Král Karel III. bez párty. Harry Styles, Elton John a další odmítli vystoupit na jeho korunovaci

Korunovace britského krále Karla III. se očividně bude muset obejít bez pořádné párty. Podle posledních zpráv na ni totiž odmítla vystoupit většina britských hudebníků, a to včetně Harryho Stylese, Adele, Robbieho Williamse nebo třeba Eltona Johna. Počkat, zbyl v té Británii ještě někdo, kdo by mohl zpívat?
Text: Jan Houška 4. března 2023

Getty Images

Britský král Karel III. se už netrpělivě připravuje na svou korunovaci, která proběhne 6. května ve Westminsterském opatství v Londýně. Na seznamu pozvaných byly všechny velké britské popové hvězdy jako Adele, Harry Styles, Robbie Williams, Elton John a samozřejmě Spice Girls. No, ale věc se má nějak takhle: všichni řekli "Ne, díky, raději budeme sedět doma".

Většina hudebníků se přitom odmítla vyjádřit k tomu, proč se rozhodla, na opulentní akci nevystoupit. Jediný Elton John přes svého agenta vzkázal do médií, že se nezúčastní z časových důvodů. 

Podle odborníků na britskou královskou rodinu ale nikdo ze zmíněných hvězd popu nechce vystoupit, protože by se tím jejich tvář spojila se skandály sužovanou monarchií (ano, všechny oči v místnosti míří na Harryho a Meghan). Otázkou tak zůstává, kdo vlastně na korunovaci vystoupí? Nutno podotknout, že výběr už moc velký není...

Odchod Harryho a Meghan z královské rodiny vyvolal mezi nimi a králem napětí, zejména poté, co se Harry ve svých lednových pamětech "Spare" rozhodl prát špinavé prádlo a prohlásil, že ho jeho bratr, princ William, napadl a otec o něm mluvil jako o "náhradním" synovi. Je tak vidět, že "velmi křehké vztahy" panují všude, a je jedno, jestli žijete v dvougeneračním domku na okraji krajského města nebo v Buckinghamském paláci.

Kontroverzní zprávy ohledně královské rodiny tak plní v poslední době titulní stránky novin, a proto je i vcelku pochopitelné, proč se hudebníci po zářijovém úmrtí královny snaží od monarchie distancovat.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné