Chandler tak, jak ho neznáte: Vychází šokující autobiografie Matthewa Perryho

Kariéra herce Matthewa Perryho je takřka neoddělitelně spojená s kultovním seriálem Přátelé. Miliony lidí po celém světě si Perryho zamilovaly jako sarkastického Chandlera, který bývá považován za vůbec nejvtipnější postavu v celém seriálu a pravidelně vítězí v anketách divácké popularity.
komerční článek 9. listopadu 2022

Shutterstock

Teď se ale osmnáct let od odvysílání posledního dílu Přátel Perry poprvé představuje v roli talentovaného spisovatele, který se v otevřené autobiografii Přátelé, lásky a ten ohromný průšvih svěřuje s těmi nejtěžšími i nejzábavnějšími momenty ze svého života.

Perryho autobiografie určitě nezapadne mezi křečovité „příběhy slavných o sobě“ – a to nejen proto, že přináší sérii šokujících odhalení o hercově celoživotním zápasu s alkoholem a opiáty, kterých se okamžitě chytla bulvární média po celém světě. Matthew Perry se totiž jako spisovatel skutečně podobá seriálovému Chandlerovi, když s neodolatelným vtipem a nadhledem líčí i situace, ve kterých doslova bojuje o život. A zároveň nikdy nesklouzává k moralizování.

Přátelé, lásky a ten ohromný průšvih nejsou příběhem o „napraveném hříšníkovi“, ale dokonale upřímným oknem do intenzivního života hollywoodské hvězdy plného vzestupů, pádů, zklamání… A samozřejmě přátel – těch skutečných i seriálových. V knize se fanoušci Přátel konečně dočtou, co se dělo v zákulisí natáčení, jak spolu jednotliví herci vycházeli ve skutečném životě nebo jak seriálového Chandlera ovlivnil Perryho boj se závislostí.

Autobiografie zaujme také jako autentický portrét hollywoodského prostředí plného nevázaných večírků a neustále se rozpadajících románků, ale i tvrdého a někdy až beznadějného hledání pracovních příležitostí a honby za slávou. Sám Perry vůbec neskrývá, že díky své roli v Přátelích vydělal miliony dolarů a stal se jedním z nejznámějších seriálových herců své generace. Zároveň však ukazuje i odvrácenou stranu slávy a bohatství, které spíše posílily jeho sebedestruktivní tendence, než aby mu pomohly překonat celoživotní pocit opuštění.

Přátelé, lásky a ten ohromný průšvih jsou čtivá, nesmírně zábavná a zároveň fascinující divoká jízda, která se nezastaví od začátku až do samého konce. Českým čtenářům ji zprostředkovalo nakladatelství Bourdon.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné