Goodbye, Hollywood. Hvězdnou kariéru pověsili na hřebík. Co dělají bývalí herci nyní?

Některé hollywoodské hvězdy obětují takřka všechno, jen aby se udržely na výsluní. No, jiným je to úplně jedno…
Text: Jan Houška a Tereza Zajíčková 16. března 2023

Foto: Profimedia

Pokud máte pocit, že by vám sláva přinesla celoživotní štěstí, možná se pletete, možná také ne. Jak se ale     přesvědčila řada známých osobností, na odvrácené straně filmového plátna stojí spoustu stresu, omezený kontakt s rodinou i nedostatek soukromí. To je pouze zlomek důvodů, proč mnoho z nich vyměnilo hvězdnou popularitu a filmové honoráře za "obyčejný" život.

Gene Hackman

Původní představitel Lexe Luthora letos oslavil 93. narozeniny.  Když v roce 2004 ukončil svou obdivuhodnou filmovou kariéru, úplný odchod do důchodu to pro něj nebyl. Začal se věnovat psaní historických románů, v němž exceloval stejně jako ve hraní. Napsal pět knih, několik ve spolupráci s archeologem Danielem Lenihanem. Posledním dílem je napínavý thriller s názvem Pursuit z roku 2013.

Jennie Garth

Kdo by si nepamatoval sladkou Kelly z Beverly Hills 90210? Sympatická blondýnka si od té doby střihla roli v mnoha televizních pořadech a filmech, ale bohužel i nějaký ten botox. U herectví nakonec nezůstala a jako mnoho jejích kolegyň se vrhla do podnikání. V roce 2017 založila webovou stránku MomGiftBox s předplatným plným produktů určených pro matky. Objevila se také v několika soutěžních pořadech, přičemž výhry věnovala charitativním organizacím. 

Frankie Muniz

Možná si na něj vzpomenete jako na agenta Codyho Bankse, jeho první důležitou rolí však byla postava geniálního teenagera v seriálu Malcolm v nesnázích. Když natáčení po šesti letech skončilo, Frankie začal přemýšlet o stárnutí a z herectví přesedlal na profesionální automobilové závodění. V roce 2019 pak s manželkou Paige Price zakoupil společnost na výrobu olivového oleje.


Sarah Michelle Gellar

Stejně jako její manžel Freddie dala i Sarah herectví vale a vrhla se do kuchyně. Královna filmových výkřiků založila v roce 2015 online obchod s názvem Foodstirs, který se zaměřuje na prodej směsí pro pečení zdravějších sladkostí. Přestože řízení úspěšného podniku a péče o rodinu (která je pro Sarah stále na prvním místě) není lehké, bývalá herečka a její dva spoluzakladatelé se s tímto úkolem statečně poprali.  

Angus T. Jones

Role Jakea Harpera v kultovním sitcomu Dva a půl chlapa otevřela Angusovi dveře do světa showbusinessu. Protože však témata seriálu nesouzněla s jeho duchovními názory, v roce 2012 svou kariéru bez velkých cavyků ukončil. V současnosti spolupracuje s Justinem Combsem (synem amerického rappera Diddyho) v multimediální a eventové produkční společnosti Tonite.

Freddie Prinze Jr.

V devadesátých letech byste snad nenašli pokoj dospívající holky, z jehož stěn by na vás neshlížel Freddie Prinze Jr. Herec z filmů Tajemství loňského léta a Taková normální holka vypadá pořád skvěle, na skotačení před kamerou už ho ale neužije. Poté, co se oženil s hereckou kolegyní Sarah Michelle Gellar a v roce 2009 se jim narodila dcera Charlotte, Freddie s herectvím seknul. A začal se věnovat vaření! Za plotnou bude asi stejně dobrý jako na place, protože už vydal několik kuchařek.

Cameron Diaz

Na vrcholu své slávy patřila Cameron mezi nejlépe placené hvězdy Hollywoodu. Aby ne, měla tělo modelky, zajímavý obličej a dovednosti hvězdné herečky. Poté, co si v roce 2014 zahrála v muzikálu Annie, udělala za svou filmovou kariérou tlustou čáru. Vdala se za kytaristu skupiny Good Charlotte, Benjiho Maddena, s nímž později založila rodinu. Kromě mateřství stihla napsat dvě inspirativní knihy pro ženy a se svou kamarádkou Katherine Power rozjela prodej organického vína Avaline.     

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné