Jste swiftie? A tohle jste už četli?

Žádnému oddanému fanouškovi Taylor Swift by neměly tyhle knížky chybět v knihovně...
Text: Kristýna Schafferová 10. srpna 2023

Foto: Getty Images

O tom, že Taylor Swift ví přesně, co dělá, svědčí četná videa šířící se na sociálních sítích, na kterých se lidé, vyzbrojeni pěti počítači, dvěma tablety a telefony celé rodiny, snaží zarezervovat místo na jeden z jejích koncertů. Jasně, touze zaplatit jednotky až desítky tisíc za životní zážitek rozumíme, na druhou stranu můžete být skuteční "swiftie" i když máte hluboko do kapsy a o tom, že popovou hvězdu spatříte na vlastní oči jen tiše sníte.

Kolem zpěvačky vzniká spousta komunit, a jednou z nich je i ta na Instagramu @taylorswift_as_books, kde si její fanoušci sdílejí informace o knihách, které vyšly na motivy jejích písní, nebo které jsou jí zachycenou atmosférou blízké. Že byste právě našli nový, nekonečný zdroj inspirace?

Pokud byste si rádi něco s nádechem vesmíru Taylor Swift přečetli, ale nechce se vám to luštit z angličtiny, máme pro vás dobrou zprávu. V češtině teď nakladatelství Grada vydává young adult knihu Léto porušených pravidel od K.L. Walther (ta se sama považuje za swiftie), která se stala senzací BookTook a v červnu tohoto roku i New York Times bestsellerem. Kniha je inspirována písněmi Taylor Swift a je ideální volbou pro fanoušky Jenny Han (Všem klukům, které jsem milovala) a Sarah Dessen (Jedeme v tom spolu). 

Příběh vypráví o velké letní svatbě, roztomilém družbovi a tradiční hře na zabijáky, ve které půjde o víc než jen o samotnou výhru. 

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné