Carrie Bradshaw je zpět. Single & Fabulous. Question mark.

Co (ne)čekat od dalšího pokračování Sexu ve městě.
Text: Martin Váša 1. května 2023

Foto: HBO Max

„Život je plný překvapení,“ říká v traileru k novým dílům A jak to bylo dál… Miranda, and I couldn’t help but wonder: Bude druhá řada seriálu jedním z nich, nebo je – tentokrát slovy Carrie – lepší nechat některé věci v minulosti?

Mezi životními lekcemi, které nás seriál Sex ve městě učil, je i ta, že čím víc očekáváme, tím o větší zklamání si říkáme. „Platí to jak o podzimních kolekcích, tak o vztazích,“ prozradí fiktivní editorka Vogue Enid Frick v díle, kde náhodou v restauraci narazí na Carrie, jak si čte časopis Hello! A mě by zajímalo, jestli se podle Hello! nakonec začala i oblékat. Stejně jako Samantha, ani legendární styl Carrie v režii Pat Field se totiž podle traileru na scénu nevrací.  

Že jde stále o starou dobrou Carrie, naopak napovídá přehnaný šok z toho, že obsluha restaurace přinesla stoličku pro její vyčerpanou kabelku. Ani Charlotte není tak překvapená, když její dcera nad snídaní svým blízkým oznámí, že je připravená přijít o panenství. (Na vývěsní tabuli už asi nebylo místo.)

Mimochodem – chápu, že musí každá z postav hrát barvami jasně odlišnými od ostatních, a konkrétně Char ztělesňuje padesát odstínů béžové, taky si ovšem vybavuju epizodu, kde se všechny kamarádky (včetně Samanthy!) shodnou, že by chlapovi nikdy nelízaly zadek, a jediná Charlotte nechápe, co jim na tom vadí. Nezaslouží si být odvážnější? (Ačkoliv co já vím, možná v druhé řadě A jak to bylo dál… odvážnější je. Možná jsou odvážnější všechny. Možná míří Carrie v traileru právě na to, když říká, že život je příliš krátký, aby člověk nezkusil něco nového.)

Z původního castingu se podle traileru na jeden comeback přece jen těšit můžeme. Když jsem tuhle analýzu nabízel editorovi cosmopolitan.cz Honzovi Houškovi namísto jiného článku, do kterého se mi chtělo, no, asi jako holkám ze Sexu ve městě do rimmingu, odpověděl mi: „Až odpovíš na otázku, kdo byl lepší: Aidan, nebo Mr. Big?“ Nevím, jak vy, ale já jsem nebyl urvaný ani z jednoho. Možná Aidan? Nebyl dokonalý, ale aspoň neměl červenou zeď v ložnici a nekouřil doutníky ve vířivce. Na druhou stranu, o mrtvých jen dobře. A největší hulvát ze všech byla nakonec stejně Carrie. (Představte si, že by se vrátil David Duchovny aka Jeremy, to by teprve byla Akta Ex!)

Když nad tím tak přemýšlím, vlastně mě zajímá, „jak to bylo dál“. A přesně proto se na nové díly podívám. Co nejhoršího se může stát? Že budu milovat ten seriál nenávidět? Beru. A potom – do června, kdy bude mít na HBO Max druhá řada premiéru, je dost času na to, abychom se všichni přenastavili a přestali A jak to bylo dál… porovnávat se Sexem ve městě, jehož pokračováním tak docela není. Kdo tvrdí, že je, říká si o zklamání.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné