10 top rozjasňovačů prověřených redakcí

Hledáte dokonalý highlighter? Tyhle značky stojí za to vyzkoušet.
Text: Kristýna Schafferová 26. ledna 2023

Foto: Unsplash (Fleur Kaan)

Malý beauty pomocník, který dokáže až překvapivé zázraky? Jednoznačně rozjasňovač. Dobře se s ním zachází, dokáže odpoutat pozornost od unavených částí obličeje a přitáhnout ji tam, kde je potřeba a leccos zamaskuje. Jediné pravidlo, které byste měli znát, zní: Nepřežeňte to. Jinými slovy: Higlighter dává, ale umí i brát. 

Pokud potřebujete zvýraznit rysy obličeje, něco upozadit či něco jiného podtrhnout nebo rozjasnit tvář, je highlighter ideálním produktem. Vybírat můžete z různých finišů, od matných (které jsou ideální pod oči), třpytivých, lesklých až po chromové či metalické. Volit můžete také z různých textur. Zatímco někomu vyhovuje víc gelová nebo tekutá, jiný upřednostní pudrovou, krémovou nebo balzámovou. Co se aplikace týče, dovoleno je téměř vše. Můžete je mezi sebou vrstvit, přimíchávat do skincare produktů nebo je na pleť nanášet jen tak bez dalšího líčení. Pamatujte jen na to, že méně je v tomto případě vždycky více.

Posviťme si na ně

Jak už jsme řekli, každý má jiné preference, což se odrazí i v tak prosté věci, jako je vybrat si správný rozjasňovač. Pojďme se na ně ale podívat blíž:

Pudrový: velmi pigmentovaný, často má třpytivý nebo lesklý finiš. S otevřenou náručí ho přijme mastná pleť, jeho výhodou také je, že dlouho vydrží.

Krémový: obvykle ho najdete v kelímku nebo skleničce. Mívá hydratační a zvláčňující složení a většinou působí na tváři nejpřirozeněji. Skvělou službu udělá suché pleti.

Tekutý: ukrývá se buď v tubě nebo v lahvičce s pipetou. Můžete ho smíchat s make-upem či hydratačním krémem, v létě zkuste kápnout pár kapek do tělového mléka: vaše pokožka bude zářit! Ocení ho normální i suchá pleť, kterou lehce rozjasní.

Balzámový v tyčince: ideální volba pro všechny typy pleti. Praktická věcička, se kterou se dobře zachází.

A konečně to nejdůležitější: Tohle jsou top rozjasňovače, které seženete v parfumériích i drogérkách:

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné