Zářijový horoskop od 3.9. do 15.9. pro všechna znamení

Jak vidí první půlku září hvězdy a planety? Spoiler: radostně, končí totiž retrográdní fáze Merkuru i Venuše
Text: STEPHANIE N. CAMPOS a Kristýna Schafferová 3. září 2023

Foto: Archiv HMI

Měsíc začne optimisticky, 3. září totiž končí retrográdní fáze Venuše, planety lásky, vztahů a financí. O den později se retrográdní Merkur na obloze setká s Jupiterem v Býku a vytvoří tak příznivou atmosféru pro komunikaci. Ve stejný den vystrčí drápky Jupiter, planeta růstu, štěstí a moudrosti, který od svých planetárních kolegů okouká zpětný chod a stane se retrográdním. A vy se na chvíli ustálíte a přestanete se tolik prosazovat. Konečně se můžete zamyslet nad svými názory, cíli a pokrokem, kterého jste v uplynulých měsících dosáhli. Oslavte své úspěchy!  

O pár dní později, 8. září, se Slunce v Panně ocitne v těsné blízkosti Jupiteru v Býku a vytvoří velmi silnou energii. Do cesty vám přijde podpora a štědrost. Tento den bude mít velký potenciál, podělte se s někým o své nápady nebo se pusťte do realizace toho, co už beztak nějakou dobu plánujete.  

14. září se připravte na reset, který přinese novoluní v Panně. Protřiďte si šatník, uspořádejte život, přehodnoťte každodenní rutinu. Do hry se zapojí Uran v Býku, Pluto v Kozorohu a Neptun v Rybách a všichni dohromady podnítí vaši tvořivost, touhu po změně a chuť riskovat.  

A pak, konečně, nastane 15. září, kdy skončí retrográdní fáze Merkuru. Do konce měsíce čekejte ještě malé dozvuky, nicméně většina nedorozumění se začne vyjasňovat, vaše plány budou reálnější a vy získáte pocit, že se zase posouváte vpřed.

~ Beran (21. 3. - 20. 4.) ~ 

Konec retrográdní fáze Venuše vám přinese vlnu tvůrčí inspirace a vnese jasno do vašeho milostného života. Pokud jste měli kreativní blok, brzy se vám vrátí motivace. Jakmile se 8. září setká Slunce v Panně s Jupiterem v Býku, budete produktivní a potěší vás dobrá zpráva ohledně financí. A konečně si ujasníte, jak drahocenný je work-life balanc.  

14. září vás novoluní v Panně vyzve, abyste se podívali na své každodenní zvyky. Zbavte se všeho špatného, co vás zdržuje a vyměňte to za zdravější alternativu (pro tělo i duši). Pocítíte také potřebu mít ve všem pořádek, převzít víc zodpovědnosti nebo se pustit do nového projektu.  

Jakmile se s námi všemi 15. září rozloučí retrográdní Merkur, budete se moci nadechnout. Nedorozumění, co vás frustrovaly, se začínají vyjasňovat. Nečekají vás ani žádné zásadní nezdary ani zpoždění, a to jak v soukromém, tak profesním životě. Halelujah!

~ Býk (21. 4. - 21. 5.) ~ 

Venuše, vaše planetární vládkyně, se 3. září umoudří a ukončí svou retrográdní fázi. Do života vám to vnese lehkost, vztahy budou přehlednější, rodinná dynamika a životní situace jasnější. 8. září pak Slunce v Panně navštíví Jupiter ve vašem znamení. Že by se rýsoval důvod k oslavě? Využijte tento den, kdy vám bude štěstěna nakloněna, a vyrazte na rande. Váš šarm bude hrát ve váš prospěch!  

14. září může znamenat začátek nového tvůrčího projektu, rodícího se romantického vztahu nebo objevení nového koníčku, který vás naplní radostí – a to díky novoluní v Panně, které vám připomene, že by právě radost měla být ve vašem životě vždy na prvním místě!  

15. září pak končí retrográdní fáze Merkuru v Panně, a pokud jste se teď cítili zaseknutí nebo ne úplně ve své kůži, přijde úleva. Pro ty, které během retrográdní fáze Merkuru kontaktovat bývalý partner, bude tento den zásadní: najdou totiž energii k tomu posunout se konečně dál a vyškrtnout ho ze svého života jednou provždy.

~ Blíženci (22. 5. - 21. 6.) ~  

Panovaly mezi vámi a vašimi sourozenci, přáteli nebo členy širší rodiny v poslední době nějaké neshody? Teď se vše vyjasní. 3. září totiž končí retrográdní fáze Venuše ve Lvu, což vás nasměruje, jak ke vztahům dál přistupovat. Může také přijít zlom ve škole nebo v práci a vy se budete cítit o poznání jistější. 8. září se pak na obloze setká Slunce v Panně s Jupiterem v Býku, a vy budete citlivější, emocionálnější a soucitnější.  

14. září nastane novoluní v Panně a otevře vám nové obzory. Čeká vás stěhování, přestavba domu nebo hledáte novou spolubydlící. Klíčové je vypěstovat si hlubší pocit pohodlí tam, kde žijete. Toto novoluní také může vdechnout život některým vašim důležitým vztahům.  

15. září pak končí retrográdní fáze Merkuru, takže se většina nedorozumění vyřeší téměř znenadání. Komunikace zase poběží jak má. Vidíte, stačilo vytrvat.

~ Rak (22. 6. - 22. 7.) ~ 

Končí retrográdní fáze Venuše. Od 3. září už vás nečekají zpoždění ani neúspěch v práci, takže pokud nějakou dobu přemýšlíte, že byste si řekli o navýšení platu nebo o povýšení, teď je ta chvíle. Rozhovory ohledně práce a financí naberou na obrátkách! Raci, kteří byli zatížení dluhy nebo prodlenými platbami, se budou radovat. Vše se konečně ustálí. 8. září pak Slunce v Panně a Jupiter v Býku dají hlavy dohromady a sešlou vám do života mentora nebo zajímavé zprávy ohledně vaší budoucnosti. Využijte sílu kontaktů a podělte se o své nápady s ostatními.  

14. září nastane novoluní v Panně a přiměje vás, abyste se naučili něco nového. Možná i změníte přístup k sobě samotným. Nepřemýšleli jste, že byste si začali psát deník, natočili podcast nebo se vrhli do něčeho jiného, ale stejně zábavného? Ne? Jen to zkuste! Uvidíte, že vás to chytne, a navíc vám to do života přinese nové příležitosti.  

15. září končí retrográdní fáze Merkuru a komunikace s ostatními opět poplyne jako normálně. Jestli je něco, co už nějakou chvíli odsouváte, teď je skvělý čas začít jednat.

~ Lev (23. 7. - 22. 8.) ~ 

Jestli se někomu zkraje měsíce výrazně uleví, tak vám, milí Lvi – 3. září totiž končí retrográdní fáze Venuše ve vašem znamení. Pokud jste byli ztracení, nebo jste nevěděli, kudy kam, teď se konečně ustálíte. Retrográdní fáze Venuše také nepřála změnám vzhledu, takže jestli jste si chtěli obarvit vlasy nebo třeba střihnout ofinu, po jejím konci je pro to senzační čas. 8 září se pak Slunce v Panně potká na obloze s Jupiterem v Býku, a toto spojení vám přihraje do profesního života někoho důležitého, kdo má peníze a moc a rád podpoří vaše nápady. Využijte toho, protože vás to posune o pořádný kus dál k větším výdělkům. Juch!  

14. září nás čeká novoluní v Panně, které se ve vašem případě ponese na finanční vlně. Přehodnoťte svůj rozpočet, nastavte si nové cíle a držte se jich.  

O den, později, 15. září, se bude radovat především vaše peněženka, která přestane zadržovat dech a konečně se uvolní. S koncem retrográdní fáze Merkuru se přestanou zpožďovat platby, skončí výmluvy, proč vám peníze ještě nebyly odeslány a na stole vám přistane nová pracovní nabídka nebo smlouva.

~ Panna (23. 8. - 22. 9.) ~ 

Prvně - všechno nejlepší, milované Panny! Dárek si pro vás připravila Venuše, která 3. září končí svou retrográdní fázi a umožní vám najít zdravou rovnováhu mezi soukromým a pracovním životem. Najdete v sobě sílu říkat ne, protože si uvědomíte, jak jsou váš čas a energie vzácné komodity. Intuice poběží na plné obrátky, a stejně tak i představivost. Zkuste si pamatovat své sny, mohl by se vám v nich objevit další skvělý nápad. 8. září si dá Slunce v Panně dostaveníčko s Jupiterem v Býku, což pro vás znamená buď dobrou zprávu, nebo zajímavého člověka, který vám vstoupí do života.  

14. září se připravte na novoluní v Panně, které vás tak trochu restartuje. Zbavte se starých návyků a zamyslete se, co vám přináší radost a užitek. Co to v reálu znamená? Můžete změnit buď celý svůj styl, nebo si nastavit nové cíle do budoucna, které nemají s těmi starými pranic společného. Semínka, která dnes zasadíte, budete sklízet za půl roku.  

15. září končí retrográdní fáze Merkuru, vaší vládnoucí planety, a sejme z vás svůj vliv. Nedorozumění se vyjasní a vy budete přesně vědět, co musíte udělat, aby se vám dařilo. Do toho!

~ Váhy (23. 9. - 23. 10.) ~ 

Venuše, vaše vládnoucí planeta, opouští 3. září svou retrográdní fázi, což pro vás znamená konec zmatenosti, rozhozenosti a zpožděnosti. Závisle na této vesmírné energii si uvědomíte, co pro vás znamenají přátelé i kam chcete v budoucnu směřovat. Někdo, kdo není v centru dění, pracuje pro váš prospěch, což se projeví 8. září, kdy Slunce v Panně potká na obloze Jupitera v Býku. Tento den je také skvělou příležitostí zpracovat náročné pocity a emoce.  

14. září vás novoluní v Panně vybídne, abyste začali víc odpočívat. Jestli váš kalendář praská ve švech, měli byste své aktivity trochu přehodnotit a přestat se přetěžovat, než vás k tomu donutí zdraví. A když už jste u sebe, najděte v sobě sílu opustit minulost, uzavřít cyklus a začněte znovu!  

15. září pak končí retrográdní fáze Merkuru v Panně, která vás nutila přemýšlet do hloubky, přehrávat si staré vzpomínky. Přestaňte k sobě být zbytečně kritičtí, nastavte si hranice a začněte ostatním zase říkat ne.

~ Štír (24. 10. - 22. 11.) ~ 

Pokud vaše kariéra vázla nebo se ve vašem soukromém životě objevovaly nápadně často zmatky a frustrace, máme dobrou zprávu: 3. září končí retrográdní fáze Venuše, která to všechno měla na svědomí. Na obloze se rýsuje zajímavá spolupráce, která k vám doputuje 8. září, a to díky Slunci v Panně a Jupiteru v Býku. Sdílejte nápady s ostatními, brainstormujte a jestli máte vyhlédnutou novou vysněnou práci, zkuste štěstí! Optimistická energie je všude kolem vás.  

14. září nastane novoluní v Panně a donutí vás přehodnotit své naděje a přání do budoucna. Konstelace hvězd bude přát navazování vztahů, zejména těch přátelských.   I na vás bude mít vliv konec retrográdní fáze Merkuru, který nastane

15. září. Běžné každodenní zádrhely, jako zpožděná doprava, nebo zmatky ustanou a vše zase poběží hladce.

~ Střelec (23. 11. - 21. 12.) ~ 

Hned zkraje měsíce, 3. září, končí retrográdní fáze Venuše, která stála za vztahovými problémy, ale i rozchody a špatnou komunikací. Konečně jste připraveni podniknout další kroky v tom, nad čím jste poslední týdny přemýšleli. 8. září se pak Slunce v Panně a Jupiter v Býku domluví, že je čas vás odměnit za vaši pracovitost.  

14. září nastane novoluní v Panně a vybídne vás, abyste šlápli do své kariéry a pověsti. Možná se poohlídnete po nové práci, nebo povýšíte či přijmete novou pozici, se kterou souvisí víc zodpovědnosti.  

O den později, 15. září, končí další retrográdní fáze, tentokrát Merkuru, který způsoboval zmatky a neúspěchy. Všechno se začne vyjasňovat a vy možná zjistíte, že ne všechno bylo tak, jak se mohlo na první pohled zdát. A to je velká úleva, no ne?

~ Kozoroh (22. 12. - 20. 1.) ~ 

Vesmír na začátku měsíce pročistí vzduch: 3. září končí retrográdní fáze Venuše, a pokud jste v minulých týdnech řešili finanční problémy nebo dluhy, konečně se váš rozpočet narovná. Tato retrográdní fáze byla také silným impulsem k zamyšlení se nad skrytými touhami. Nyní jste připraveni vyjádřit svá přání a sdílet je s důležitými lidmi ve vašem životě. 8. září přijde dobrodružná a zábavná energie, za kterou budou zodpovědni Slunce v Panně a Jupiter v Býku, kteří se rozhodli do vašeho života vnést vášeň, tvořivost a romantiku. Tak si to užijte!

14. září vás novoluní v Panně vyzve, abyste se zamysleli nad svou perspektivou. Rozhovory, které tento den proběhnou, mají potenciál posunout vás o velký krok dál. V hlavě se vám také začnou formovat nové nápady nebo plány do budoucna.  

15. září pak končí retrográdní fáze Merkuru, takže můžete pustit z hlavy stres ze zpoždění, nedorozumění a nepříjemností, zejména co se týče cestování. Během této retrográdní fáze se spousta důležitých rozhovorů zbrzdila, v následujících dnech se ale vše vyjasní.

~ Vodnář (21. 1. - 20. 2.) ~

Bůhví proč nás vesmír poslední měsíc prázdnin potrápil hned dvěma retrográdními fázemi planet, jisté ale je, že obě teď končí. Jako první se 3. září rozloučí retrográdní fáze Venuše, která zrovna vás zasáhla nejvíc. Vaše vztahy prošly několika zkouškami a nedorozuměními, do života vám také vstoupili bývalí partneři… Všechny zmatky se teď ale vyjasní a napětí pomine. 8. září vám Slunce v Panně a Jupiter v Býku nabídnou uzemnění. Pozorně naslouchejte své intuici, mýlit se tentokrát nebude.  

Novoluní v Panně vás 14. září vyzve, abyste si stanovili nové finanční cíle. Z emocionálního pohledu půjde o ozdravný čas, kdy odpustíte sobě i ostatním.  

15. září pak končí retrográdní fáze Merkuru – vyjasní se frustrující rozhovory týkající se peněz, a pokud jste byli v posledních týdnech úzkostliví nebo smutní, uvědomíte si, že máte kolem sebe spoustu lidí, kteří vás rádi podpoří.

~ Ryby (21. 2. - 20. 3.) ~ 

Sláva, konečně zmizí zmatky v práci i osobním životě – 3. září totiž končí retrográdní fáze Venuše, která způsobovala drobné každodenní zádrhely. Závazky vám najednou nepřijdou tak tíživé, komunikace s partnery už nebudou provázet divné šumy a nedorozumění… 8. září pak Slunce v Panně a Jupiter v Býku najdou ve vašem okolí někoho vlivného, kdo rád podpoří vaše nápady. Tento den bude také skvělý k tomu, abyste se s ostatními podělili o své sny. Nikdy nevíte, kdo vám věnuje pozornost!  

14. září zasáhne novoluní v Panně především vaše vztahy. Nezadaní potkají někoho, kdo by se v jejich životě mohl ustálit když už ne na trvalo, tak na hooodně dlouho, páry zase svému vztahu vdechnou novou jiskru.  

15. září končí retrográdní fáze Merkuru, což znamená jediné: Sbohem, nezdary. Hasta la vista nedorozumění. Rozhovory a pracovní projekty naberou na obrátkách. Jste připraveni z toho vytěžit maximum?

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné