Magie svíček: Kdy pálit žlutou a proč mít vždy u dveří růžovou svíčku?

Připravte si všechny důležité propriety a pojďte zkusit čarovat!
Text: Kristýna Schafferová 16. prosince 2022

Foto: archiv HVMI

Ví to otrlé čarodějky i absolutní začátečníci: základní položkou každé magické výbavy jsou svíčky. Dokážou uvolnit a posílit energii a tím podpořit vaši snahu či přání. Doplní oltář a použít je můžete i při rituálech a kouzlech. Jen s nimi buďte opatrní, ať si doma nic nepodpálíte. Na nápravu jsou totiž pak i ta nejmocnější kouzla krátká.

Oheň je cenný element, který mění vše, s čím přijde do styku - ať už mluvíme o proměně milostného dopisu v popel nebo o vaření vody na špagety. V rámci magie svíček tuto jeho transformační energii usměrňujete a podporujete tak změny ve vašem životě. A které svíčky pálit? To záleží na tom, po čem vaše srdce a mysl touží, protože podle toho pak vybíráte jejich barvy. Různé odstíny uchovávají různé druhy energie, které zrovna potřebujete.

Podle čeho vybrat barvu svíčky?

Bílá: podporuje klid a mír, posiluje osobní sílu a vhled
Černá: chrání psychiku
Zelená: pomáhá realizovat nápady a podporuje prosperitu
Modrá: léčí bolavou duši a pošramocené emoce
Žlutá: posiluje sociální dovednosti, přináší nové kariérní příležitosti
Červená: barva lásky, sexu a vášně
Růžová: navozuje romantickou atmosféru. Zkuste mít u vchodových dveří svíčku této barvy (nezapálenou) – přivítáte tak lásku
Fialová: rozvíjí kreativitu a podporuje duchovno
Oranžová: podporuje ambice, rozšiřuje obzory, přivolává úspěch
Hnědá: velmi univerzální, pomáhá se vším, co je potřeba – od zdraví, energie, majetku až po odvahu či vytrvalost

Svíčky podle dnů v týdnu

Pro každý den v týdnu se hodí jiná barva svíčky. Pokud svíčku dané barvy zapálíte v den, který je k tomu nejlepší, posílíte tím celkovou energii a dopad vašeho přání. (například pokud toužíte po vášni a lásce, zapalte červenou svíčku v úterý.)

Pondělí: stříbrná, bílá a šedá
Úterý: červená, hnědá a další podzimní odstíny
Středa: žlutá a šedá
Čtvrtek: fialová a tmavě modrá
Pátek: světle modrá, zelená, růžová a měděné odstíny
Sobota: bordó, tmavé odstíny a černá
Neděle: zlatá a oranžová

Barvy můžete i kombinovat

Zaměřte se na to, co potřebujete – a pokud je toho víc, klidně mezi sebou jednotlivé svíčky kombinujte. Dejme tomu, že jste se zrovna příšerně pohádali s partnerem. Jednak potřebujete nastolit klid a mír (bílá) a zároveň zažehnout vášnivou jiskru mezi vámi (červená) – zapalte proto bílou a červenou svíčku.

Tak, základy už víte, pojďte kouzlit!

Krok 1: Ujasněte si své přání

Popřemýšlejte, čeho chcete dosáhnout. Buďte konkrétní, realističtí, pozitivní a laskaví. Svůj záměr si řekněte nahlas, například:  Přeji si najít práci, která mě bude bavit a která mi zajistí finanční stabilitu nebo Toužím po lásce a vášni, která hory přenáší. 

Krok 2: Vyberte správnou svíčku

Zvolte takovou barvu, která odpovídá vašemu záměru či cíli. Pokud sháníte práci, sáhněte po žluté. Nezadaní, kteří hledají lásku, by měli zvolit svíčku červenou... Kolem svíčky můžete také umístit krystaly, bylinky či květiny a zesílit tak žádoucí energii.

Krok 3: Vyšší level pro pokročilé

Pokud chcete mít naprostou jistotu, že se kouzlo podaří, vezměte v potaz také astrologii, protože tak můžete svůj rituál sladit se správnou vesmírnou energií. Pokud hledáte lásku, počkejte, až bude Venuše ve Váhách. Pokud doufáte v nové příležitosti, vydržte do novoluní. Retrográdnímu Merkuru se samozřejmě vyhněte, vázne během něho komunikace a dochází k nedorozumění (nejbližší období, které nás čeká je od 29. prosince do 18. ledna 2023, tak si to raději zapište do diáře).

Krok 4: Zkombinujte potřebné barvy

Cílenější záměr můžete podpořit kombinací různých barev svíček. Například pokud hledáte partnera, který bude skvělý v posteli ale zároveň v nitru romantik, zapalte červenou a růžovou svíčku. Nebo pokud byste rádi vydělali peníze díky svému tvůrčímu talentu, zapalte fialovou (kreativita) a oranžovou (ambice a úspěch) svíčku.

Krok 5: Připravte svíčku

Potřete svíčku olejem (jakýmkoliv, třeba kokosovým nebo mandlovým) – pohybem odshora dolů věci přitahujete k sobě, pohybem zdola nahoru je posíláte pryč – a po celou dobu se soustřeďte na své přání. Tento krok neuspěchejte, snažte se koncentrovat a svou vizi toho, čeho chcete dosáhnout, myslí doslova vtlačte do svíčky. Pokud vás začnou brnět nebo hřát ruce, je to dobré znamení, že kouzlo funguje. Po pár minutách budete mít hotovo.

Krok 6: Svíčku zapalte

Vše je ujasněno, připraveno, můžete začít čarovat. Nadechněte se, uvolněte napětí a dovolte starostem a negativním emocím v poklidu odplout. Jak budete mít čistou mysl, představte si své přání, jako by se už naplnilo. Vyslovte ho nahlas. Až se budete cítit připravení, zapalte svíčku. Soustřeďte se na její auru (světlo přímo u knotu) a představujte si, jak se šíří do místnosti, okny ven až do vesmíru, kde předává vaše přání dál. Myslete na tuto vizi tak dlouho, dokud se vám to bude zdát správné. Jakmile pocítíte, že vás opouští trpělivost, nebo vás začne něco rozptylovat, svíčku sfoukněte. Vaše mise je splněna.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné