O důvod víc být vlastencem! Součástí MBPFW bude i pop-up showroom Má vlast Edit

Máte rádi lokální tvorbu? Pak si pište do diářů 15. až 17. dubna 2023
Text: Kristýna Schafferová 12. dubna 2023

Foto: Tomáš Thurzo; modelka: Leona Skleničková; make-up a vlasy: Eliška Matějková; styling: Magda Žůrková; produkce: Má vlast EDIT (Ivona Petružálková, Barbora Čiháková)

Máte rádi lokální tvorbu? Baví vás designérské kousky, které vznikly v České republice a nemá je každý? Pak by vám neměl ujít unikátní pop-up showroom Má vlast EDIT, který se po eventu v Olomouci vrací do Prahy, kde proběhne vůbec poprvé v rámci jiné akce. Tou je prestižní událost Mercedes-Benz Prague Fashion Week, který se koná už tento týden. Uvidíme se tam?

V rámci pop-up showroomu se můžete těšit na neokoukané tváře, ale i umělce, které již dobře znáte. Součástí programu budou také dvě panelové diskuse dotýkající se módního průmyslu a workshop Styling šperků a doplňků.

V tribuně dostihového areálu ve Velké Chuchli naleznete pop-up showroom Má vlast EDIT hned vedle hlavního catwalku Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Zakladatelka Ivona Petružálková vzpomíná, jak CEO této akce Lukáš Loskot, dopomohl k vzniku Má vlast EDIT:

“Moje první setkání s Lukášem se datuje ještě, když na Pařížské existoval concept store Simple a on v době tehdejšího fashion weeku pořádal nejrůznější akce. S ním jsem se v době nejtvrdšího lockdownu radila o mém nápadu s pop-up showroomem. Jeho reakce byla rychlá a spontánní: “Udělej to. Na co čekáš.” Přiměl mě k tomu, abych konečně využila všechny moje dlouholeté kontakty mezi designery i potenciálními klienty. Ten den jsme ještě neměly vymyšlené jméno, hlavou nám kolovaly jen útržky nejrůznějších českých slov. Druhý den ráno to ale bylo venku “Má vlast EDIT”. Náš šestý ročník se stává poprvé partnerem MBPFW a vlastně se vracíme úplně na začátek, k Lukášovi.”

Z letošního rekordně vysokého počtu přihlášených značek a umělců pořadatelky vybraly primárně tvůrce, jež se v rámci Má vlast EDIT představí poprvé. Jedná se například o šperky Elišky Lhotské a Márie Kobelové, doplňky Jana Rollo a oblečení TAM ARA, Klára Židková, Meji, Basicatory, On the boat nebo Musa. Znovu se setkáme se značkami Kousek, Appre, MiJa a La Dominique a dalšími.

PROGRAM

Sobota 15.4.
14:00 - 21:00 Má vlast EDIT 06 x MBPFW pop-up showroom 
15:30 zahajovací přípitek

Neděle 16.4.
13:00- 21:00 Má vlast EDIT 06 x MBPFW pop-up showroom 
15:00 Panelová diskuze Módní design v Česku a na Slovensku

Pondělí 17.4.
14:00 - 20:00 Má vlast EDIT 06 x MBPFW pop-up showroom 
15:30 Workshop Styling šperků a doplňků
18:00 Panelová diskuze Kreativita v módním průmyslu

Vstupenky jsou už v prodeji a můžete je zakoupit pouze předem a to přes web www.goout.net. Panelové diskuze bude moderovat česká topmodelka Denisa Dvořáková, která je také tváří EDITu 06. Editorial s Denisou vytvořil slovenský fotograf žijící v Česku Robert Vano.

Pop-up showroom bude jako vždy otevřený pro všechny, hosté tedy nemusí být návštěvníky MBPFW. To platí i pro odpolední slavnostní otevření pop-upu v 15:30, na kterém bude hrát eklektická a energická DJ ktva.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné