Jak Jenna Ortega coby Wednesday stvořila virál desetiletí

Holčička, která si s menším bráškou ráda hrála na gilotinu nebo elektrické křeslo, je sice dávno pryč, ale teenagerka Wednesday Addams pořád nahání strach. A dokáže ovládat davy…
Text: Tereza Zajíčková 14. prosince 2022

Foto: Profimedia

Pokud nežijete v lesích, nepochybně už seriál Wednesday znáte. Nejnovější hit z produkce Netflixu boří žebříčky ve sledovanosti (překonal dokonce poslední řadu Stranger Things) a ovládá i sociální sítě. Co stojí za jeho úspěchem? Dobří režiséři (Tim Burton a Gandja Monteiro), kvalitní kamera, zdařilé kostýmy… ale především Jenna Ortega. Představitelka hlavní hrdinky strhává jak svým hereckým talentem, výrazným vzhledem, ale i tím, jaká je.

Postava Wednesday Addams je pověstná svou strašidelnou osobností, gotickým vzhledem a – překvapivě – tanečním umem. Pokud jste fanoušky Addamsovy rodiny už od jejího prvopočátku, určitě si vzpomenete na scénu ze seriálu, kde malá Wednesday v podání herečky Lisy Loring učí sluhu Lurche tancovat. Je k neuvěření, že o 58 let později dokázala Jenna Ortega využít právě těchto pohybů při (dnes již kultovní) taneční scéně.

Kreativní Jenna

Choreografii tance, který Wednesday předvádí na školním bále, nedal dohromady nikdo jiný než samotná herečka. Inspirovala se prý nejen zmíněnou kreací malé Lisy Loring, ale také pohyby britské zpěvačky Siouxsie Sioux a archivními záběry tančících gotiků v klubech v 80. letech. A musíme uznat, že výsledek je dokonalý. Trochu divný, ale dokonalý.

Není divu, že zrovna taneční scéna je tou, která rozpoutala nový virální trend. TikTok je doslova nabitý nejrůznějšími verzemi bláznivého tance, jehož kouzlo spočívá v máchání rukama, trhaných pohybech a hlubokých záklonech s očima rozevřenýma dokořán (bez mrkání, samozřejmě). Zatímco v seriálu tančí Jenna na skladbu Goo Goo Muck od The Cramps, fanoušci na TikToku znovu oprášili píseň Bloody Mary od Lady Gagy. Nakonec se k party přidala i samotná zpěvačka, která ve videu s komentářem „Bloody Wednesday“ předvádí vlastní variantu „divnotance“, jenž ovládl internet. Jako poděkování za to, že se vcelku opomíjená skladba najednou vyšvihla do předních songů na Spotify, to asi stačí.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné