Řasy tak dlouhé, husté & sexy, že budete mrkat

Přestaňte o takových jen snít. Protože je můžete mít.
Text: Lucie Kochová a Kristýna Schafferová 15. dubna 2023

Foto: Getty Images

Dlouhé husté řasy, které jen tak něco nezlomí, vypadají super i bez make-upu. Zjistit, jak na ně, ale občas vyžaduje podstoupit dlouhou cestu plnou odříkání (tak schválně, kolik neslušně drahých řasenek už u vás skončilo v koši, protože po nich řasy vypadaly jako muří nožky?). Nebojte se vsadit na růstová séra, heat nástroje a kleštičky. P.S.: Šílená nebezpečnost kleštiček na řasy je spíš mýtus. Když víte, jak to uchopit, nemáte problém (a řasy také ne).

1. Jak fungují séra a lash boostery?

Dá se to brát i tak, že jejich aktivní ingredience hacknou růstový cyklus řas, zesílí fázi růstu a potlačí fázi vypadávání. Řasy pak vesele bují, nevypadávají a jsou hustší.

2. Jak na to

Když aplikujete lash sérum, nepoužívejte olejový odličovač. Ten uzavírá řasové folikuly. Aktivní látky séra si pak ani neštěknou. FYI: Efekt se nedostaví přes noc, první výsledky uvidíte tak za měsíc, ale to nejlepší přijde za dva až tři.

3. Nebojte se toho

Kleštičky na řasy používejte vždy pouze na nenalíčené řasy. Kdybyste s nimi pracovali až po nanesení řasenky, mohla by se obávaná noční můra polámaných řas snadno stát realitou. Je dobré mít víčko uvolněné a nebýt v křeči. Máte to ve svých rukou! Přivřete očko a vložte řasy do kleštiček. Několikrát je zmáčkněte. Začněte co nejblíže u linie řas a postupujte až ke konečkům.

4. Hot pohled

S kulmami a heat nástroji na natáčení řas se poslední dobou roztrhl pytel. Je to fajn alternativa kleštiček, jenom se řiďte jednou podstatnou zásadou: Spálil vám nástroj víčko? Spálí a poničí i řasy. Vyberte si takový, u kterého lze nastavit nižší teploty.

5. Pozvedněte to

Zaměřte pozornost na řasy ve vnějším koutku oka, ty často přepadávají a dělají smutný pohled. Proto si s curlerem pohrajte a brvy natočte z různých úhlů. V make-upu platí, že vše, co líčíme, by mělo tváři dodat přirozený lifting. A právě správně natočené řasy vytáhnou vnější koutek oka opticky nahoru, což vypadá dobře.

6. Tipy profi vizážistů

Pro přirozené nahé líčení řasy jen natočte a vynechte řasenku. Přijde vám, že jsou černočerně nalíčené řasy nahoře i dole #toomuch? Dejte na ty dolní místo černé hnědou řasenku, výsledek pak bude sofistikovanější. Styl Kim Kardashian před patnácti lety už moc netáhne.

7. Cože? Kondicionér i na řasy?

Proč ne? Pokud máte čas a baví vás dbát i na beauty detaily, lash kondicionér udělá řasám podobně dobrou službu jako klasický balzám vlasům. Hledejte kvalitní složení: ricinový nebo kokosový olej a vitamin E.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné