Navštivte jižní Tyrolsko a užijte si božský wellness

Jihotyrolský hotel Plunhof ležící hned za Brennerem nabízí fascinující svět velehor i dokonalé wellness.
komerční článek 18. února 2023

Hotel Plunhoff

Vše výše zmíněné se odehrává na pozadí mimořádné zdařilého architektonického provedení. Všudypřítomný je uklidňující prvek vody a nekonečné výhledy maximálně vytěžující panorama hor. Všech 67 pokojů nabízí otevřený prostor a čistou linii s důrazem na přírodní materiály a maximální pohodlí.

Kapitolu samu pro sebe představuje wellness. Originálně koncipované SPA minera od slavného architekta Karla Landauera v sobě kromě několika saun ukrývá i vodopád, relaxační místnosti s plápolajícími krby, jeskyni i slanou vířivku. Řada prestižních ocenění včetně Luxury Spa Award a tří lilií od Relax Guide nikoho nenechá na pochybách, že tento projekt je opravdu výjimečný. Přidejte uvolňující masáž se stříbrným křemenem a plné pochopení definice termínu la dolce vita bude zase o kousek blíž. Větrem ošlehaná a suchá pleť si zaslouží revitalizační ošetření kosmetikou QMS. Vodní živly nadchne svět ACQUA Minera na více než čtyřech tisících metrech čtverečních, kterému dominuje obrovský bazén s částí pro plavce, ale i řadou vířivek a trysek pro ty co chtějí jen relaxovat. Vyplavat z něj můžete do zahrady s jezírkem a relaxačními ostrůvky. Mimořádným zážitkem je vířivka poskytující výhledy na siluety alpských obrů. Jen tak si ležíte v horké vodě a pozorujete monumentální a mlčenlivé hory.

V kuchyni aplikují filozofii kulinářské udržitelnosti a maximálně možné regionálnosti. Ochutnat hory, tak je vidí šéfkuchař, lze formou čtyřchodového menu, nebo prostřednictvím bohatého bufetu, v němž promlouvají po boku ryb z místních toků a skotu z alpských pastvin také byliny a zelenina. Zcela jedinečné jsou pak sýry. A také snídaně podávaná každý den až do jedenácti hodin. Skvělé jídlo bez vína obdobných kvalit bude vždy tak trochu kompromisem. V hotelu Plunhof ale nehrozí, že byste na něj museli přistoupit. Vinný list čítající sedm set položek prezentuje lokální enologickou tvoru, ale i široký výběr zahraničních vín. V ceně pobytu je zahrnuta nejen promyšlená gastronomie, ale i různorodé aktivity včetně lekcí fitness a jógy. Rodiče nepochybně potěší kids club, zde samozřejmě v dokonalém designu.

Přestože to nebude snadné, zkuste brány hotelu alespoň na chvíli opustit. Tato oblast nabízí netušené možnosti spjaté nejen s počítáním kilometrů po upravených sjezdovkách. Díky nadmořské výšce přesahující tisíc metrů si užijete nádherné výhledy i trasy všech stupňů obtížnosti, ať už půjdete po svých či na sněžnicích. Zvolit můžete vysokohorské výstupy, ale i snadné gastrotrasy, jejichž cílem je zejména kulinářský zážitek. Přímo před hotelem prochází kvalitní běžkařská trať, kde si parádně zabruslíte i zajedete klasiku.

Plunhof se pyšní označením European Ecolabel, patří také do sdružení Alpské perly, které mimo jiné podporuje dovolenou bez aut. Při ubytování tak obdržíte mapu tras a kartu na bezplatnou veřejnou dopravu.

Tematické balíčky i last minute nabídky najdete na www.plunhof.it.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné