Co víme o životě Hunter Schafer kromě toho, že hrála v Euforii?

Aktivistka za práva LGBT+, modelka a herečka, kterou známe především díky roli Jules v Euforii... A dál?
Text: Kristýna Schafferová 16. července 2023

Foto: Getty Images

O herectví nesnila. Právě dokončila střední školu, přivydělávala si v New Yorku jako modelka a chystala se odstěhovat do Londýna, aby tam mohla na Central Saint Martins studovat oděvní design se zaměřením na nebinární módu, když ji agentura poslala na konkurz. Roli v seriálu Euforie získala. A nic už nebylo jako dřív. Třetí řada hitu by měla mít premiéru příští rok a na podzim Hunter uvidíme v nových Hunger Games, přesto se o svém profesním životě zdráhá mluvit jako o kariéře. „Stále mi připadá, že teprve začínám,“ říká čtyřiadvacetiletá herečka, modelka a v neposlední řadě i aktivistka bojující za rovná práva. Ačkoliv ani za aktivistku se neoznačuje, prý je zkrátka někým, kdo nahlas hovoří o tranzici a vyhraňuje se proti bezpráví.

Dětství

Hunter Schafer se narodila 31. prosince 1998 v Trentonu v Jew Jersey Katy a Macu Schaferovým. Má tři mladší sourozence (dvě sestry a bratra) a už ve dvou letech si její rodiče všimli, že před typickým klučičím oblečením upřednostňuje růžové barvy a šaty.

Změnu pohlaví podstoupila po dovršení 18 let. V té době (v roce 2016) také stála na žalující straně v řízení proti zákonu Severní Karolíny známému jako House Bill 2, podle něhož si měli uživatelé veřejných toalet vybírat místnost dle svého pohlaví při narození, nikoli své genderové identity.

Rodiče

Hunter se narodila do vyrovnané rodiny. Její otec Mac pracuje jako pastor presbyteriánské církve (magisterský titul z teologie získal na prestižní Princetonské univerzitě) a spolu s manželkou Katy svou dceru vždy podporovali, včetně doby, kdy se Hunter rozhodla pro změnu pohlaví, nebo když žalovala stát Severní Karolína za zákon o používání toalet. „S Katy jsme stáli při Hunter a obdivovali její statečnost a vyrovnanost, kterou ona i další transgeder lidé projevili tváří v tvář tomuto dehumanizujícímu zákonu. Byli jsme svědky toho, jak se v nebývalém celonárodním měřítku rozvinula debata o důstojnosti a respektu k transexuálům," řekl Mac pro časopis People

Láska

Romantické vztahy Hunter na veřejnosti příliš nepropírá. Málokdo si ale mohl nevšimnout, jak to jiskřilo mezi ní a zpěvákem Dominicem Fikem, který byl obsazen do role Elliota v druhé řadě seriálu Euforia. V lednu 2022 byli spatřeni, jak ruku v ruce míří v Los Angeles na večeři, načež proběhlo pár zamilovaných příspěvků na sociálních sítích a narážky v rozhovorech. Téměř po roce a půl ale Dominic veřejně ohlásil rozchod. 

Kariéra

Svou kariéru začala Hunter jako modelka mimo jiné pro značky Prada, Dior, Gucci, Calvin Klein, Thierry Mugler nebo Maison Margiela. V roce 2019 získala roli Jules v seriálu Euforia, kde si zahrála po boku Zenday, a jeden díl dokonce spolurežírovala. Vidět ji můžeme také v nových Hunger Games: Balada o ptácích a hadech nebo v hororu Cuckoo.

Přátelství

Je nejvíc, když si herci sednou nejen v práci, ale i lidsky. Během natáčení seriálu Euforia se Hunter sblížila se Zendaou, se kterou ji dodnes pojí přátelství. Zendaya se v rozhovoru pro Harper´s Bazaar svěřila, že se cítí jako její starší sestra: „Když jsem zjistila, jak je mladá a že je pro ni spousta věcí nových, chtěla jsem jí být co největší oporou, jako bych byla její starší sestrou," a dodala: „Naše práce je důležitá, ale přátelství, které sdílíme, je ještě důležitější." A s tím nejde nesouhlasit!

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné