Kauza Jimmy Fallon: Čemu slavný moderátor čelí?

Na Jimmyho Fallona se v posledních dnech snesla řada obvinění, a to kvůli pracovnímu prostředí při natáčení jeho show. Moderátor se nyní všem zaměstnancům omluvil.
Text: Jan Houška 9. září 2023

Foto: Instagram @jimmyfallon

Na obvinění, které byla proti Fallonovi vznesena, upozornil časopis Rolling Stone v nedávné zprávě, v níž citoval rozhovory s dvěma současnými a 14 bývalými zaměstnanci pořadu. Zpráva zmiňovala Fallonovo "nevyzpytatelné chování". 

Krátce po zveřejnění článku uspořádali Fallon a výkonný producent pořadu Chris Miller setkání se zaměstnanci, na kterém se zabývali těmito obavami.

Během této schůzky vyjádřil moderátor svou lítost a prohlásil: "Je to trapné a cítím se tak špatně. Omlouvám se, jestli jsem vás a vaši rodinu a přátele uvedl do rozpaků... Cítím se tak špatně, že vám to ani nemůžu říct."

Většina přítomných si přitom myslí, že Fallonova omluva byla upřímná. Zdůraznil také časté změny ve vedení pořadu a vyzdvihl Millerovu roli neochvějného vůdce. Moderátor také přiblížil svou vizi pořadu: "Chci, aby pořad byl zábavný, měl by být inkluzivní pro všechny. Měla by to být ta nejlepší show."

Zatímco někteří zaměstnanci se svěřili s případy Fallonovy zkratkovité povahy a obvinili ho z vytváření "toxického" pracovního prostředí, jiný anonymní zaměstnanec se ho v rozhovoru s PEOPLE zastal. Popsal Fallona jako "super komunikativního" a "opravdu, opravdu pozitivního člověka". Dodal: "Dává si záležet na tom, aby vás pochválil, když odvedete skvělou práci... Je to všechno přesně tak, jak by měl šéf dávat zaměstnanci zpětnou vazbu."

Časopis Rolling Stone mezitím oslovil už přibližně 80 zaměstnanců pořadu. Ačkoli mnozí z nich uznávali Fallonův komediální talent, žádný z nich se o své zkušenosti s prací v "The Tonight Show" nevyjádřil pozitivně. Zaměstnanec, se kterým mluvil magazín PEOPLE, naopak vyjádřil frustraci nad znovu se objevujícími obviněními a prohlásil: "Věci se změnily k lepšímu... nic z toho nezní jako show, ve které jsem pracoval poslední rok, plus minus."

Fallon moderuje "The Tonight Show" od roku 2014. Pořad obvykle začíná komediálním monologem, po kterém následují skeče, rozhovory s celebritami a hudební vystoupení. Jako domácí kapela slouží kritiky uznávaná hiphopová skupina The Roots, která pořadu dodává jedinečný hudební nádech.

Pod Fallonovým vedením je "The Tonight Show" známá svým hravým a odlehčeným tónem. Své hosty často zapojuje do her, skečů a komických výstupů, čímž vytváří uvolněnou atmosféru. Mezi nejoblíbenější segmenty patří "Děkovné poznámky", "Lip Sync Battle" a "Slow Jam the News". Fallonova verze pořadu byla dobře přijata, může se pochlubit značnou sledovaností a silnou odezvou na sociálních sítích. 

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné