Šéfredaktorka Adéla Mazánková o lednovém čísle Cosmopolitanu

A jak velkolepá jsou vaše novoroční předsevzetí?
Text: Adéla Mazánková 17. prosince 2022

Foto: Marek Jarkovský; make-up: Renata Zelinková, Lucie Janků, Eliška Matějková, Margarita Krupenich, Margita Skřenková; vlasy: tým Red Salon; styling: Jan Pokorný

Dáváte si novoroční předsevzetí? A mohl bych je vidět?“ stálo v předmětu jednoho z e-mailů, co nám cca uprostřed listopadu poslal redaktor Martin. Já mu téměř o měsíc později (dobře, přeháním, ale v listopadu už to nebylo) odpověděla, že já si je zásadně nechávám až po odbití Nového roku, a většinou dokonce na přelom ledna a února, protože si s věcmi ráda dávám na čas. Ve skutečnosti to je proto, že vím, kolik se toho dokáže změnit, den co den, minutu co minutu, a nepotřebuji si to připomínat na papíře už s předstihem.

Dlouhou dobu jsem si myslela, že mě ta neustálá proměnlivost a spád věcí děsí. Teď už vím, že je to přesně naopak. Vše proměnlivé je řešitelné. Nejděsivějším společníkem je cokoli definitivního a neměnného, i to je ale připomínkou života, jaký je. Jeho opravdovosti. Že je opravdovost zdravá a nutná a že díky ní můžete žít, tančit a zářit i v těch nejtěžších chvílích, vás v rozhovoru na str. 54 přesvědčí naše lednová coverstar, pozemská bohyňa 24/7, Ema Muller.

Já si díky ní napsala své první předsevzetí: nebát se a brát sebe, sebe navzájem i život *ale opravdu* takový, jaký je, a hlavně se nebát za to milovat. Sebe, sebe navzájem i život, jak přichází.  

Přeji vám, ať je váš rok 2023 plný celého spektra nakažlivé opravdovosti a ať se u toho usmíváte a objímáte jako Ema. Ideálně 24/7.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné