Love, redefined: Právě vychází únorové číslo Cosmopolitanu. Na co se můžete těšit?

Pohodlně se usaďte, nastavte si na telefonu letový režim a začtěte se do zamilovaného čísla Cosmopolitanu se Zendayou na obálce.
Text: redakce 27. ledna 2023

Foto: Micaiah Carter pro Lancôme

Weird & Tricky 

V nové rubrice se dozvíte pro běžný život nepotřebné informace, díky kterým ale zaperlíte pokaždé, kdy komunikace začne váznout. Jak spí delfíni? Co je to ametora? A věděli jste, že má krémový nadýchaný sýr Brie temnějšího bratrance jménem Brie Noir? Až se na vaší příští dinner party nebo rande naslepo rozhostí trapné ticho, budete odteď vědět, jak debatu znovu rozvířit.

It´s a match!

Správná trendy dvojka do zimních měsíců? Slaďte puffy bundu nebo kabát a výraznou rtěnku! (Proč se taky obtěžovat s ostatními detaily, když je stejně nikdo nevidí.) Anebo vsaďte na těsné kousky, které působí jako druhá kůže či minisukně. Inspiraci můžete hledat také u influencerek a dvojčat Reese & Molly Blutstein z Atlanty, jejichž styl je harmonickým propojením avantgardy a normcore stylu. 

Královna krásy a další beauty hacks

Svezte se na té nejromantičtější vlně, která pro vaši pleť, tělo i vlasy může hodně udělat. Pečující kosmetika s extrakty z růží, ale také parfémy a svíčky vás navíc dostanou svou omamnou vůní. Kromě toho vám poradíme, díky kterým produktům dosáhnete nejuhlazenějšího culíku či přirozeně rozjasněné pleti (high five highlighters!). 

Nohama pevně na zemi

Nenechte si ujít rozhovor s coverstar Zendayou, ikonou stylu a krásy, který se týká nejen kariéry, ale také rodiny, šťastných míst, inspirace a nedostatku času i na tak prosté věci, jako je vaření či čtení. Co jste o herečce, aktivistce a zpěvačce možná nevěděli? Že je vegetariánkou od svých 11 let, nechodí na party a... To se dočtete v novém Cosmu (*mrk*).

Proč má Valentýn small d*ck energy

Je jenom jeden způsob, jak 14. února správně oslavit lásku, a nezáleží na tom, jestli jste zadaní nebo single. S láskou začněte především u sebe a oslavujte ji každý den. Jak si dopřát sólo Valentýna se dozvíte na straně 86. A pokud jste nejen šťastně zamilovaní, ale rovnou zasnoubení, máme pro vás i několik tipů na epic honeymoon (str. 105). 

Inspirativní osobnosti

Ani tentokrát nechybí dávka silných příběhů, ať už osobních nebo pracovních, které vás mohou inspirovat. Ševkyně Aneta Gretzová vám přiblíží své řemeslo, podobně jako marketingové specialistky ze Škody Auto Eva Montaňez a Petra Klosová. 5 zásadních milníků své kariéry pak vypíchne fotograf Martin Faltejsek. A o své nejoblíbenější beauty produkty se podělí herečka a tanečnice Julie Štandery

A protože valentýnské číslo je samozřejmě o lásce, zeptali jsme se, jak docílit zdravého vztahu zubaře Andreje Halaši a redaktorky Martiny Brejové (Valentýna prý můžeme mít každý den!). A nechybí ani náš Cosmoman, vycházející, ale už dost jasně zářící hvězda, zpěvák Šimon Opp

Díky za nic, Tygře. Jen počkej, Zajíci!

Podle čínského zvěrokruhu střídá období Tygra období Zajíce, což nám má přinést klid na duši. Konečně! Čím ještě je tenhle ušatý mírový pacificta známý, a jak budou díky němu vypadat následující měsíce, se dozvíte v astro sekci. A když už nalistujete příslušnou stranu (91), můžete se začíst rovnou i do svého horoskopu.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné