Nejzajímavější momenty celebrit v roce 2022

Vzestupy, pády, konce i nové začátky. Pojďte s námi zavzpomínat, co se na hvězdném poli událo za poslední rok.
Text: Tereza Zajíčková 24. prosince 2022

Foto: Getty Images

O čem byl rok 2022? Světem slavných otřásla celá řada událostí, které nás přesvědčily, že v popkultuře není (a nikdy nebude) nuda. Přinášíme vám ty nejzásadnější momenty hvězd, co stojí za zmínku. Čím nás Hollywood překvapí příští rok?

Na Oscarech padla facka

V březnu Will Smith (který letos obdržel cenu za nejlepší herecký výkon v hlavní roli ve filmu Král Richard: Zrození šampiónek) přímo na jevišti zfackoval svého kolegu Chrise Rocka. Proč? Známý komik trochu nevybíravě zavtipkoval na adresu Smithovy manželky Jady Pinkett-Smith, která na udílení cen dorazila s oholenou hlavou. To se však Willovi ani trochu nezamlouvalo, a tak vzal spravedlnost do svých rukou. Jada totiž trpí alopecií, autoimunitním onemocněním, při němž vypadávají vlasy. Takže upřímně, kdo by se nenaštval? Přesto bylo hercovo jednání nepřípustné, za což také dostal trest v podobě 10letého zákazu vstupu na Oscary.

Zemřela královna Alžběta II.

Smutnou událost, k níž došlo na začátku září, oplakali nejen Britové. Ve věku 96 let zemřela nejdéle vládnoucí panovnice Spojeného království, která si svět získala svou empatičností, smyslem pro humor, ale i úctyhodnou sbírkou klobouků. Pohřbu se zúčastnily královské rodiny z celého světa a možnost projít kolem rakve dostala i veřejnost. Fotbalista David Beckham údajně čekal ve frontě 12 hodin, aby vzdal královně hold! Na trůn následně usedl Alžbětin nejstarší syn, Karel III. (Charles je pryč, zvykejme si).

Johnny Depp vyhrál soudní spor s Amber Heard

Herci, kteří tvořili pár mezi lety 2012 a 2016, skončili letos opět u soudu. Nejslavnější pirát světa podal žalobu poté, co jeho bývalá manželka v roce 2018 v článku pro Washington Post naznačila, že ji zneužíval. Po úmorných 6 týdnech vyústil ostře sledovaný spor ve prospěch Deppa, kterému by Heard měla uhradit 1 milion dolarů. Tento měsíc herečka všechny překvapila, když zařadila zpátečku a souhlasila, že svému bývalému manželovi odškodné za pomluvu zaplatí. Veřejně pak ještě prohlásila, že má zničený život. Myslíme, že není sama…

Matthew Perry se vzpamatoval a vydal autobiografii

Osmnáct let po odvysílání poslední epizody kultovního seriálu Přátelé si většina z nás charismatického herce stále spojuje s jeho seriálovou postavou. A to je dobře, protože obrázek z posledních let byl na hony daleko od usměvavého Chandlera Binga, který si z ostatních imrvére tropil žerty. Se závislostí na drogách se Perry potýkal od samotného natáčení seriálu a v průběhu let se patnáctkrát octl v léčebně. Co se ale nakonec stalo (a co jsme opravdu nečekali) je, že se Matthew znovu vzchopil a vydal autobiografickou knihu Přátelé, lásky a ten ohromný průšvih, v níž bez okolků odhalil všechny své vzestupy a pády. A věřte nám, nudit se u ní nebudete.

Brad Pitt ukončil kariéru

Hollywoodský herec a miláček žen se rozhodl, že už v příštím roce nebude pokračovat ve své herecké kariéře. Po úspěších, které sklidil za Bullet Train a Tenkrát v Hollywoodu, ale i legendární snímky jako je Klub rváčů, Troja nebo Podfu(c)k, je to opravdu šokující zpráva. Zatím posledním filmem, ve kterém si zahrál, je tříhodinový snímek Babylon (o němž kritici hovoří jako o nejrozporuplnějším filmovém počinu roku). A čemu se plánuje věnovat dál? Ještě nedávno to byla jeho produkční společnosti Plan B Entertainment, kterou založil se svou dnes již bývalou manželkou Jennifer Aniston a filmovým producentem Bradem Greyem. V posledních týdnech se však v médiích objevila informace, že 60 % společnosti prodal mediálnímu konglomerátu Mediawan. Takže se asi necháme překvapit…

Kanye West přišel o své bohatství (a zdravý rozum)

Drzé chování a nenávistná rétorika se Kanyemu Westovi (dnes známému jako Ye) nevyplatily. Když s ním letos v říjnu přerušil spolupráci jeden z největších partnerů, společnost adidas, jeho hvězdná peněženka zaplakala. S ex manželem Kim Kardashian se koneckonců rozloučily i značky jako Balenciaga, Gap či TJ Maxx. Jako vrchol byl raperovi na začátku prosince pozastaven twitterový účet, a to z důvodu antisemitských a rasistických výroků. Už i na Muska toho bylo trochu moc.

Rihanna porodila a ohlásila comeback

Konečně! Po 6 letech vydala barbadosko-americká zpěvačka svůj první sólový počin – emotivní baladu napsanou na počest zesnulého herce Chadwicka Bosemana. Píseň Lift Me Up se objevila v soundtracku k nově uvedenému filmu Black Panther: Wakanda Forever od společnosti Marvel. Snímek je pokračováním kasovního trháku z roku 2018, v němž ztvárnil Boseman hlavní roli. Rihanna navíc oslavuje i v osobním životě, v květnu se jí totiž narodil chlapeček. Otcem je raper Rakim Mayers, známý pod jménem A$AP Rocky, s nímž se zpěvačka dala dohromady v roce 2020. A jaké je jméno jejich syna? Stejně jako na Rihannino nové album, i na jeho odhalení si asi budeme muset chvíli počkat.

Harry a Meghan natočili dokument

Po rozchodu s královskou rodinou se britský princ Harry a jeho manželka vévodkyně Meghan rozhodli natočit dokumentární seriál. V šesti dílech, které vznikly ve spolupráci se streamovací platformou Netflix, odkrývají svůj vztah, ale i zákulisí Buckinghamského paláce. Přestože je dokumentární série Harry & Meghan nadmíru úspěšná (ve sledovanosti strčila do kapsy i oblíbený seriál Koruna), z nejnovějších průzkumů vyplývá, že obliba manželského páru v Británii spíš klesá. Možná za to mohou emotivní scény, na které si poslední dobou manželé docela potrpí.

Kate Winslet trumfla Toma Cruise

Oblíbený herec Tom Cruise je známý svou ochotou pro roli podstoupit snad všechno, a jen málokdy se nechá při natáčení zastoupit kaskadérem. Na hollywoodském poli těžko sháněl plnohodnotného soupeře, ovšem teď se jeden objevil. A je jím křehká Kate Winslet. Ta překonala Tomův rekord v zadržení dechu pod vodou. Herec během natáčení filmu Národ Grázlů nastavil laťku na 6 a půl minuty, které Kate trumfla o 45 sekund. Během natáčení snímku Avatar: The Way of Water vydržela pod vodou celých 7 minut a 14 vteřin. Smekáme!

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné