Krušná cesta na vrchol. Tyto hvězdy se ucházely o roli svého života, ale dostaly vale

Mnoho našich oblíbených filmů a seriálů mohlo vypadat úplně, ale úplně jinak....
Text: Tereza Zajíčková 30. března 2023

Foto: Getty Images

Hollywood je plný příběhů, ale ne všechny jsou veselé. Spousta známých herců a hereček se přesvědčila o tom, že cesta za slávou je vskutku trnitá. Probojovali se na vysněný konkurz, který jim měl přinést věčnou slávu… a odešli se staženým ocasem. Dokázali byste si těchto 8 hvězd představit v rolích, díky nimž se jejich skuteční představitelé proslavili?

Scarlett Johansson

Scarlett se na filmovém plátně začala objevovat už jako malá holčička. V roce 1994 debutovala v komediálním dramatu North a o rok později absolvovala konkurz na roli Judi Shepard ve filmu Jumanji, jenž jí mohl otevřít dveře do Hollywoodu. Přestože záznam jejího roztomilého výstupu dodnes koluje po internetu, filmovou dceru Robina Williamse si nakonec zahrála Kirsten Dunst.

Ashton Kutcher

Než tenhle hezoun prorazil díky seriálu That '70s Show, ucházel se o roli Patricka Verony ve filmu 10 Things I Hate About You. Konkurzový souboj nakonec vyhrál legendární Heath Ledger, jenž musel porazit nejen Ashtona, ale i Joshe Hartnetta, který byl v té době další hvězdou na vzestupu.

Millie Bobby Brown

Díky seriálu Stranger Things se stala slavnou takřka přes noc, nebyla to však její první velká příležitost: absolvovala také konkurz na roli lady Lyanny Mormont v seriálu Game of Thrones. Po odmítnutí se údajně téměř přestala věnovat herectví. Naštěstí pro nás jí špatná energie moc dlouho nevydržela.

Nicolas Cage

Věděli jste, že jednou z průlomových okamžiků v Cageově kariéře byl konkurz klasického snímku z 80. let The Breakfast Club? Už před uvedením měl slušně našlápnuto k úspěchu, protože navazoval na populární film Sixteen Candles režiséra Johna Hughese. Produkce, která původně Nicolase zvažovala pro kultovní roli Johna Bendera, si ale nemohla dovolit jeho platové požadavky, a tak nakonec obsadila zelenáče Judda Nelsona. Jak už víme, Cage si místo na výsluní dokázal vydobýt i tak.

Jennifer Lawrence

Při zmínce Sereny van der Woodsen ze seriálu Gossip Girl si všichni vybavíme Blake Lively, ikonickou roli se však snažila „ulovit“ i tehdy šestnáctiletá Jennifer. Podle magazínu Daily Mail byla herečka opravdu smutná, že roli privilegované školní královny tenkrát nezískala. Tvůrci seriálu její přítomnost na konkurzu ani nezaznamenali, což se patrně opakovalo i u filmu Twilight, kde se ucházela o roli Belly. Cestu do záře reflektorů nakonec zpečetil snímek Winter's Bone z roku 2010 a posléze i rekordy lámající hit Hunger Games.

Hank Azaria

Málokdo z nás si asi dokáže představit, že by jednoho z přátel v kultovním seriálu Friends ztvárnil někdo jiný než Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry nebo David Schwimmer. Hank Azaria v The Late Show with James Corden přiznal, že se ucházel o post Joeyho Tribbianiho, a to rovnou dvakrát! „Říkal jsem si: 'Ne, ne, musím se vrátit, musím to zkusit znovu. Tak jsem se tam podruhé probojoval a oni byli moc hodní, podívali se na můj konkurz a pak mě vyhodili.',“ zavzpomínal dnes už s úsměvem. Nutno říct, že Hank si slušnou kariéru vybudoval i tak – především díky skvělému dabérskému talentu (napadlo vás, že Apu z The Simpsons ve skutečnosti není ani trochu Ind?).

Lily Collins

Před Emily in Paris toužila Lily po roli Jenny Humphrey ze seriálu Gossip Girl. Dostala se poměrně daleko, zúčastnila se i konkurzu, který studio Warner Bros. pořádalo v Burbanku. Little J si nakonec zahrála herečka Taylor Momsen, ale Lily to vzala statečně. Se slovy „Všechno má svůj důvod“ si na svůj hvězdný úspěch počkala (a skutečně se dočkala).

Mahershala Ali

Oscarového herce si jistě budete pamatovat z filmů Moonlight, Green Book nebo třetí řady True Detective. Možná vás překvapí, že chyběl kousek a mohli jste ho spatřit v roli Xaro Xhoana Daxose ze seriálu Game of Thrones. Proč k tomu ale nakonec nedošlo? V show Jimmy Kimmel Live! Mahershala přiznal, že právě onen konkurz byl důvodem, proč se v seriálu neobjevil. Přestože byl perfektně připravený, nepočítal s tím, že se výbava kanceláří HBO skládá z vysokých židlí bez opěradel, v nichž bude nemožné předvést zadumané pózy kupeckého prince z Qarthu.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné