Herci a jejich největší filmové omyly

Chybovat je lidské… Známým tvářím se to ale občas fakt nevyplatí.
Text: Tereza Zajíčková 4. května 2023

Foto: Getty Images/Jan Houška

Všichni máme ve svém životě momenty, za které se stydíme a nejradši bychom je nadobro vymazali. Ještěže se (většinou) nikam nezapisují a my se můžeme pokusit alespoň zapomenout. Takové štěstí ovšem nemají filmoví herci, kterým při špatném rozhodnutí zůstanou až do konce života oči pro pláč.

Mnoho z nich se o svých přešlapech v průběhu let podělilo skrze rozhovory v časopisech, televizních vystoupeních nebo podcastech. Někteří byli trochu naštvaní, jiní absolutně znechucení. Možná vás překvapí, že řada známých tváří nejvíc lituje právě svých ikonických rolí.

Robert Pattinson

Stmívání má hodně fanoušků, ale představitel upířího srdcaře Edwarda Cullena mezi ně rozhodně nepatří. Robert Pattinson je známý tím, že otevřeně „hejtuje“ knihy Stephenie Meyer i filmy, v nichž si sám zahrál. Z premiéry prvního dílu údajně utekl během scény, kdy Edward Belle prozrazuje, že dokáže číst její myšlenky. Prý se na to už nedokázal dál dívat… 

Sandra Bullock

Pokud jste se po zhlédnutí filmu Nebezpečná rychlost těšili na další pokračování, asi jste byli zklamaní. Stejně jako Sandra. „Pořád se stydím, že jsem v tom hrála… Hodně jsem o tom mluvila, nedává to smysl. Pomalá loď. Pomalu pluje směrem k ostrovu,“ svěřila se magazínu TooFab. Že bude Nebezpečná rychlost 2 takový propadák, nejspíš tušil i Keanu Reeves, který se do role Jacka Travena nevrátil.

Megan Fox

Přestože série Transformers vydělala v pokladnách kin miliardy dolarů, filmoví kritici nešetřili zápornými hodnoceními. Ani Megan Fox, pro kterou byla role Mikaely Banes průlomová, nebyla příliš spokojená. Nejen, že si postěžovala na to, že ve filmu o herectví příliš nejde, také přirovnala režiséra Michaela Baye k Hitlerovi. Svůj komentář sice později odvolala s tím, že šlo o „spravedlivý hněv“, úspěšnou franšízu ale nakonec stejně musela opustit.  

Ben Affleck

Věřili byste, že jediný film, kterého tento herec lituje, je Daredevil? „Miluju ten příběh, tu postavu, ale že se to tak podělalo, to ve mně zůstává,“ řekl v rozhovoru pro Playboy deset let po premiéře. Pozitivní však pro něj je aspoň to, že získal motivaci k natočení Batmana.

Michelle Pfeiffer

Je nesmírně těžké vyrovnat se úspěšným klasickým filmům. Když se kultovní Pomáda dočkala pokračování, vzbudila vskutku vášnivé pocity (a to nejen v dobrém). Sama hlavní hvězda, herečka Michelle Pfeiffer, přiznala, že Pomádu 2 nenáviděla a nemohla uvěřit, jak špatný film to byl. Podobně se asi cítili i diváci, na ČSFD se snímek umístil na 228. příčce Nejhorších filmů.    

Alec Baldwin

Tak tohle se fakt nepovedlo. Už v polovině natáčení Alec věděl, že snímek Rock of Ages bude totální katastrofa. Film, který vznikl na základě broadwayského muzikálového hitu, bez obalu označil za „příšerný“.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné