Julia Fox čelí nařčení z užívání Ozempicu. Nikdy bych to neudělala, tvrdí herečka

Julia Fox v posledních dnech čelí na internetu nařčení, že užívá na hubnutí Ozempic. Modelka to však razantně odmítá...
Text: Jan Houška 21. března 2023

Foto: Getty Images

Julia Fox popřela tvrzení, že používá přípravek Ozempic, aby si udržela dobrou postavu. Vždycky přímočará herečka a modelka nedávno prohlásila, že by "nikdy" nepoužívala lék určený pro pacienty s cukrovkou na hubnutí, protože existují pacienti, kteří jsou na něm skutečně závislí, aby přežili.

Injekční lék semaglutid, který se prodává pod obchodním názvem Ozempic, si totiž v posledních měsících získal popularitu u hollywoodských celebrit, které chtějí rychle zhubnout. Pro osoby s diabetem 2. typu, které používají přípravek Ozempic ke kontrole hladiny cukru v krvi a snížení pravděpodobnosti srdečních problémů a dalších komplikací, je to velký problém. Trend celebrit totiž vedl k tomu, že léku bylo najednou nedostatek.

"Všichni ti lidé za mnou chodí a říkají, že beru věci na hubnutí - lidé říkají, že beru Ozempic nebo jak se to jmenuje - neberu a nikdy jsem to nedělala," řekla Julia pro Entertainment Tonight.

Julia Fox v roce 2019 zazářila ve filmu Uncut Gems, kde si zahrála po boku Adama Sandlera. Do centra pozornosti se ale dostala poté, co v roce 2022 začala chodit s Kanyem Westem. Stalo se tak po Kanyeho velmi medializovaném rozvodu s jeho bývalou manželkou Kim Kardashian.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné