Rethink your style by SYOSS and PERWOLL: Přehlídka plná hvězd

Pondělní večer se v Centru současného umění DOX nesl ve znamení módy, krásy a udržitelnosti.
komerční článek 31. května 2023

RETHINK YOUR STYLE by Syoss and Perwoll

Program plný hvězd

Diváci mohli sledovat módní přehlídku Filipa Vaňka a studentky návrhářství UMPRUM Hany Valtové, kteří si jako téma k přehodnocení vybrali černé sako. Jedná se o kolekci zčásti nastylizovanou a zčásti přetvořenou, kompletně však vytvořenou ze second handu Textile house, s tématem udržitelnosti.

Návrhář Boris Král kreativně navrh čtyři modely napojené na #rethinkfashion a značku Perwoll    “Modely pre Perwoll vznikly spojením a zrecyklováním kúskov zo starších kollekcií ktoré som doplnil a zapracoval do nich pracie kapsule. Kapsule ani fóliu a ani recykláciu vo svojej tvorbe nikdy  nevyužívam ale pri téme Rethink yours style mi prišlo na mieste “premyslieť” svoje postupy a vystúpiť z mojej komfortnej zóny,” vysvětluje mladý talentovaný návrhář Boris Král. Modely jsou tvarované vycpávkami a podšívkami, aby jejich tvary ještě více podpořily ženskou siluetu. Objevuje se v nich motiv kohoutí stopy, který je převeden do tvarování samotného střihu, nebo štrasových střapců. 

Závěrečná přehlídka patřila nové kolekci Prêt-à-porter Zuzany Kubíčkové, která je pokračováním řady Pop. Velká ramena, vysoký pas, nové krejčovské detaily a živá barevná paleta tvoří osvěžující look aktuální kolekce. Nadčasový šatník je nositelný na mnoho způsobů a po mnoho let tak zůstává základním posláním návrhářčiny Prêt-à-porter linie.

Charitativní projekt

Divákům byl také představen nový charitativní projekt. Italská luxusní módní značka Elisabetta Franchi se rozhodla věnovat troje večerní šaty z kolekce jaro/léto občanskému sdružení Vetulus topmodelky Michaely Kocianové a pana Saši Jányho. Dražba šat na podporu informační platformy „Liga za seniorov“ na Slovensku proběhne na Instagramu Michaely Kocianové za pár dní, a tak mají všichni šanci zapojit se a podpořit tím důstojné stáří, které si zaslouží respekt a pomoc. Akci slovem provázela Emma Smetana, která se také připojila k hudebnímu vystoupení Jordana Haje. Všechny kolekce předváděli modelky a modelové z agentury Elite Prague. Nechyběly mezi nimi ani topmodelky světového jména jakými jsou Denisa Dvořáková, Eva Klímková a Jana Tvrdíková. Nové kolekce návrhářů si přišly prohlédnout Daniela Peštová, Tereza MaxováDavid Kraus, Barbora Podzimková Černá Albert Černý, Jan Černý, Petra Svoboda, Jitka Schneiderová, Andrea Bartošková, Eva Perkausová a Saša Jány, který zastřešil kreativní koncept celého večera.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné