15 let utrpení: Bella Hadid se otevřela o zdravotních problémech

Bella Hadid na Instagramu sdílela aktuální informace o svém zdravotním stavu, boji se zákeřnou boreliózou a poděkovala těm, kteří ji v průběhu let podporovali…
Text: Jan Houška 7. srpna 2023

Foto: Getty Images

Bella Hadid se o víkendu na Instagramu svěřila se svým dlouhodoboým bojem s boreliózou, kterou po "15 letech utrpení" porazila. Příspěvek obsahuje zmínky o láskyplné podpoře rodiny ale i cestu k uzdravení. Modelka svým fanouškům prostřednictvím příspěvku poskyta osobní pohled na své zdravotní potíže, které trvaly dlouhé roky.

Lymská borelióza byla Belle diagnostikována v roce 2012, ale její zdravotní problémy sahají až do jejích 11 let. Její stav se postupem času zhoršoval a projevoval se mimo jiné příznaky, jako je únava, ztráta paměti, deprese, potíže se spánkem a bolestí na hrudi. "To malé já, které trpělo, by na mě bylo pyšné, že jsem se nevzdala," napsala Bella v postu.


Navzdory dlouhé cestě plné zdravotních problémů Bella prokázala vytrvalost a pozitivní přístup a řekla: "Kdybych si tím vším měla projít znovu, abych se dostala až sem, do tohoto okamžiku, ve kterém se právě nacházím, s vámi všemi, konečně zdravá, udělala bych to všechno znovu."

Modelka také vysvětlila, proč si vybrala fotografie, které sdílela, jenž zahrnovaly několik snímků zdravotních dokumentů a sebe samu, jak podstupuje různá ošetření. Její příspěvek tak vrhlo světlo na ochromující dopad boreliózy a přinesl potřebnou osvětu širšímu publiku. "Děkuji za trpělivost úžasným společnostem, pro které pracuji, svým příznivcům a lidem. Mým agentům Jill a Josephovi za to, že mě chrání. Miluji vás a vážím si vás víc, než dokážu vyjádřit," zakončila příspěvek Bella.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné