Proč Meghan Markle skippla korunovaci krále Karla?

Velmi křehké vztahy v Buckinghamském paláci...
Text: Jan Houška 6. května 2023

Foto: Getty Images/Jan Houška

Princ Harry se ( i přes neshody) oficiálně zúčastnil korunovace svého otce, krále Karla. Meghan Markle se ale rozhodla celý obřad skippnout a radši zůstala v Kalifornii, aby oslavila 4. narozeniny syna Archieho. Pro Meghan by bylo "neautentické" jít na korunovaci krále Karla po tom všem, co se stalo mezi ní a královskou rodinou - tvrdí zdroje Page Six.


"Museli se rozhodnout tak, aby to bylo opravdové a autentické, zejména po tom všem, co bylo řečeno, a po všech těch věcech, které se staly. Slova Harryho a Meghan o důležitosti jejich rodiny se shodují s jejich činy. Záleží jim na jejich rodině, takže Meghan zůstane v Kalifornii a Harry bude podporovat svého otce," prozradil zdroj z Harryho a Meghan okolí.

Od té doby, co se Meghan v roce 2018 provdala za prince Harryho a stala se tak součástí britské královské rodiny, se objevuje o napětí mezi ní a ostatními členy královské rodiny. Rozhodnutí Meghan a Harryho odstoupit od svých královských povinností v roce 2020 vztahy v rodině navíc ještě přiostřilo.

Meghan od té doby v rozhovorech a veřejných vystoupeních mluvila o tom, že se necítí být podporována rodinou a že čelí rasismu a diskriminaci ze strany některých členů a britského tisku. Kritizovala také královskou rodinu za to, že nepodporovala její potřeby v oblasti duševního zdraví a že kritizovala její veřejný obraz.

Sussexové, kteří aktuálně jednají o dalších projektech s Netflixem, se prý teď už ale přes bouřlivý vztah s rodinou přenesli. "V Kalifornii se cítí pohodlně a do budoucna hledí s optimismem. Budují si budoucnost, která je v klidu s jejich rodinou ve Velké Británii," prozradil zdroj.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné