  

Scházíte se pravidelně s partnerovými kamarády a ani rodinná setkání nejsou výjimkou? Číslo jeho matky máte uložené v telefonu a s jeho sestrou pravidelně vyrážíte nakupovat? Opět je jasné, že to s vámi myslí vážně.

3. Společně strávený čas je pro něj prioritou  

Jestliže jste oba pracovně vytížení, ale i přesto si na sebe dokážete najít čas, je to další dobré znamení. Když totiž muž bere čas strávený s vámi jako prioritu, je to známkou toho, že mu na vás opravdu záleží.

4. Podpora a útěcha v každé situaci  

Čeká vás náročný pracovní pohovor, máte za sebou ošklivou hádku s kolegou z práce nebo zkrátka máte den blbec? Jestli je vám i v těchto chvílích váš partner oporou a víte, že mu můžete zavolat, postěžovat si a hledat u něj útěchu, je vše tak, jak má být.

5. Můžete se na něj spolehnout

To, že si s vámi ten druhý pouze nehraje, ale má vás skutečně rád, poznáte také podle toho, jak moc se na něj můžete spolehnout. Co slíbí, to také dodrží? Mluví s vámi otevřeně, sdílí s vámi své pocity,  rozebírá s vámi své problémy a nebojí se vám naplno otevřít? To signalizuje, že vás nechce zklamat a nehraje na váš žádné hry.

6. Žádný ghosting se nekoná  

Fenomén dnešní doby? Pokud s někým nechcete mluvit, jednoduše ho ignorujete. Přestože pro jednu stranu je ghosting výhodný, tu druhou může ranit. Pokud je vaše drahá polovička na příjmu a neodepisuje vám po týdnu, ale v řádu několika hodin, můžete být klidní.

7. Když jste spolu, je vám dobře

Je společně strávený čas příjemný, letí jako splašený a oba můžete být sami sebou? I tak se pozná, že jste našli toho pravého, který to s vámi myslí upřímně. Protože když se v něčí společnosti cítíte přirozeně a nemusíte se hlídat, proč byste od takového člověka odcházeli?  

Jak si ve svém vztahu stojíte? Jsou všechny body ze seznamu splněny, nebo je ještě na čem pracovat?

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné