Unpopular opinion: Proč z comebacku Samanthy Jones neskáču nadšením

Kim Cattrall se coby legendární postava ze Sexu ve městě vrací na scénu v druhé řadě seriálu A jak to bylo dál…, ale určitě se máme na co těšit?
Text: Martin Váša 1. června 2023

Foto: Getty Images/Jan Houška

Aby bylo jasno, Samantha Jones byla, je a nejspíš i vždycky bude mojí nejoblíbenější postavou ze Sexu ve městě. Jak kdysi řekla její představitelka Kim Cattrall: „Díky bohu, že nejsem jako Samantha! Ale škoda, že nejsem Samantha...“ Její moudra, stejně jako outfity, žijí v mém srdci bezplatně.

#satc from sex and the city

Přesto má pro mě zpráva o tom, že se objeví v druhé řadě seriálu A jak to bylo dál… hořkou pachuť. Premiéra proběhne na HBO Max už 22. června, na moment se Samanthou si budeme muset počkat až do srpna. A bude to opravdu jen moment. Zatímco v první řadě byla postava nyní žijící v Londýně přítomná ve formě pouhých několika zpráv, co si vyměnila s Carrie, tentokrát by mělo jít o telefonní hovor v samotném finále show.  

S Kim Cattrall se pro tuhle scénu na plac vrátila také legendární stylistka Patricia Field, která stála za všemi těmi nezapomenutelnými outfity seriálu Sex ve městě.

Tím to pozitivní tak nějak končí. Herečka se ke comebacku v roli Samanthy po letech kategorického odmítání nechala přemluvit Caseyem Bloysem, předsedou a CEO obsahu HBO a Maxu. Svůj kratičký dialog natočila už v březnu, a to sice v New Yorku, zato tak, aby se nemusela setkat se Sarah Jessicou Parker ani tvůrcem seriálu Michaelem Patrickem Kingem.  

Trochu málo, trochu pozdě, nebo lepší pozdě nežli později? Tak či onak mi jako skalnímu fanouškovi seriálu Sex ve městě připadá nejmrzutější to zákulisní drama. Připomíná mi takové ty newslettery, jaké posílají někteří urputní prodejci, aby vám připomněli, že pro vás dřou dnem i nocí. Nevím, jak vy, ale já asi nechci, aby kvůli mně někdo musel dřít dnem i nocí.  

Jedna moudrá žena mi před pár dny řekla, že když vás vaše práce baví, je to na ní vidět. Umím si představit, že právě to bylo nedílnou součástí úspěchu původního seriálu.

Osobně bych se víc těšil na londýnský spin-off se Samanthou coby ústřední postavou a Carrie coby, no, klidně jen textovkou…  

PS: 22. června bude mít premiéru také zbrusu nový netflixovský queer seriál Glamorous s Kim v hlavní roli! Cattrall, ne Kardashian.

Martin Váša

@martinvasa

Spisovatel se syndromem podvodníka, latentní florista, extrovertní introvert, milovník kávy a časných rán.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné