Neplýtvejte zbytečně kosmetikou. Víme, jak na to

zn. Rychle, snadno a bezbolestně
Text: Kristýna Schafferová 25. března 2023

Foto: Getty Images

Komu se to nestalo, ten nemusí číst dál. Jsme ale přesvědčení, že většina z vás očima následující řádky přeci jen přelétne... Snad každý si někdy koupil kosmetickou novinku, ze které byl po přečtení složení a shlédnutí reklamy nadšený. Ale pak, ouha. Ten vychvalovaný pleťový krém s našlehanou texturou po otevření připomínal lepivou mazlaninu. Odličovací pěna, prezentovaná jako sametové pohlazení pro pleť, extrémně vysušovala. Jenže co s produkty, které vám nevyhovují? Do koše s nimi? A není to škoda? (Je!)

To, že vám konkrétní kosmetický produkt nevyhovuje může mít hned několik příčin. Nevoní. Nesplňuje očekávání. V lepším případě nefunguje, v tom horším přímo škodí (což ale nemusí hned znamenat, že vás výrobce oklamal. Třeba je vaše pleť "jen" alergická na některou ze složek...). Většinou takové produkty okamžitě vyhodíte. A to je jednak škoda všech ingrediencí, které jsou v něm použity, ale také vašich peněz. Zkuste pro nevyhovující kosmetiku najít druhý účel. Máme pro vás hned několik praktických tipů.

1. Pleťový krém

Někdy vaší pleti klasický krém nesedne. Může ji dráždit, vysušovat,... Škoda ale skoro nenačatého balení. Místo toho ho použijte na tělo, kde je kůže odolnější než ta na obličeji. Většina krémů především promašťuje, což v tomto případě svůj účel splní na jedničku. 

2. Odličovací pěna

Najít odličovací pěnu, která bude vaší pleti vyhovovat, může být oříšek. Obzvlášť, pokud jste majiteli citlivé kůže. Je-li to případ i vaší odličovačky, která vám už nějakou dobu zabírá místo na poličce v koupelně, nelámejte nad ní hůl. Použít ji můžete třeba jako pěnu na holení. 

3. Rtěnka 

Buď vám odstín rtěnky vůbec nevyhovuje, nebo se vám časem omrzel. Ať tak či tak, nevyhazujte ji a zkuste ji použít třeba jako tvářenku. 

4. Make-up

Pokud jste neměli v drogérce dobrou ruku a vybrali si příliš světlý make-up, můžete ho buď věnovat kamarádce, nebo mu dát ještě jednu šanci. Stačí ho smíchat s make-upem v tmavším odstínu a vytvořit si tak tón přímo na míru. Nebojte, za chvilku z vás bude znalý mixolog! 

5. Sprchový gel

Zase jste dostali k narozeninám sprchový gel, který vám ale vůbec nevoní? Nebo to není vaše oblíbená značka? Nebo vám vadí z jakéhokoliv jiného důvodu? Než se s ním vydáte směr směsný odpad, promyslete, jestli by na světě nemohl splnit jiný úkol, než podráždit vaši pokožku. Inspirujte se třeba značkou Manufaktura, která zbytky sprchových gelů ve svých závodech používá k úklidu linek. Vaše koupelna možná nebude vonět po Chanelu, ale lesknout se bude!

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné