7 celebrit a jejich sourozenců, kteří jsou si nejlepšími přáteli

Rčení, že krev není voda, platí i v Hollywoodu. Tyhle celebrity spolu dnes určitě slaví Mezinárodní den sourozenců.
Text: Kristýna Schafferová 10. dubna 2023

Foto: Getty Images

Rodinu si člověk nevybírá, což může být někdy na pytel, někdy jde ale o výhru v loterii. Mít totiž o pár let mladšího nebo staršího parťáka, se kterým vás pojí víc než jen nedělní obědy u mámy, je k nezaplacení. Pár příkladů z praxe: umí skvěle zamaskovat vaši noční nepřítomnost před rodiči, zmírní bolest ze zlomeného srdce, něco unesou, takže až se budete stěhovat, víte, komu zavolat,... O tom, jak pevné dokáže být sourozenecké pouto, vědí své i celebrity. Máme pro vás rovnou 7 důkazů...

1. Gigi, Bella a Anwar Hadid

Jedny z nejznámějších modelek na světě, Gigi a Bella Hadid, k sobě mají už od narození velmi blízko. Ze společně stráveného dětství se rovnýma nohama vrhly i do kariérní sféry – po stejných přehlídkových molech kráčely hned pro několik módních návrhářů. Láskyplný vztah mají ale také se svým méně známým bratrem Anwarem, který je doprovází na společenské akce a na svých sociálních sítích rád zveřejňuje společné fotografie. Za všechno ale beztak mluví post Gigi ke dni matek, ve kterém své mamince Yolandě poděkovala, že jí dala „nejlepší přátele“, Bellu a Anwara.

2. Chris, Liam a Luke Hemsworth

Bratrská láska panuje mezi třemi rozenými Australany a herci z povolání – Chrisem, Liamem a Lukem. Společně si kdysi dokonce zahráli v telenovele Neighbours (hodnocení nic moc, co vám ale slíbit můžeme, že pokud v ní hrají všichni tři, bude se aspoň na co dívat). Na sociálních sítích o sobě často mluví a dobírají se jeden druhého, v rozhovorech pak nešetří chválou. „Vzhlížím k tobě nejen proto, že jsi opravdu vysoký, ale i proto, kým jsi: vtipný, inteligentní, starostlivý, cílevědomý, obrovsky silný a krutě loajální,“ sdílel na Instagramu Luke přání k narozeninám svému bratrovi Chrisovi.

3. Jake a Maggie Gyllenhaal

S o tři roky starší sestrou Maggie má senzační vztah i Jake Gyllenhaal. Ti dva se podporovali už jako děti, a uplynulý čas na tom nic nezměnil. Hezkým příkladem je rok 2015, kdy byli oba nominováni na Zlatý glóbus, přičemž na akci dorazili společně a dělali si vzájemně doprovod.

4. Harry a Gemma Styles

Hezký vztah pojí miláčka publika Harryho Stylese s jeho starší sestrou Gemmou. Byla to právě ona, kdo Harryho odvezl na konkurz do X Factoru, protože „on nikdy předtím nebyl v Londýně“. Harry to zase při jednom ze svých koncertů, na který Gemma dorazila na rande, nevydržel a prohlásil: „Omlouvám se, jestli působím roztržitě, ale moje sestra je na rande. Snažím se na ni dávat pozor. Chovejte se slušně!“.

5. Taylor a Austin Swift

Všechny důležité společenské okamžiky sdílí Taylor se svým o tři roky mladším bratrem Austinem. Bok po boku byste je našli na předávání hudebních cen, oslavě narozenin, party ke 4. červenci, oscarových večírcích… V roce 2016, kdy Kanye West vydal píseň „Famous“, ve které narážel na to, že je Taylor Swift známá jen díky němu (“I feel like me and Taylor might still have sex. / Why? I made that bitch famous”), nahrál Austin video, ve kterém své Yeezys vyhazuje do koše. Tomu se říká sourozenecká podpora.

6. Mary-Kate a Ashley Olsen

Vztah se svou sestrou, dvojčetem Mary-Kate, přirovnala kdysi Ashley Olsen pro deník Wall Street Journal k manželství. „Bylo to 32 let učení se, jak spolu komunikovat. Zažily jsme vzestupy i pády“. Ty dvě dělají už od narození všechno spolu: proslavil je seriál Plný dům z roku 1987 (s natáčením začaly teprve v 9 měsících!), jako dospělé pak založily vlastní oděvní značku. A společně se také rozhodly ustoupit ze záře reflektorů a víc než být vidět se věnovat něčemu skutečnému.

7. Angelina Jolie a James Haven Voight

V poslední době upadla tahle sourozenecká dvojice trochu v zapomnění, v roce 2000 se ale nemluvilo o ničem jiném. Podle všeho pojil Angelinu a jejího bratra Jamese velmi zvláštní vztah, což měl dokazovat intimní polibek, který byl zachycen paparazzi a obletěl svět.  V roce 2007 se o tom James rozpovídal pro deník Daily Mail: „Angelina se tehdy chystala odjet do Mexika, kde měla dokončit natáčení filmu Sedmý hřích s Antoniem Banderasem. Poblahopřál jsem jí k Oscarovi, kterého získala a dal jí rychlý polibek na rty. Někdo to ale zachytil a z nevinného se stala velká věc.“ Pevné pouto je ale pojí už od dětství, protože ani jeden nevycházel s otcem Jonem Voightem, který byl na celou rodinu příliš tvrdý a velmi brzy je opustil. Vzájemně se chránili, dodnes se radí o důležitých věcech, a Angelina si kdysi nechala vytetovat na zápěstí písmeno H na počest svého bratra.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné