Madison Bailey: Z Outer Banks až do Hollywoodu

Z bažinných břehů až do Hollywoodu...
Text: Jan Houška 9. května 2023

Foto: Getty Images/Jan Houška

Madison Bailey je mladá americká herečka a modelka, známá především díky roli Kiary "Kie" Carrery v seriálu Outer Banks od Netflixu. Díky přirozenému hereckému talentu a výraznému vzhledu se Madison rychle stala vycházející hvězdou zábavního průmyslu.

Madison se narodila 29. ledna 1999 v Kernersville v Severní Karolíně, ale byla vychovávaná v Kernersville adoptivními rodiči. Má šest starších sourozenců, z nichž pět bylo rovněž v pěstounské péči. V mládí se začala věnovat modelingu a objevila se na různých módních přehlídkách a kampaních. V roce 2015 debutovala jako herečka v nezávislém filmu "Tales from the Loop", po němž následovalo několik hostujících rolí v populárních televizních pořadech, jako třeba "Constantine" a "Noční směna".

Průlomová role pro Madison přišla v roce 2020, kdy byla obsazena do role Kiary "Kie" Carrery v populárním seriálu Outer Banks. Seriál sleduje skupinu teenagerů v Outer Banks v Severní Karolíně, kteří hledají poklad a cestou narážejí na různé překážky. Bailey postava Kie je svéhlavá a nezávislá dívka, která se stane nedílnou součástí partičky mladých lidí.

Madison už stihla pracovat také jako modelka pro různé značky, včetně Adidas a Savage X Fenty. Její jedinečný vzhled a všestranný talent upoutaly pozornost mnoha lidí a je často chválena za své herecké schopnosti a přirozené charisma. Ve volném čase se ráda věnuje různým aktivitám, například turistice, józe a malování. Je také zastánkyní osvěty v oblasti duševního zdraví a na sociálních sítích často sdílí své vlastní zkušenosti s úzkostí a depresí, v 18 letech jí navíc byla diagnostikována hraniční porucha osobnosti. Bailey je pansexuálka a momentálně chodí s basketbalistkou Mariah Linney. Obě  dvě se o svou vzájemnou lásku často dělí na svých sociálních sítích.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné