Lunar New Year 2023: Oslavte období Zajíce stylově

Podle čínského zvěrokruhu má přijít Zajíc, který nese klid a mír. A my vám k těm dobrým zprávám vybrali pár fashion kousků se správnou atmosférou.
Text: Kristýna Schafferová 20. ledna 2023

Foto: Gucci

V mnoha asijských zemích vrcholí přípravy na oslavu nového lunárního roku, který vždy trvá od novoluní až do úplňku (letos začátek připadá na 22. ledna, konec pak na 5. února). Lidé budou jíst, pít, radovat se, vykonávat chrámové rituály a vyměňovat si červené obálky, které mají přinést štěstí a bohatství. Vše pak vyvrcholí festivalem lampionů, což je velkolepá událost. Slavit můžete i vy, stačí se naladit na tu správnou vlnu.

Střídání stráží

Rok Tygra, který nesl jednu změnu za druhou, je u konce. Žezlo nyní přebírá o poznání klidnější a mírumilovnější Zajíc, který nese samé dobré zprávy. Příští rok se prý můžeme těšit na pohodu a pomalejší tempo.

Zajíc má dar naladit nás z prostoru, kde je krize, do světa, který je v pořádku. Jeho energie je mírná, rozvážná a diplomatická. Ozbrojené konflikty, násilné demonstrace? Nic pro něj. Preferuje smírná řešení konfliktů a v tomto duchu by se měl nést i následující rok, během kterého celkově vydechneme. Zajíc je mírový aktivista a skvělý vyjednávač, takže? Pohoda & králičí jazz!

Na první pohled klid!

A jak rok Zajíce přivítat? Jednoznačně v kožíšku, s huňatou kabelkou a v dřevácích s dlouhými chlupy. A s otevřenou náručí, samozřejmě. Abychom vám usnadnili hledání, vybrali jsme pro vás malou inspiraci na heboučky měkké fashion kousky. Tak prosím, tudy do zaječí nory:

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné